manga_preview
Město beze mne 27

Ta, o které se nemluví

-------Možná se nikdy neměla narodit, pak by její život nebyl tak složitý. Jenže ona vyrostla s jediným cílem, být nájemný vrah a už nikdy nepocítit lítost či lásku. Tohle není romantický příběh, tohle je život plný krutosti, který zažila.

-------To co jsem zažila, by se nemělo vyprávět. Pokud čekáte velký příběh nebo naopak pohádku pro malé děti, raději ani nečtěte dál. Toto jsou mé paměti, můj život tak, jak jsem ho prožila, a nemíním na nich nic měnit jen proto, aby byly uhlazenější.
-------Jako by mě můj osud nenáviděl už od kolébky. Byla jsem nalezenec, později vychována pro boj, nelítostně, bez citů. Organizace, v níž jsem vyrostla byla přísně tajná, její členové byli známí jako Ti, o kterých se nemluví. Byli jsme nájemní vrazi, zabíjeli jsme bez ohledů na věk či pohlaví. Až později jsem pochopila, že jsem se vrahem stát neměla. Bohužel možnost vybrat si... tu možnost jsem neměla.
-------Pokud z mých slov cítíte hořkost, cítíte ji správně. Ano, zahořkla jsem, ale na mém životě to nic nezměnilo. Stala jsem se Tou, o které se nemluví, ale jméno mi dáno bylo. Amaya. Deštná noc se k mému životu opravdu hodila, protože v dešti mě nalezli. Možná by bylo lepší, kdyby mě tam nechali...
-------Nepamatuji se na domov, ale něco mi říká, že jsem nějaký měla. Je to už tak dávno... Asi si myslíte, jaká jsem chudinka, co si jen stěžuje. Je mi jedno, co se o mně říká, nemůže mi to ublížit. Já už nemám city, dávno jsem je ztratila, tak jako své svědomí.
-------Jestli mě litujete, či naopak se mě bojíte, nechápu vás. Je zbytečné na mě plýtvat city, já už jim stejně nerozumím. Nechte si svou lítost, nechte si svůj strach, já o ně zájem nemám. Tyhle city už pro mě nemají žádnou cenu.
-------Možná jsou pro vás má slova hloupá a nemají žádný význam, věřte však, že já jim rozumím dobře. Ani nevím, proč vám to tady vyprávím... Snad abyste se poučili a neudělali stejné chyby. Chybami se člověk učí, ano, toto přísloví si vryjte do paměti.
-------Mé dětství bylo... Nebylo takové, jaké by si každé dítě jistě představovalo. Nikdo si se mnou nehrál, za mé jediné hračky se daly považovat kunaie a další zbraně. Jediná pozornost, co mi byla věnována, byla za účelem tréninku. Každý večer jsem padala na zem a proklínala vše živé. Nikdy to však nezabralo.
-------Často jsem brečela, až za dlouho jsem zjistila, že mé slzy nemají cenu. Ty mi nepomůžou. Přestala jsem brečet a už nikdy jsem neobětovala ani jednu slzu. Říká se, že ten, kdo nepláče, má špinavý pohled. Asi to tenkrát byla pravda...
-------Dlouho jsem se cítila sama, ty pocity neodcházely, spíše rostly spolu se mnou. Už jsem nebyla to naivní dítě, byla jsem připravená k boji. Tvrdý trénink přinesl své ovoce. Ztratila jsem lítost, ztratila jsem svou váhavost a nalezla touhu zabíjet. Jenže ta touha mi nebyla souzená....
-------Dokázala jsem se postavit strachu a on byl najednou ten tam. Každý však musí mít svůj strach, ať je z čehokoliv. Právě ten nás chrání a říká, kde je hranice, kterou nesmíme překročit. Já jsem tu hranici přestala vidět, a proto se dala snadno překročit. Překročila jsem meze normálního zla, normálního šílenství...
-------S každým novým dnem jsem ztrácela sama sebe a vytvářela někoho, kdo byl žádán. Potlačení mého vnitřního já však vedlo k tomu, co jsem jako malá nechtěla. Tohle nebyl můj sen, neměla to být má budoucnost. Bohužel časy se mění a já se začala měnit také… a to k horšímu. Vražedný nástroj dostal pokyn ničit. A rozkazy se musí plnit, tak jsem byla vycvičena. Teď jen nastalo ticho před bouří… a tu bouři jsem měla vyvolat já.
-------Asi si myslíte, že pociťuji nějakou nenávist k nadřízeným, kteří byli mými vychovateli. Mýlíte se. I ta nenávist vyprchala, stejně jako všechno. Láska, naděje, strach… nenávist. To vše se ztratilo. A mé svědomí, podvědomí i život s tím.
-------Ztrácet se ve vzpomínkách je zbytečné. Zbytečné pro někoho, jako jsem já. Někdo vzpomínkami žije, někdo je odsuzuje, někdo nevnímá. Kam patřím já? Jaké jsou mé vzpomínky... Vzpomínky na lidi, které jsem zabila, které jsem potkala, které jsem poslouchala. Možná bych nějaké... Ne. Učili mě zapomínat na lidi a já si zvykla. Tak jako na všechno. Nemá to pro mě cenu. Žádný smysl.
-------Starat se o ostatní... Nikdy jsem to nechápala. Nikdy jsem nechápala, proč lidé bojují za druhé, proč se pro ně obětují, proč za ně umírají. Já byla sama. Neměla jsem nikoho. Nikoho, kdo by mi za to stál. Proč taky hledat osobu, která se stane jen těžkým závažím a stáhne vás dolů.
-------Zní to ironicky. Já vlastně už dole jsem a nikdo mi k tomu nepomohl. Vystačila jsem si sama. Chcete radu? Radu od zabijáka... Naložte s ní, jak chcete, jak myslíte, že si zaslouží. Radím vám, nedělejte ty samé chyby jako já. To všechno mě dovedlo až sem. Až k mé vlastní smrti.
-------Smrti se ani vyhnout nejde. Znám ji, sama jsem jí do náruče přihrála nespočet mužů, žen i dětí. Tak nás to učili. Zemřeš, pokud nejsi dost silný. Zemřeš, pokud zaváháš. Já přes to všechno umírám.
-------Začíná mi to připadat jako sentimentální zpověď jednoho ze zabijáků. Jednoho z davu. Kašlu na vás. Myslete si co chcete, takový byl můj život a nebudu ho přikrášlovat, aby se vám líbil. Život není pohádka. Zvláště není pohádkou se šťastným koncem. S tímhle se musíte naučit žít.
-------Je zvláštní cítit, jak z vás pomalu vyprchává život. Ztrácí se stejně jako jemné kroužky dýmu a mizí. Mizí kdesi v dáli. Jako to všechno... Ne. Celý svůj dosavadní život jsem byla bezcitná, krutá a nehodlám to měnit. Nebudu se omlouvat ani vymlouvat. Už platím za své činy, tak mě nechte být.
-------Asi je teď zbytečné křičet věty typu: „Já chci žít!“ Ne, tahle věta by se ke mně nehodila. Popřela by vše, za co jsem bojovala, pro co jsem žila. Byla jsem stejná, ale přeci odlišná. Proto raději jen zašeptám: „Tak už si mě vezmi.“

Poznámky: 

Pár lidiček psalo, že by bylo dobrý pokračování ke Zpovědi. Tak jsem si řekla, že tedy napíšu sérii. Nevyšlo to. Já mám radši jednorázovky a takhle je mi to bližší než dlouhá roztáhlá série.
Slibovala jsem to dlouho a nakonec vzniklo tohle. Já nevím čím, ale ta dívka mi byla moc blízká... Samozřejmě, že kritika je na vás. Mohla jsem ze sebe dostat víc, mohla jsem to napsat jinak, ale radši zůstanu u tohoto.

4.708335
Průměr: 4.7 (24 hlasů)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Palantir
Vložil Palantir, Pá, 2016-10-28 21:59 | Ninja už: 4148 dní, Příspěvků: 5668 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Ochranka Hokage

Misia H: Pravdu povediac som na tom nenašiel žiadnu známku hororu, ale nevadí, zdá sa, že sa mi skutočným hororom darí v tejto misii úspešne unikať. Je to fajn, má to hlavu aj pätu, len mi trocha chýba okolnosť za ktorej umiera, ničo mi hovorí, že na starobu to asi nebude ... Ďalšou vecou sú výzvy aby ostatní nerobili tie chyby, čo ona. Lenže aké chyby vlastne urobila? Nezdá sa, že by mala niekedy osud vo vlastných rukách a kto nerozhoduje, ten nemôže robiť chyby.

Nové FF: Kill Uchiha, Dva a pol promile, Polovica života ; aktuálna séria: Sakura: Hitokugutsu 01 - 08, 09, 10
ostatné nájdete aj s popismi na - Poviedky značky PALANTIR Smiling Fan-mangy:
To nestihnem; Dnes neumieraj!; Vlasy...

Obrázek uživatele Akumakirei
Vložil Akumakirei, So, 2016-10-29 10:49 | Ninja už: 4605 dní, Příspěvků: 2307 | Autor je: Editor všeho, Editor FF, Prostý občan

Tak na tuhle věc jsem dočista zapomněla (a moc ráda). Chjo, proč jsi ji musel vytahovat xD Hororem není (ty "pořádnější" už jsi ode mě všechny četl a dobrovolně mimo misi xD), tehdy jsem se spíš chtěla pokusit o něco děsivějšího a toto zařazení mě praštilo do očí naivním stylem "bude to důraznější, bezva". Jde o velmi starou jednorázovku z mých začátků tu, navíc i v té době byla mezi mými ostatními poměrně špatná a brala jsem ji jako šlápnutí vedle. Určitě by šla vylepšit, tak mám radost, že sis v ní alespoň něco našel (poslední věta komentáře se mi hodně líbí). Zemřela asi v nějaké akci nebo na následky z ní, neměla jsem kdysi věci víc promyšlené, jak jsem zvyklá dnes. Moc už nevím, jak jsem to tehdy celé myslela, ale zřejmě aby lidé neodhazovali city, pokud si mohou vybrat, protože i když se bránila, lítost ji v něčem dohnala. Možná jsem si tehdy říkala, že mohla z té jejich organizace utéct a žít jinak, ale neudělala to. Už bohužel nevím.
A děkuju za statečnost i připomenutí Smiling

.Seznam FF, Poslední FF: Na kočku a na myš | Rozkaz zněl jasně | Bohům padají z talířů drobky
. • V noci jsou všechny kočky černé.
.Some days, some nights..

Obrázek uživatele Kakari
Vložil Kakari, Po, 2016-01-18 23:45 | Ninja už: 4287 dní, Příspěvků: 2060 | Autor je: Ošetřovatelka Kakashiho smečky - specialistka na Pakkuna

V tvém seznamu mě zaujala věta Tohle se mi vážně nepovedlo, která byla připsána k této povídce. Ano, jsem opravdu zvědavý tvor a musela jsem poznat, co považuješ za nepovedené. Jistě, četla jsem od tebe lepší, ale... Mít ve svém repertoáru povídku, jež bych považovala za nepovedenou a byla by napsána takhle – byla bych šťastná Smiling

Život je legrace! Pokud ovšem sdílíte jeho smysl pro humor.
FF

Obrázek uživatele Larten
Vložil Larten, Ne, 2009-12-20 22:11 | Ninja už: 4780 dní, Příspěvků: 566 | Autor je: Prostý občan

Naprosto souhlasim s Yamata no Orochi.
Tvůj komentář "mohla sem to napsat líp" se mi vůbec nelíbí a to z hlediska, že pro mě si to líp napsat nemohla. Nevim jak ostatní čtenáři, ale podle mě to bylo psaný od srdce, a toho si nejvíc vážim.
Nehledě na tvůj styl, ten je unikátní a bravurní! četl sem si pár komentářům k týhle povídce a vůbec se mi nezamnlouvá kritika, která říká, že to bylo nesouhledný, nenavazovalo či co to tam psali. Nevim, já osobně sem to četl s dychtivostí, ale přitom pomalu, snažil sem se do toho vžít. A možná proto mi to nepřišlo chaotický, ba naopak perfektně uspořádaný Smiling
Takže doufám, že v tomhle stylu budeš pokračovat, protože máš svůj osobitý a nádherný styl, kterej se mi (a určitě i dalším) strašně moc zamlouvá Smiling musím si tě zapsat na seznam svých oblíbených FFkářů Eye-wink

Moje NEJOBLÍBENĚJŠÍ FF - Extra long! 20th is coming! Finally! by Lilgaara
Njelepší FFkáři - hAnko, Lilithka, sorafay, Takari, Lilgaara, ... uf, to by bylo moc na dlouho, je jich fakt neskutečně moc! Laughing out loud
Jsem Hidanofil, Kibofil, Temarifil, Hinatofil, Gaarofil, Peinofil,... a věrný Jashinista xD

Obrázek uživatele Minata
Vložil Minata, So, 2009-06-27 23:11 | Ninja už: 4851 dní, Příspěvků: 2381 | Autor je: Prostý občan

Tak, hledala jsem tu mezi tvýma povídkama delší jednorázovku, protože na nich se pozná styl Smiling A našla jsem...
No, nejdřív maličkosti, který jsem tam viděla... Možná to moc skákalo od myšlenky k myšlence. Moc ses nad jednotilivýma věcma nepozastavovala a jela jsi. Možná bych jednotlivý věci rozepsala, hned by to bylo ještě delší Smiling Ale i tohle mělo jistej přiznak lidskosti, takže když jsi to popisovala v první osobě, mělo to svůj smysl a kouzlo...
Každopádně, díky týhle jednorázovce si, až přijedu, musím přečíst i ostatní dílka od tebe. Protože se mi tvůj styl líbí.. Zvládlas popsat "černou" mysl dívky nalezené v dešti... Zvládlas to vylíčit, vžít se do ní a hlavně, dát to do textu, čehož si v povídkách strašně vážím Smiling
Takže - pět hvězdiček ode mě a... Na další povídky se strašně těším! Smiling

„Kdykoliv se mě ptají, jakou knihu bych si s sebou vzal na opuštěný
ostrov, odpovídám: ‚Telefonní seznam. Je v něm tolik postav! Mohl bych
vymýšlet nekonečné množství příběhů.‘“
U. Eco

Obrázek uživatele maklmape
Vložil maklmape, Po, 2009-06-01 14:47 | Ninja už: 4565 dní, Příspěvků: 382 | Autor je: Recepční v lázních

Naprosto úzasný, tvůj styl psaní je jedinečný a když sem tohle četla,tak sem snad ani nemrkala Laughing out loud

Obrázek uživatele Akumakirei
Vložil Akumakirei, Út, 2009-06-30 22:39 | Ninja už: 4605 dní, Příspěvků: 2307 | Autor je: Editor všeho, Editor FF, Prostý občan

.Seznam FF, Poslední FF: Na kočku a na myš | Rozkaz zněl jasně | Bohům padají z talířů drobky
. • V noci jsou všechny kočky černé.
.Some days, some nights..

Obrázek uživatele Nefrites
Vložil Nefrites, St, 2009-05-20 21:06 | Ninja už: 4875 dní, Příspěvků: 271 | Autor je: Prostý občan

Tak, tak... slíbila jsem ti, že si tuhle povídku přečtu. Takže jsem si jí přečetla.

TA, O KTERÉ SE NEMLUVÍ
Povídku jsi začala slovy, která jsou mě velmi blízká, protože jsem Geishu viděla už asi pětkrát. Není špatné se inspirovat, jen by to čtenář neměl poznat.
Způsob vypravování... no, já nevím, asi jsi se snažila, aby povídka jako taková byla poučná... mě to přišlo trochu jako kdyby mi moje dotěrná babička zase říkala, jak mám sedět a co mám jíst. Promiň, prostě mi to tak připadalo. U některých odstavců mi chyběla souvislost, jakoby ty věty už neměly nic společného.
Líbilo se mi vyjádření toho jaká je... svým způsobem tam sice psala, že nemá city, ale přesto mi připadalo, že jsi tam dala ty svoje. Jak by ses cítila.
Nejdůležitější otázkou u FF je "Je tohle reálné?" Pokud je, tak má všechno své důvody. Chyběla mi tam odpověď na otázku "Proč?"
Sloh máš celkem čistý, ale přece svůj.
Chyběly mi tam skutečné situace z jejího života... příklady toho, jak se měnila. Bylo by to důraznější. Tohle byla jen ta omáčka okolo...
"Nebylo takové, jaké by si každé dítě jistě představovalo." - každé, jistě... některé děti jsou jiné. Pokud hovoříš o čtenáři dej si pozor na podobné věci někoho by to mohlo urazit, jinak je tvoje práce se čtenářem pěkná, je to čtivé.
Doporučila bych ti zkusit napsat nějakou dějovou jednorázovku, chce to víc přemýšlení, ale myslím, že by ti to pomohlo. Taky bych si od tebe ráda přečetla nějaké neživé věci. Ne, pocity, ale prostě okolí., jestli chápeš.
Líbilo se mi, že celá povídka je na stejné úrovni. Neklesáš, nestoupáš.
Nevím, jestli bys neměla psát spíš ve třetí osobě. Nějak mi ta první nesedla... a já ji přitom miluju. K tomu patří i další věc: někdy používáš až příliš vznešené výrazy.
Kolikrát po sobě povídku čteš? Já zastávám názor, že by člověk měl jednorázovku nechat uležet uloženou ve wordu tak den... pak si to znovu přečíst... najdeš hodně chyb, kterých sis před tím nevšimla.

Obrázek uživatele Sayoko
Vložil Sayoko, Po, 2009-05-18 21:21 | Ninja už: 4816 dní, Příspěvků: 2213 | Autor je: Editor všeho, Editor FF, Manga tým, Naháněč jelenů

Aku, tohle se ti moc povedlo, ale ty už to víš. Přesto ti to zopakuji poněkolikáté: Ten úmysl, co jsi s touto povídkou měla se ti podařil a smekám pomyslný klobouk. Já bych tohle nedokázala napsat, protože tu hořkost nějak necítím. Myslím, že díky tobě asi napíšu povídku, která bude popsána mými opravdovými každodeními pocity. Uvidíme, co se z toho vyklube...

Obrázek uživatele Yamata no Orochi
Vložil Yamata no Orochi, Po, 2009-05-18 17:54 | Ninja už: 4874 dní, Příspěvků: 3064 | Autor je: Prostý občan

Ať si říká kdo chce co chce, že konoha se mění, že FF už nejsou to, co byly - dokud tu budou lidé jako ty, pořád bude co číst.
Děkuji moc, potřebovala jsem dnešní nepříjemný pracovní den nějak napravit a tobě se to povedlo.
Piš, piš pořád, protože to umíš.

FFkaři, prosím, čtěte Pravidla FF sekce!!! Evil

Kdo umí číst a psát, je gramotný. Kdo umí pouze psát, stává se spamerem!