manga_preview
Boruto TBV 10

Dodai

Dodai_HDshot.png

Dodai (ドダイ) je jounin ze Skryté Oblačné vesnice ze Země blesku. Poprvé se objevil v manze číslo 541 a v Naruto Shippuudenu epizodě 282. Narodil se 23. října a v Shippuudenu je mu 54 let. Měří 176 centimetrů a váží skoro 79 kilogramů. Krevní skupinu má 0 a vládne lávovým Kekkei genkai. Ovládá ještě ohnivý a zemní element.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem vlády Třetího Raikageho dohlížel na skupinky dětí, které byly shledány jako vhodní kandidáti na post B – druhé ruky budoucího Raikageho. Jedním z těchto dětí byl i Killer Bee, který funkci B získal; spolu s A dokázal utrhnout figuríně hlavu Dvojitým lasem.

Čtvrtá válka shinobi

DodaiSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem války působil Dodai ve speciálních komunikačních jednotkách, které objevili přítomnost několika obživlých Kage, mezi nimi i Třetího Raikageho. Při boji s Raikagem pomáhal při detekování jeho slabostí a schopností, rovněž byl Temari požádán, aby vysvětlil, jak Třetí zemřel.
Při boji Naruta a Třetího Dodai Narutovi poradil, že Raikageho nezraní jen tak nějaká technika, pokud využívá svůj bleskový štít. Byl nucen vyvolat svoji ochrannou zeď a vyprávět Narutovi o tom, jak Třetí kdysi bojoval s Osmiocasým. Poté zprostředkovává dálkovou komunikaci Naruta s Hachibim, který Narutovi vypráví o boji. Třetí je nakonec poražen a zapečetěn.
Když Madara ničí bitevní pole meteority, Dodai zachraňuje Narutův klon ve své gumové bublině.
Při bitvě Kagů proti Madarovi se Dodai přidává k bývalé ochranné jednotce Čtvrtého Hokage a pomáhá jim pronásledovat obživlého Druhého Tsuchikageho. Ten je však nakonec poražen Čtvrtým Raikagem.

Popis

Dodai je klidný, spolehlivý a chytrý shinobi.
Má střapaté hnědé vlasy a tmavé oko, druhé je zakryté páskou. Černá neforemná čepice nese hrdý znak příslušnosti k Oblačné vesnici, oblečení je rovněž tmavé. Starší Dodai na rozdíl od mladšího nosí na pásce kanji znak pro jiskření, problesknutí (雷, kaminari).
Dodai v překladu znamená „základ“.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVe čtvrté válce shinobi se projevil jako dobrý taktik a stratég, když pomáhal vymyslet plán na zapečetění obživlého Třetího. Dokáže se rozhodnout v kritických situacích; při bitvě zachránil Narutův klon a přijal nezbytné oběti, aby mohl Naruto zachránit ostatní.

Schopnosti

Dodai je schopný jounin Oblačné, dobrý učitel ostatních. Jeho strategické myšlení bylo popsáno již výše. Ovládá lávové kekkei genkai, které mu dovoluje kombinovat zemní a ohnivou podstatu. Dokáže vytvořit velmi odolný a silný materiál podobný gumě, jeho tvar mění dle potřeby. Tuto substanci může používat celým tělem, nejen ústy.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVe válce vytvořil zeď pro ochranu ostatních i velké koule naplněné vzduchem, do kterých mohl uzavřít spojence a zachránit ho před útokem.

Na článku pracovali: 

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí