manga_preview
Město beze mne 7

Kap

Kap.
Kap, kap.
Kap.

Voda stékala po oprýskaných zdech, drobné kapky padaly ze starých oprýskaných trubek a narušovaly jinak dokonalé ticho. Dokonalé... nebylo dokonalé. Ani zdaleka ne. Z dálky se ozýval pláč, zvuk drásající uši toho nevinného tvora. Nevinného? On rozhodně nebyl nevinný. Jeho dech se odrážel od stěn a vytvářel tichou ozvěnu zamlčovaného bytí. Zamlčovaného? Byl veřejným tajemstvím...

Lenivě otevřel oko. Po chvíli druhé. Za těch několik let nečinnosti dokázal trávit hodiny a dny bez jediného pohybu. Jen tak ležel a hluboce dýchal. Poslouchal vodu a snažil se v ní najít řád, pravidelnost, se kterou se tvoří kapky a proč smrt každé z nich je doprovázena hlasitým KAP!. Zemřela? Nebo se stala součástí něčeho většího? Nikdy předtím neměl tu možnost se tím zabývat, určitou dobu neměl možnost dělat nic jiného. Nenáviděl to. A jak to nenáviděl. Sama podstata veškerého jeho bytí v něm vřela. On, nejmocnější z mocných, byl bezmocný.

Něco se změnilo. Cítil, jak se všechno kolem jakoby zhouplo, přestože zůstával na místě. Padali? Jiné vysvětlení nebylo. Očekával pád, náraz. Ale ten nepřišel. Do uší se mu vloudil zvuk, příliš vzácný na to, aby mu napoprvé uvěřil. Ozývaly se kroky. Pomalé, nejisté, ale slyšel je. Zavrčel a zvedl hlavu, cítil ztuhlé svaly, které protestovaly, když po nich vyžadoval nějakou námahu. V dálce se objevil malý stín. Pomalu se přibližoval, až došel chodbou téměř k němu. Nechápal, kde se to ocitl. Měl velké modré oči.
„Ty jsi...?“ zeptal se ho drobný chlapec hlasem, který znal už léta.
„Jo...“ zvykl si šetřit vzácnými chvilkami rozptýlení. Byl šťastný z toho, že je evidentně tím, kdo má celou situaci pod kontrolou.
„Co chceš?“ přistrčil čumák blíže k chlapci, k němu se však nedostal.
„Chci čakru,“ odvětilo drze dítě.
„Hahahaha...“ neudržel se a rozesmál se, „jsi tak drzý!“ Ale podivně mu to imponovalo.
„Za to, že jsi došel až sem... ti jí trochu dám,“ uložil se ke spánku a zavřel oči. Nechal proudit čakru, která chlapce odnesla zpátky na povrch. Chvíli na to si uvědomil, že přestali padat.

Ta nenávist, touha dostat ze sebe všechny pocity, dostat to, co chce... Posledních pár týdnů, měsíců, roků... vždycky když se naštval, dostaly se ty pocity až k němu. Ach ano, v tu dobu slastně zavíral oči a usmíval se tak, jak jen mu to s obrovskou mordou plnou zubů šlo. Podporoval i malé záchvěvy těchto pocitů, doufal, že se jednoho dne zmocní svého těla... Několikrát se mu to málem povedlo. Jenže... vždy mu to někdo zakázal, tak arogantně a nesmlouvavě, že nemohl nic jiného než zalézt zpátky. Chlapce začal potkávat častěji. Zvykl si na něj, i když svého cíle se nevzdal. Snad jen párkrát ho možná trochu odsunul stranou.

Přišel den, kdy měl největší šanci. Chlapec chtěl vidět své pravé já. Vzal na sebe jeho podobu, jen oči mu zůstaly rudé. Snažil se ho přesvědčit, bojoval s ním, křičel na něj. Ukazoval mu minulost. Myslel si, že má vyhráno. Hoch se však vrátil. Vycítil, že je jistější, rozhodnější a to ho rozzlobilo. Co se stane pak? Až mě zničí? Měl poslední šanci? Všechny pochybnosti se rozptýlily v jediném následujícím okamžiku. Ten člověk ho objal a přijal za svého. Bylo to tohle, co bylo počátkem změny směru jeho úvah?

Zuřil. Běsnil. Řval. Nedokázal to pochopit. Ta tíha, která ho držela tak, že se nedokázal zvednout. Za krkem, na těle, všude. Nemohl se pohnout.
„Jak sis to mohl dovolit?“ běsnil i po tom, co mladík dávno zmizel. V uším mu stále znělo prásknutí brány. Zavřela se opravdu hlasitě. Podíval se na ni a stále vrčel. Jen velice pomalu mizelo to, co ho drželo, až zůstala jen jedna, nepřekonatelná překážka.
„Ten spratek...“
Když zavřel oči, viděl ty jeho. Velké, modré, do široka rozevřené. Mohl milovat i čiré zlo? Svým způsobem... jeho úsměv to dokazoval. Až dlouho po této události přišel na to, že se mu hoch nesmál. Ale říkal mu, že všechno bude fajn, dattebayo!

...

„Kuramo,“ Narutovi došla slova. Seděli spolu dlouho do noci, ač v podvědomí. Natáhl se a podrbal démona tam, kam právě dosáhnul. Změnil pozici a uvelebil se mu na čumáku.
„Proč jsi mi tohle všechno vyprávěl?“ zeptal se.
„Nevyprávěl.“
„Tak jak...?“
Prostě se staň mnou, vzpomínáš? To jsi mi tenkrát řekl...“ nechal doznít větu a čekal, jestli Naruto pochopí.
„Ty...“ nedokázal to říct. Ale pochopil.
„Trvalo to dlouho a ještě víc se toho muselo stát. Teď znáš mé myšlenky a já znám tvoje. I ty minulé.“
„Kyuubi,“ jeho hlas byl plný něhy. Objal ho tak, jak to jen dokázal. Devítiocasý přivřel oči. Po tváři mu stekla slza. Malá bezvýznamná trocha vody, která ze svého nitra odrážela jejich příběh.

Kap.

Poznámky: 

Tahle povídka patří do Kolektivní FF výzvy. Ač mi lednové téma přišlo těžší, nakonec jsem se s ním poprala. Tak snad se vám bude líbit. Smiling

5
Průměr: 5 (6 hlasů)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Akhara
Vložil Akhara, Pá, 2018-11-23 01:34 | Ninja už: 858 dní, Příspěvků: 972 | Autor je: ONLINE, Student Akademie

Obrázek uživatele Camelia
Vložil Camelia, Čt, 2018-01-25 21:07 | Ninja už: 2918 dní, Příspěvků: 1477 | Autor je: Pěstitel rýže

Moc se mi to líbilo. Bylo to poutavé, citlivé a... zkrátka velmi dobré. Potěšilo mě, že po dlouhé době, co jsem sem vlezla, jsem našla zrovna tohle. Díky za zpříjemnění večera Smiling

Na srozuměnou se dává,
že Camelia to tu vzdává.
Nebojte se, stále píše,
pouze jinde, pěkně tiše.
Najdete ji na blogu,
(co se rýmuje na gu?)
****

Aneb trapný pokus, jak vám dát vědět, že jsem se přestěhovala SEM Laughing out loud Najdete tu všechny moje povídky, dokonce i ty z NeNaruta :)
Těším se a vaší návštěvu!
****
Moc děkuju E.Haruko za založení >>FC<< a budu moc ráda, když se přidáte Smiling

Obrázek uživatele Havraní princezna
Vložil Havraní princezna, Čt, 2018-01-25 21:50 | Ninja už: 858 dní, Příspěvků: 408 | Autor je: Odborník na Icha Icha

Moc děkuji a rádo se stalo. Smiling

Aktuální povídka: Jednou na podzim v horkém onsenu, Dej si pozor na to, co není - 1. kolektivní FF výzva (Prosinec), Kap - kolektivní FF výzva (Leden)
Aktuální série: Hanae - aktuální díl, první díl
Seznam všech FF: Zde


Obrázek uživatele NekdoKohoNeznas
Vložil NekdoKohoNeznas, Čt, 2018-01-25 15:56 | Ninja už: 4138 dní, Příspěvků: 481 | Autor je: Hasič Amaterasu

Velmi podobné téma, jako které jsem zvolil já, ale zpracované zcela jinak a velmi zajímavě. Manga nám dlouhou dobu ukazovala démona, jako v podstatě velkého záporáka a přitom to byl Naruto, který ho vlastně nechtěně využíval a okrádal o sílu. Naštěstí to mělo dobrý konec.

(Ke konci jen takový malý návrh: Naruto by mohl používat Kurama, místo Kyubi, působilo by to ještě více osobněji.)

Seznam mých fanfiction (2017): http://147.32.8.168/?q=node/20607
„Je to zhmotněná Enenra. Démon stvořený temnotou a kouřem. Dostala chuť na mrtvoly.“ -NOVÁ SÉRIE Války Klanů http://147.32.8.168/?q=node/116698

Obrázek uživatele Havraní princezna
Vložil Havraní princezna, Čt, 2018-01-25 16:51 | Ninja už: 858 dní, Příspěvků: 408 | Autor je: Odborník na Icha Icha

Jsem si toho vědoma, že je to velmi podobné téma, věř však, že když mě to napadlo, na tvé dílo jsem si v tu chvíli ani nevzpomněla. Tak Narutovi nic moc jiného nezbylo, jestli chtěl nějakým způsobem přežít. Myslím, že v tomhle anime by se smutný konec ani nehodil.

Já jsem vlastně nikdy moc nepochopila rozdíl mezi Kyuubim a Kuramou... (Ono to bude taky tím, že jsem Shipuuden dost přeskakovala...) Takže tvůj návrh v tuto chvíli nedokážu plně posoudit.

Každopádně, díky za komentář.

Aktuální povídka: Jednou na podzim v horkém onsenu, Dej si pozor na to, co není - 1. kolektivní FF výzva (Prosinec), Kap - kolektivní FF výzva (Leden)
Aktuální série: Hanae - aktuální díl, první díl
Seznam všech FF: Zde


Obrázek uživatele NekdoKohoNeznas
Vložil NekdoKohoNeznas, Čt, 2018-01-25 16:56 | Ninja už: 4138 dní, Příspěvků: 481 | Autor je: Hasič Amaterasu

Nemyslel jsem to s těmi tématy nijak zle a není třeba k tomu nic dodávat. Já vlastně ani nevím, jak Kyuubi skončil? Uvnitř Naruta je stále... když se to vezme s nadhledem, tak je to poměrně smutný konec - být stále uvězněn, přestože už je to dobrák od kosti. Laughing out loud

Kurama je jeho jméno, Kyuubi označení. Ale plně to chápu: když se v Narutovi řešilo tohle, tak už to nestálo za nic. Laughing out loud

Seznam mých fanfiction (2017): http://147.32.8.168/?q=node/20607
„Je to zhmotněná Enenra. Démon stvořený temnotou a kouřem. Dostala chuť na mrtvoly.“ -NOVÁ SÉRIE Války Klanů http://147.32.8.168/?q=node/116698

Obrázek uživatele Havraní princezna
Vložil Havraní princezna, Čt, 2018-01-25 22:02 | Ninja už: 858 dní, Příspěvků: 408 | Autor je: Odborník na Icha Icha

Já to spíš psala kvůli sobě, vím, že jsi to nemyslel zle. Nebo jsem to alespoň předpokládala. Laughing out loud No, je to smutné, ale třeba kdyby to pokračovalo dál jako Naruto, tak by ho i Naruto uměl pouště ven nebo tak něco... Laughing out loud On by to určitě zvládl.

Jo takhle, tak to si zaslouží změnit. Díky za vysvětlení. Smiling

Aktuální povídka: Jednou na podzim v horkém onsenu, Dej si pozor na to, co není - 1. kolektivní FF výzva (Prosinec), Kap - kolektivní FF výzva (Leden)
Aktuální série: Hanae - aktuální díl, první díl
Seznam všech FF: Zde


Obrázek uživatele Akumakirei
Vložil Akumakirei, St, 2018-01-24 20:07 | Ninja už: 3851 dní, Příspěvků: 2069 | Autor je: Editor všeho, Editor FF, Prostý občan

Vztah Naruta a Kyuubiho, jejich niterní boj, je naruťáckých ff vodách hojně, hojně využívanou látkou, ale proč ne, opatrné zaměření na detail s tím může vykouzlit zase mírně něco jiného. Tady právě ono zaměření na kapky. Použití citoslovců dokresluje atmosféru.
Líbí se mi, jak se snažíte najít vlídnou krádež ve vztahu k démonům, první příspěvek do lednové s tím taky pracoval; když se to vezme za správný konec, dobře se využije psychologické stránky věci, tak to tematicky funguje. Díky za další příspěvek do výzvy, těší mě, že ses s tím i přes téma poprala Smiling

Měla bych jen zvídavou čtenářskou otázku, Akhara ti text opravovala, že, do jaké míry ti radila/dělala betu?

.Seznam FF, Poslední FF: Krev tvých očí | Oblačno, místy zataženo 7/ | Kam přichází mrazy
. • V noci jsou všechny kočky černé.
.Some days, some nights..

Obrázek uživatele Havraní princezna
Vložil Havraní princezna, St, 2018-01-24 20:38 | Ninja už: 858 dní, Příspěvků: 408 | Autor je: Odborník na Icha Icha

Říkala jsem si, že bych mohla napsat také něco o hlavním hrdinovi. Ponořit se víc do jeho vztahu s Kyuubim. Sice jsem četla FF o Matabim, ale když mě to napadlo, vůbec jsem na něj nemyslela, takže je to čistě náhoda. Co až zas tak náhoda není je, že vztah mezi lidmi by byl těžší napsat, po tom, jaká výborná díla jsem tu četla. Měla jsem pocit, že bych jim nesahala ani po kotníky. Laughing out loud
Baví mě, když musí čtenář nad tím textem trochu přemýšlet a dobře ho uchopit. Jen nevím, jestli to také baví čtenáře...

Akhara mi opravila jedno slova (datebayo -> dattebayo). Posílala jsem jí to spíš pro to, abych věděla, zda splňuji téma a mám to dát do FF výzvy nebo to poslat samostatně. Takže jí za to děkuji, ale hlavně jí děkuji za to, že jsem jí mohla poznat a jestli to tak mohu říct, že tu pro mě prostě je. Smiling

Aktuální povídka: Jednou na podzim v horkém onsenu, Dej si pozor na to, co není - 1. kolektivní FF výzva (Prosinec), Kap - kolektivní FF výzva (Leden)
Aktuální série: Hanae - aktuální díl, první díl
Seznam všech FF: Zde


Obrázek uživatele Akumakirei
Vložil Akumakirei, St, 2018-01-24 22:28 | Ninja už: 3851 dní, Příspěvků: 2069 | Autor je: Editor všeho, Editor FF, Prostý občan

Ta inspirace démony se mi líbí v tom smyslu, že je hezké vidět lidi uvědomující si onu nespravedlivost jejich uvěznění - uvěznění z pouhé neschopnosti, neochoty si navzájem nejprve porozumět Smiling Vztah mezi lidmi by určitě taky šel, nebo by si to člověk alespoň zkusil, však zkoušením se učí.
Já ráda nad textem přemýšlím. Nemám ráda prázdné, účelové texty, jsou nudné, a myslím, že to tak má i většina, takže není na škodu se snažit o něco lepšího, nutit ostatní hledat.
Chápu Smiling

.Seznam FF, Poslední FF: Krev tvých očí | Oblačno, místy zataženo 7/ | Kam přichází mrazy
. • V noci jsou všechny kočky černé.
.Some days, some nights..

Obrázek uživatele Havraní princezna
Vložil Havraní princezna, St, 2018-01-24 23:14 | Ninja už: 858 dní, Příspěvků: 408 | Autor je: Odborník na Icha Icha

Právě že v anime (mangu jsem moc nečetla) je hodně ukázané, co ztratil Naruto, potažmo Minatu a Kushina. Ale Kyuubim se nikdo nezabývá. Přitom bych řekla, že Kyuubiho nemůžeme postavit naroveň zvířatům.
Tak ten vztah by šel a třeba si ho někdy zkusím. Jen jsem se bála, že bych hodně kopírovala ty texty, poněvadž se mi nechce psát nic, kde je to vidět na první dobrou. Což by možná ale nebylo špatné... kdo ví..
Já vím, že zkoušením se člověk učí a proto jsem ráda, že sem můžu psát a že mi to tu kritizujete. Protože bez vás bych se nikdy nezlepšila. Laughing out loud
Jsem ráda, že to tak máš. Jakože, čověk si rád přečte oddechovky, ale rád se i nad něčím zamyslí.
I tobě děkuji. Smiling

Aktuální povídka: Jednou na podzim v horkém onsenu, Dej si pozor na to, co není - 1. kolektivní FF výzva (Prosinec), Kap - kolektivní FF výzva (Leden)
Aktuální série: Hanae - aktuální díl, první díl
Seznam všech FF: Zde