manga_preview
Boruto TBV 17

Pouta ep.6 - Naruto váhá, síla uvěřit

Všichni se vrátili do vesnice jak nejrychleji mohli. Sakura trvala na tom, že prohlédne Hinatu i Akane jestli jsou v pořádku, ty to však odmítli protože jejich starost byla o Kakashiho který byl zasažen nějakou neznámou zakázanou technikou klanu Uzumaki. Sadao, nepřátelský velitel který tuto techniku použil řekl že mu zbývá den než zemře, bylo na Sakuře aby zjistila pravdu.
Sakura a její lékařský tým vyšetřovali Kakashiho svými technikami, ANBU se přes jejich snahu nepovedlo utajit skutečnost, že byl Hokage zraněn.

Naruto vešel do místnosti
„Sakuro, tak co jsi zjistila je to opravdu tak vážné, předtím jsi řekla že pro něj nemůžeš nic udělat, prosím že to není pravda.“
„Je mi líto, jeho stav je kritický, nevím si rady, orgány mu selhavají jeden po druhém touto rychlostí bude nejpozději zítra večer mrtvý.“
„Ale vypadá klidně.“
„Trpěl velkými bolestmi, museli jsme ho uspat.“
„Proč?“
„Jak proč, nechceš přece aby,..“
„To nemyslím.“ Přerušil jí Naruto
„Tak co tedy?“
„Proč se to děje pořád dokola, jiní umírají abych já žil, řekni proč?!“ začal Naruto křičet a do očí se mu hrnuly slzy.
„Já, já, nedokážu ti odpovědět.“ Sakura už měla taky slzy na krajíčku, když Naruto udělal Rasenganem díru do zdi a vyběhl z nemocnice.
Tento rámus slyšela Hinata, která byla o dvě patra níže, když přiběhla do místnosti Sakura jí vše vylíčila. Hinata slíbila, že Naruta najde a promluví si s ním.
Naruto seděl na posteli v domě kde s Hinatou bydlí, měl zatažené závěsy nechtěl být rušen hlukem okolí, oči měl již celé opuchlé, hlavu sklopenou až ke kolenům a přemýšlel o událostech posledního dne, co mohl udělat jinak, jak zabránit tomu co se stalo a především může nějak zachránit Kakashiho. Dokonce blokoval i Kuramovi myšlenky. V tomto stavu jej našla Hinata.
„Tak tady jsi, víš že jsi způsobil pěkný rozruch v nemocnici?“ což vyznělo celkem komicky, přesto že se o to Hinata vůbec nechtěla pokusit.
Hned co, ale viděla jak Naruto vypadá zarazilo jí to, věděla že ho to trápí a také věděla co musí teď udělat. Přisedla si k němu a chytila jej za ruku.
„Naruto, mluv se mnou!“
„Mluvit, o čem jako?“
„O čemkoliv, jsem tu abych ti pomohla.“
„Nemůžeš mi pomoct. Lidé kteří mi chtějí pomoct mají tendenci umírat, nosím smůlu radši odejdi.“
„To je nesmysl, nikdo nenosí smůlu.“
„Tak to řekni mým rodičům, Nejimu, Tsunade, Kakashimu, nebo několika tisícům jiných!! Né, to nemůžeš protože jsou mrtvý!!“ začal Naruto křičet.
Hinatu jeho slova evidentně zasáhla, protože sklopila a odvrátila hlavu, Naruto pokračoval.
„Stále dokola lidé umírají, abych já mohl žít, už nikdo další kvůli mě nesmí umřít!“
„Naruto, ty pro jiné riskovat můžeš a ostatním nedovolíš aby riskovali pro tebe? Ty nemáš monopol na ochranu ostatních. Obětování se pro přátele je jeden ze základních kamenů shinobi systému, je to důvod proč můžeme dělat naší práci, protože víme že je tu někdo kdo nám kryje záda.“
„V tom případě měl možná Nagato pravdu, z obětování vzniká bolest z bolesti pomsta, pak z pomsty válka a z války smrt, ta nakonec opět vede k obětování. Možná by mělo být umožněno, aby byl shinobi svět zničen nebo jenom zrušen.“
Hinata natáhla ruku, už to vypadalo že chce Naruta praštit, místo toho mu ji položila na tvář.
„Opravdu tomu věříš? Věříš, že byl měl tento systém skončit?
„Nezáleží na tom čemu věřím, ale na tom že v tomto systému umírají lidé a tohle by mohlo být řešení.“
„Mýlíš se, na víře velmi záleží. Je to právě síla uvěřit v něco nebo někoho co nás pohání kupředu. Tvoji rodiče věřili, že i bez nich z tebe bude skvělý člověk. Neji Tsunade, Jyraiya a ostatní se obětovali protože našli sílu uvěřit, že ty jseš ten co změní svět. Dokonce i náš nepřítel Nagato se změnil, protože uvěřil v tebe Naruto. Všichni měli sílu uvěřit a všichni měli pravdu. Teď je řada na tobě abys našel sílu uvěřit sám v sebe, neboť ty jsi člověk který se za žádných okolností nevzdává a nikdy nebere své slova zpět, to je tvá cesta ninji a vesnice tě potřebuje více než kdy jindy, já tě potřebuji více něž kdy jindy.“
„Hin, je mi líto, ale i přes veškerou tvoji snahu nemám sílu uvěřit sám v sebe, zkusil jsem to a málem o tebe přišel, ba co víc Kakashi teď umírá, protože jsem věřil, že vše zvládnu sám.“
„Nechci abys něco zvládal sám, já jen chci abys uvěřil, že můžeš stále přispět, najít sílu uvěřit,“ Hinata vstala a přistoupila k oknu u kterého rozhrnula závěs.
„Sílu uvěřit ve svou cestu ninji, tak jako to činí tito lidé,“
„Jací lidé?“ divil se Naruto
„Lidé, kteří slyšeli jak tě trápí to co se stalo a přišli ti vyjádřit podporu. Lidé kteří mají sílu uvěřit v Uzumaki Naruta, né pro jeho fizickou sílu ale pro tu duševní. Přišli vyjádřit podporu člověku, který se neptá jak je cesta trnitá, ale co má učinit aby ji zdolal.“
Naruto přistoupil k oknu a to co viděl mu vyrazilo dech, před jeho domem stálo na tři sta lidí a stále přicházeli nový, přicházeli podpořit svého přítele.
„Oni mi nekladou za zlé co se stalo Kakashimu?“
„A proč by měli? Špatné věci se dějí dobrým lidem, oni to vědí.“
Naruto otevřel okno a hned v první řadě viděl své nejbližší přátele, Shikamara, Sakuru, Ino, Ten Ten, Saie, Leeho, Choujiho, Shina, Kibu, všichni přišli Naruta povzbudit, dodat mu opět sebedůvěru. Naruto nemohl slovy vyjádřit co to pro něj znamená, vlastně na to neměl ani čas, protože toto shledání po několika okamžicích přerušil poplašný zvon od jižní brány.

Poznámky: 

Ahojte, trochu kratší a trochu ukecanější díl je zde, snad se bude líbit. Příště předposlední díl této serie s názvem Ohnivá vůle. Za komenty díkes, čau.

5
Průměr: 5 (1 hlas)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Yuki Kaze-san
Vložil Yuki Kaze-san, Ne, 2019-08-11 22:27 | Ninja už: 6000 dní, Příspěvků: 7933 | Autor je: Moderátor, Člen Dvanácti strážných nindžů

Mise L4: Málem si mě dohnal k slzám, hlavně díky tomu, co říkala Hinata. Mělo to hloubku. Stejně jako tento díl. Sice nepřinesl žádnou akci, ale i tak jsme se dozvěděli pár zajímavostí. Ale vrtá mi hlavou jedno. Ono bylo Narutovi fuk i jeho dítě? Přece jako nastávající otec by měl mít zájem a ne to jen tak odbýt. Na zamyšlení. Bez dechu, co znamenají ty zvony, letím na další...

„Nepodceňujte sílu četnáře.“ Matthew Reilly
FF stránka moje a Nildona!!!
FC pro mě od nellynuska