Web je ve zkušebním provozu. Narazíte-li na chybové hlášení, dejte nám prosím vědět.
Nahlásit chybu
manga_preview
Boruto 24

Nara Shikadai

Shikadai.png

Pozor, celý článek může být spoiler!
Nara Shikadai (奈良シカダイ) je shinobi ze Skryté Listové vesnice a členem klanu Nara, rovněž je synem Nary Shikamara a Temari ze Skryté Písečné. Patří do nového generačního týmu Ino-Shika-Chou spolu s Akimichi Chouchou a Yamanaka Inojinem. Shikadai se poprvé objevuje v 700. díle mangy Naruto Shippuuden a dále je možno jej zahlédnout v 10ti dílné pokračující manze Naruto Gaiden.

Shikadai po vzoru svého otce i dědy je laxním, často otráveným (a zřejmě i geniálním) dítětem. Nerad se zapojuje do aktivit, pokládá je za únavné; jak je v manze vidět z odmítnutí Inojin připojit se ke společnému tréninku spolu s Chouchou. Rovněž nemá respekt k autoritám, jak si lze odvodit ze setkání se svým strýcem Kazekagem Gaarou. Po pozdravení se ptá na svého druhého strýce Kankura a nebere si nic z napomenutí svojí matkou.

Naruto Gaiden

V Naruto Gaiden se Shikadai ukazuje vedle svého otce, který domlouvá Borutovi, aby neotravoval Naruta při práci – Boruto totiž hraje na honěnou s jedním z klonů. Shikamaru jej zastaví pomocí stínu a přikáže synovi, aby našel klon Sedmého a dovedl ho. Shikadai reaguje otráveně, což Shikamaru s nelibostí sleduje – jablko nepadá daleko od stromu.

Boruto Movie

Nara ShikadaiV Boruto Movie je Shikadai ukázán jako hráč se silným morálnm cítěním; děti mají digitální hry do ruky. Urazilo ho, když Boruto přiznal podvádění při hře a poslal cheat/nápovědu i Inojinovi.
V chuuninských zkouškách zachránil při prvním úkolu svůj tým použitím stínů před spadnutím na dno jámy. Ve třetí části zkoušek, samostatných bojích, porazí Yodo z Písečné. Při dalším boji s Borutem se však vzdává; z přesvědčení, že není třeba vyhrát a je možnost se vzdát, pokud jsou okolnosti proti vám a lze bojovat i jindy. Tehdy nevěděl, že Boruto nebojoval fér a podváděl.

Popis

Shikadai je podobný na svého otce účesem, oči má však po své matce. Při jeho prvním objevení v manze shippuudenu v dílu 700 má zřejmě 11 let.
V Naruto Gaiden měří 155 cm. Je chytrý jako jeho otec.

Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Shikadai využívá klanové techniky, tedy manipulaci se stínem. Jako člen týmu Ino-Shika-Chou používá techniky svázané spolu se svými kolegy.

Na článku pracovali: 

Kategorie: