manga_preview
Boruto TBV 11

PRAVIDLA FF SEKCE

ZAPIŠTE SI DO POZNÁMEK, DENÍČKŮ, MOZEČKŮ A ZA UŠI
NÁSLEDUJÍCÍ UPOZORNĚNÍ:

 1. Všichni se budete řídit Pravidly FF sekce.
 2. Všichni budete poslouchat to, co vám do komentářů napíší editoři, kteří mají sekci FF na starost, to jest Akumakirei a Sayoko.
 3. Všichni budete dodržovat body číslo jedna a dva!!!

.

Vkládání FF

 1. FanFiction může být na libovolné téma, které alespoň trochu souvisí s mangou nebo anime NARUTO. Jiná anime nejsou povolena. FF na jiné téma se budou bez milosti mazat! Nepište příběhy o upírech, vlkodlacích apod. Neposílejte povídky, které mají se světem Naruta společné jedině jména postav.
 2. Vkládejte FF přes k tomu určený formulář. Jak se s ním pracuje, zjistíte ZDE.
 3. Nadpis a žánr jsou povinné vždy, u SÉRIÍ jsou navíc povinné odkazy na předchozí a následující díly (jak se s tím pracuje najdete v bodě Úprava textu).
  Zařazujte své práce do SPRÁVNÝCH kategorií! (Série, Jednorázovka, Poezie. Pak už záleží na vás, do kolika dalších žánrů dílo zařadíte.)
 4. Pokud píšete anebo se chystáte psát sérii, dejte jí jednotný název s čísováním, jinak se vám totiž jednotlivé části v seznamu FF zařadí na přeskáčku a ani pes se v tom nevyzná. Taky počítejte s tím, že se vydává jeden díl série týdně (kalendářní týden).
  Příklad číslování:
  ****Narutův sen, 1. díl
  ****Narutův sen 1
  ****Narutův sen 001
  ****Narutův sen, část 1
  ****Narutův sen I.
 5. Vkládejte pouze FF, které jste sami napsali/přeložili. Při překladu nebo přepracování uvádějte původního autora, případně i zdroj (blog, WWW stránky), je to slušnost. Kdo vloží povídku, která není jeho, a neuvede původního autora nebo zdroj, čeká ho napomenutí! My to totiž vždycky zjistíme přes program na vyhledávání shodného textu. Pokud se to bude opakovat, může to vést až k zabanování účtu!

Schválení nejnovějších příspěvků

 1. Novinky by měly být schválené nejdřív v sedm večer, většinou v pozdějších večerních hodinách. Ovšem vydá se jen to, co pošlete do té sedmé. V pátek a v neděli se nevydává.

 2. Na chyby upozorňujeme v komentáři pod povídkou (svůj příspěvek najdete přes Moje příspěvky nebo přes svůj profil, záložka fanfiction). Pokud obdržíte komentář s pokyny k opravě, odpovězte na něj!
  Pokud ke schválení zašlete:
  - NEDOKONČENOU (tzn. s poznámkou „Zatím to nevydávejte, já se k tomu za dva dny vrátím.“)
  - NEUPRAVENOU (cokoliv nebude podle pravidel pro psaní) povídku, nevydáme ji.

  Povídku s potenciálem má autor možnost upravit dle našich rad. Vždy mu dáme termín, do kterého může úpravy provést. Pokud tak neučiní, povídku smažeme a přesuneme na externí blog, najdete ho TADY.
  Pokud vaše FF byla smazaná, můžete se zeptat přes soukromou zprávu, proč k tomu smazání došlo. Všechny smazané povídky najdete na externím blogu.

 3. Pro každého autora platí:
  - vydá se jeden díl od každé série týdně.
  - vydá se jedna jednorázovka nebo poezie denně


  Série je omezená kalendářním týdnem, to znamená, že není nutné udržovat sedmidenní interval mezi jednotlivými kapitolami.
  Kapitola poslaná v sobotu do sedmé hodiny večerní se počítá do daného týdne, můžete tedy hned v pondělí poslat další. Naopak kapitola poslaná v sobotu po sedmé večerní bude schválena v pondělí a počítá se jako pondělní, tedy kapitola nového týdne. Zkuste se vyvarovat pozdního čtvrtečního a sobotního posílání.

  Výjimka z tohoto pravidla je pouze pro autory, kteří odjíždějí někam na dovču, na prázdniny a tak. V tom případě ale dejte vědět Akumakirei pomocí soukromé zprávy. Pokud to neuděláte, fanfikce bude smazána.

Sprostá slova, erotika a další

Pokud se bez toho nemůžete obejít, prosím. Chtělo by to ovšem malinko popřemýšlet předtím, než něco napíšete. Sprosté slovo v každé větě o vás ledacos vypovídá a může zkazit i jinak dobrý příběh. Taky by neškodilo silnější výrazy hvězdičkovat nebo jiným způsobem kamuflovat
(př. „ku*va“, „kua“ a podobně Eye-wink).
A co se erotiky celkově týká, myslím, že Konoha je především stránka s informacemi o Narutovi a ne erotický portál. Laughing out loud V dnešním světě už sice hned tak něco mládež nepohorší, ale zkuste ten sex aspoň trochu zaobalit. Velké sprosťárny totiž opravdu neprojdou.
Povídky obsahující z hlediska příběhu dané fanfikce nelogické, opravdu nevkusné, nevhodné politické či rasové narážky, tvrdé drogy atd., se bez milosti a bez upozornění mažou.

Úprava textu

Při přidávání článku se vám zobrazí rady pro psaní a bylo by fajn, kdybyste se podle nich zařídili.
kdoposlekeschvalenipovidkuveformetelegramunemuzesepotomdivitzemujinezverejnime Smiling
Protože opakování je matka moudrosti:

 1. Při psaní rozdělujte text na odstavce. Souvislý blok textu se špatně čte.
 2. Pište čárky ve větách. Bez nich jsou věty často nesrozumitelné. Pak také dodržujte pravidla pro umístění čárek, teček, vykřičníků a otazníků. Ty se vždy píší hned za slovo (bez mezery) a mezera se dělá až za touto značkou.
  Příklad: Naruto, který seděl na WC, si četl. = čárka hned za slovem, a pak teprve mezera
 3. Nepište do povídek zkratky nebo jinak zkrácená či zkomolená slova. Př. OMG, WTF, NBS, LOL, ROFL, jj, nj, taq, xicht a podobně.
  Plus nepoužívejte w místo v, y namísto j a další "emo" záležitosti, které jsou poslední dobou v módě (př. thak toe mocky suprowní); číslice vypisujte slovně. Eye-wink
  Tohle všechno patří maximálně do komentářů, nebo na Skype. V delším, seriózně se tvářícím textu to působí nepatřičně a rušivě, stejně jako smajlíky.
 4. Přímá řeč se píše do uvozovek dole (začátek) a nahoře (konec) SHIFTem. Pokud neumíte napsat tyto znaky (např. Word vám je vloží sám), tak pište oboje nahoře.
  Příklad psaní přímé řeči:
  „Naruto, půjč mi propisku,“ řekla Sakura.
  „Naruto, půjč mi propisku!“ řekla Sakura.
  „Naruto, půjčil bys mi propisku?“ otázala se Sakura.
  Sakura se otázala: „Naruto, půjčil bys mi propisku?“
  „Naruto, dojez už,“ zavrčela Sakura, „já už chci jít domů.“
  „Naruto, dojez už,“ zavrčela Sakura. „Já už chci jít domů.“
  Sakura se zamračila. „Naruto, dojez už.“ Otočila se a odcházela pryč.

  Přímé řeči (kromě těch, co pokračují za dvojtečkou, nebo čárkou) vždycky začínejte na novém řádku (tzn. stiskněte ENTER Smiling).
 5. Před odesláním vždy zkontrolujte pravopis (například v OpenOffice nebo ve Wordu). Pokud píšete s chybami, leccos to o vás vypovídá. Radši si to po sobě několikrát přečtěte, abyste se vyvarovali zbytečných překlepů.
 6. I vydaný článek můžete pak kdykoliv upravit a přidat odkazy na předchozí nebo následující díl. Nevkládejte celý odkaz, ale pouze to, co je za ?q=, takže když chcete vložit odkaz například na stránku "http://konoha.cz/?q=node/12345", tak stačí do políčka vložit node/12345.
  Po odeslání příspěvku si zkontrolujte, jestli odkaz opravdu funguje a není v něm nějaká zrada.

A uvědomte si ještě jednu věc: Tvůrci stránek pro vás udělali maximum... Formulář na vkládání FF obsahuje všechno možné... Zařazení do žánrů, které slouží pro lepší orientaci. Vkládání odkazů na části vašich kapitolovek. Můžete si pohrát s textem, typem písma, barvou, můžete přidávat obrázky. Stačí si přečíst tato pravidla nebo Rady pro psaní v postranním Menu.

Doprovodné obrázky

Pokud chcete k povídce přidat obrázek, stáhněte si jej do počítače, upravte jeho rozměry na přiměřenou velikost (příliš velké obrázky se mažou) a pak nahrajte pomocí funkce "velký obrázek před textem", nebo "velký obrázek za textem" ve formuláři pro FF. Odlehčíte tak stránkám Konohy, protože načítání obrázků vložených pomocí odkazu na externí weby (pomocí tagu IMG) totiž zatěžuje server. Eye-wink Vždy vybírejte jen jedno umístění, ne obě naráz do jedné ffky. Děkujeme, že budete primárně používat tuto funkci.

Kategorie NOVÁČCI

Uvědomujeme si, že nová pravidla jsou relativně složitá (obzvlášť pro mladší, začínající autory), a proto byla vytvořena kategorie NOVÁČCI. Nechceme nikomu vzít chuť do psaní, proto povídky, které svou úpravou neodpovídají stanovenému standardu, ale mají dobrý příběh, budou vydávány v téhle sekci.
Neberte to jako žádnou diskriminaci, chceme jen vyhovět všem, kdo mají zájem a chuť se s ostatními podělit o své nápady. Eye-wink Pokud hledáte pomoc, můžete zkusit Inzertní FF nástěnku.

Inzertní FF nástěnka

Na Konoze se najdou ochotní a zkušení lidé, kteří vám s vaší fanfikcí mohou pomoci; ať už se jedná o korekturu, když máte problém s pravopisem, nebo betaread, kde vám daný člověk může pomoci i s příběhem, jeho vývojem etc. Pokud někoho takového hledáte, použijte Inzertní FF nástěnku. Lze tu také hledat například spoluautory. (Pro jiné, obecnější dotazy týkající se fanfikcí používejte spíše fórum Dotazy ohledně FF sekce a fanfikcí.)

Hodnocení a komentáře

Máte k dispozici pětibodovou škálu hvězdiček k hodnocení čtených povídek. Hodnoťte dle vašich osobních preferencí, avšak pokud je podle vašeho názoru povídka natolik slabá, že si zaslouží jen jednu nebo dvě hvězdičky, zanechte komentář se slušnou konstruktivní kritikou, aby se autor mohl poučit. Slabé hodnocení bez vysvětlujícího komentáře bude bráno jako škodolibost, za kterou hrozí napomenutí.
Hvězdičkování vlastních prací je zakázáno!
Komentáře pište výhradně k povídce. Vše, co se přestane týkat konkrétního díla, bude mazáno. K obecné komunikaci můžete využít soukromé zprávy, Skype a podobné.
Také je zcela zbytečné a nežádoucí ptát se pod sériemi a seznamy, kdy bude další díl! Až to autor zvládne, tak ho sem dá...

Seznam vašich FF

Protože jsou tu autoři, kteří publikují jako diví, máme tu pro ně servis!
Když si vytvoříte Příspěvek do diskuze (Vytvořit obsah - Příspěvek do diskuze - zařadit do fóra FanFikce) se seznamem odkazů na vaše dílka, čtenáři vás lépe najdou. Ale musí to mít určitou úpravu a systém, nikdo vám to předělávat nebude. Sticking out tongue Takže se mrkněte, jak to mají udělané již zavedení autoři, a pokuste se o podobný vzhled.
Seznamy jsou pro autory, kteří mají povídek už více a chtějí, aby se v nich vyznali jak oni sami, tak i jejich čtenáři. Nezakládejte je tedy, když máte sotva pět šest fanfikcí. Eye-wink
Seznamy všech autorů najdete ZDE.

Malá nápověda - odkaz na povídku vytvoříte takhle (viz Vysvětlivky ikonek na úpravu textu výše v článku): [url=tady okopírujete adresu stránky s povídkou]tady napíšete název povídky[/url]

Pár slov na závěr...

Jestli jste si Pravidla přečetli až sem, děkujeme; jste zlatí a jedni z mála, za což si zasloužíte obrovskou pochvalu. Pokud pořád něčemu z toho nerozumíte, pošlete nám soukromou zprávu a jako předmět napište "onegai", ať víme, že jste to četli. Smiling
Arigatou. Kakashi YES

Veškeré návrhy a připomínky ohledně FF sekce nám samozřejmě taky napište soukromou zprávou. Smiling
Hodně nápadů, stálou inspiraci a přízeň múz všem známým i začínajícím autorům na KONOHA.CZ přejí Akumakirei a Sayoko.


Kategorie: