manga_preview
Boruto TBV 11

Biwa Juuzou

juuzou.jpg

Biwa Juuzou (枇杷十蔵) byl jouninem ze Skryté Mlžné vesnice a jedním ze Sedmi šermířských pánů Mlžné. Poprvé se objevil v 668. kapitole mangy a 419. dílu Shippudenu. V Shippuudenu (a pouze tam!) byl zobrazen jako uprchlý ninja, který se přidal k Akatsuki a spolupracoval v týmu s Uchihou Itachim.

Jako šermířský pán vládl hrůzným mečem Kubikiribōchō, jenž se dokáže sám opravovat skrze železo obsažené v krvi nepřátel. Juuzou pak proslul svojí brutalitou, kdy obarvoval půdu bojišť na rudo.
Po Třetí ninja válce se spolu se svými spolubojovníky střetl s týmem z Listové; Maito Gai, Shiranui Genma a Ebisu. Juuzoua překvapilo, že sláva jejich organizace překonala hranice a dostala se k uším i tak mladých shinobi. Než stačil vypuknout boj, objevil se Gaiův otec Dai. Díky jeho oběti a využití smrtelné techniky Otevření osmi bran mohli chlapci utéct.

V anime (jedná se tedy o fillery) boj s Daiem Juuzou přežil spolu s Kurosuki Raigou a Suikazanem Fugukim a poté se stal uprchlým ninjou, který si vybral ke své další cestě Akatsuki. Když se po Uchihovském masakru přidal k organizaci i Itachi, na rozkaz Peina se tito dva shinobi stali partnery. Spolu splnili několik misí a osudnou se jim stala mise v Mlžné, kam se Juuzou již nikdy nechtěl vrátit. Po jejím skončení se jim nepovedlo vrátit se zpět, začali je pronásledovat oininové a samotný Čtvrtý Mizukage Yagura. Dvojice dokázala pobít téměř všechny oininy, jenže poté Yagura vyvolal druhou formu jinchuurkiho a Juuzou byl donucen bojovat. Pokusil se Čtvrtého zastavit svým mečem, ale zklamal - naopak sám utržil smrtelnou ránu. Itachi seslal na Yaguru Amaterasu a zastavil ho. Juuzou se jen těžko smiřoval se skutečností, že zemře v zemi, jež nemá rád a sháněl se po svém meči, který mu byl jediným řádným spojencem. Po jeho smrti mu Itachi s respektem položil meč do dlaně a odešel. Kubikiribōchō se stal majetkem Mlžné. Juuzou zemřel ve věku 31 let.

Popis

Juuzou byl znám pro svoji brutalitu. V anime jej zobrazili jako ninju loajálního ke své organizaci a snažící se profesionálně plnit zadané mise; dokonce vymýšlel různé formace s Itachim a kombinace jejich sil.
Nenáviděl svoji vesnici, do které už se nechtěl nikdy vrátit. Byl osamělý a nestaral se příliš o ostatní, přesto ukázal jakýsi druh laskavosti u Itachiho, kdy mladého ninju vyzval, aby utekl a zachránil se.
V anime ovládal Suiton.
Jeho jméno Juuzou odkazuje k muži jménem Kakei Jūzō, který byl jedním ze Sanadových Deseti statečných; bojovníků sloužících během éry Sengoku v Japonsku pod Sanadou Yukimurou.

Na článku pracovali: 
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí