manga_preview
Boruto 63

Sláva v Listové

„Shizune!” ozval se naléhavý hlas Hokage. Hned na to se otevřely dveře kanceláře a v nich se objevila černovlasá asistentka, držící růžového Tontona.
„Hai, Tsunade-sama? Co potřebujete?” tázala se.
„Večer chci jít do kasina. Zajdi mi pro peníze.”
„Jako vždy půl milionu yenů?”
„Ano,” souhlasila Tsunade. Pak pokynula Shizune, že může jít.
Ve chvíli, kdy Shizune vyšla od lichváře, uviděla černovlasého muže v zelené kombinéze. Když si všimla, že se Gai okolo sebe rozhlíží, chtěla se vydat opačnou cestou, ale než stihla udělat třetí krok, už slyšela své jméno. Gai ji doběhl a srovnal s ní krok.
„Shizune-san, co tady děláte? Byla jste si půjčit peníze?”
„Ano, Tsunade-sama mě požádala, abych tam zašla,” odpověděla.
„Na co?” ptal se dál. Shizune přemýšlela, co říct. Nemůže přece rozšiřovat, že Hokage je gambler.
„Jde o úřední záležitosti,” odvětila nakonec.
„Ah, snad na tom není Konoha špatně?” lehce se zděsil Gai.
„Nedělejte si starosti,” usmála se.
„Takže to znamená, že ano? Vyřiďte Hokage-sama, že jí pomohu, kdyby potřebovala. Můžu chodit na více misí,” nabízel hned aktivně.
„Není třeba, Gai-san,” usmála se rozpačitě. To zase měla co říct, litovala, že raději nemlčela.
Chvíli šli mlčky v nepříjemném tichu, když si sensei odkašlal. „ Co takhle skočit na to dnes večer?“ vyhrkl se zářivým úsměvem a vztyčeným palcem.
„Kvík“ ozval se vyděšeně Tonton, načež dopadl na zem a vykvikl znovu. Rychle rudnoucí Shizune ze sebe roztřeseně dostala:
„Co-cože? Gai-san!“ odstrčila ho až zavrávoral a rozeběhla se pryč.
Když se vzpamatoval, vystřelil za ní a Tontonem.
„Shizune, mate kudasai!“ křičel. Díky své rychlosti ji dohnal téměř ihned a chytil ji za paži, aby se zastavila.
„Nesahej na mě, zvrhlíku!“ otočila se a vlepila mu pořádnou facku. Zelená šelma z Listové se s vytřeštěnýma očima a slzami na krajíčku chytila za rudnoucí tvář.
„J-já se moc omlouvám! V té knížce měla ta fráze úspěch,“ slzy mu již tekly plným proudem. Byl naštvaný, že s naučenou větou neuspěl.
„V jaké knížce?“ zarazila se, když pochopila, že si věc špatně vyložila.
„Icha Icha Paradise. Doporučil mi ji Kakashi,“vysvětlil, již bez slz, přesto stále smutně.
„Icha Icha Paradise?!“ vytřeštila oči černovláska.
„Ano, četla jste ji?“ chytal se jako tonoucí stébla. Ale to už ho Shizune nevnímala.
Myšlenky se jí zatoulaly k jednomu pozdnímu večeru v Listové, kdy se vracela do kanceláře, jelikož zapomněla Tontona. Když se natahovala po klice, uslyšela hlasy.
„Mám návrh, drahá,“ uslyšela hlas perverzního sannina.
„O čem to mluvíš? Jaký?“ zazněla otrávená Hokage.
„Co takhle skočit na to dnes večer?“ Černovláska chtěla zmizet dřív, než si jí všimnou, avšak po pár couvavých krocích jí pod nohama zavrzala deska podlahy. Tsunade, která zaslechla tichý praskot za dveřmi, zareagovala. Rychle udeřila Jiraiyu do břicha, ten zakopl o Tontona a svalil se k zemi.
„Zvrhlíku!“ zařvala.
„Shizune-san?“ vytrhl asistentku ze vzpmínek Gaiův hlas.
„A-ano?“ pohlédla na něj zmateně. „Omlouvám se, zamyslela jsem se,“ pousmála se.
„Ptal jsem se, jestli byste nešla na večeři, třeba dneska v šest?“ zopakoval.
„No, já nevím, jestli mne nebude Tsunade-sama večer potřebovat,“snažila se z toho nenápadně vymluvit. Schůzka s Gaiem ji zrovna dvakrát nelákala. To kdyby to byl Ebisu…
„Ale no tak, nenechte se přemlouvat,“ řekl. Povzdechla si.
„Tak dobrá,“ souhlasila a v duchu si říkala ´Je to jen večeře, nic víc. Jen večeře,´
Gai se celý rozzářil.
„To je síla mládí!“ nahodil svůj blyštivý úsměv se zvednutým palcem.
„Tak tedy v šest U Zamilovaného blázna?“ domlouval. Černovláska přikývla.
„Tak já už musím běžet,“loučila se. Pobídla Tontona, ať jde za ní. „Zatím nashle!“
„Pozdravujte Tsunade-sama!“ Volal Gai než zašla za roh. „Hehe. Konečně jsem sebral dostatek odvahy, abych to udělal. Za odměnu proběhnu všechny konožské ulice od Uchihů po Hyuugy,“ určil si a začal svůj úkol plnit.

Později večer, okolo šesté hodiny, už Gai netrpělivě vyčkával před restaurací U Zamilovaného blázna. Když konečně přišla Shizune, rozzářil se. Pak mu ale poklesla čelist a vytřeštil oči.
„Co tady dělá on?“ Ukázal na doprovod Shizune, který objímala.
„Tsunade-sama říkala, ať mě doprovodí,“omlouvala se.
„Tontone!“ tikalo mu v hustém obočí.
Pak podržel dveře, aby mohla žena i s prasátkem vstoupit a přitom hodil poslední nevrlý pohled po prasečím doprovodu. Když si vybrali stůl a usadili se, otevřeli menu. Shizune vyvalila oči. ´Kuličky dango pro svižné tango, Meďovoučké suši, ať do vás lehce buší, Nudličkový rámen, ztvrdne jako kámen,… Celá rudá ve tváři raději zavřela jídelní lístek. Když si Gai přečetl nabídku, také zčervenal.
V tom Tonton seskočil z klínu Shizune a rozběhl se přes restauraci k druhé straně místnosti. Černovláska ihned vyskočila a rychlým krokem mířila ke stolu, kde se prasátko zastavilo, začalo kvikat a vyskočilo na sedačku k hnědovlasé ženě. Ta vytřeštila oči a snažila se růžového vetřelce odstrčit. Když byla Shizune u boxu, s omluvami ho popadla do náručí.
„Nikdy nechodí k cizím lidem, nechápu, co to do něj vjelo,“ prohlídla si, komu se vlastně omlouvá.
„Ah, Jiraiyo-sama a… Tsunade-sama?!“ poznala henge své nadřízené, která jí věnovala varovný pohled. Hned na to přišel Gai, který si přeměřil pár překvapeným pohledem.
„Dobrý večer, Jiraiyo-sama, dobrý večer,“ usmál se Gai na neznámou ženu, sedící naproti bělovlasého poutníka. Hnědovláska mu nejistě úsměv opětovala. Po chvíli, kdy se ještě jednou omluvili, chtěli odejít, když si Gai všiml překrásného prstenu na ženině prsteníčku.
„Ten je nádherný. To je pravý rubín?“ zvědavě se začal vyptávat. Jiraiya se šibalsky usmál, ale pak trošku zvážněl a podíval se na svou společnici.
„Už bychom to neměli tajit,“ rozhodl a než Tsunade stihla zareagovat, už zvrhlík promluvil: „Budeme se brát!“ Ani aligátor by nejspíš nedokázal tolik otevřít čelist, jako Gai. Shizune, když uslyšela poslední slova, zůstala stát jako přikovaná. Pak se Gai rozzářil a se vztyčeným palcem vykřikl:
„Tak to je síla mládí!“
„Nani??!“ vyjekla asistentka a pak se slovy „Tak to vás nebudeme rušit.“ Táhla svého společníka zpátky ke stolu.
„Kdo vůbec byla ta ženská?“ zeptala se zelená šelma po chvíli. Černovláska neodpověděla, ale moc dobře ji znala. A Gai to má zjistit již brzy také.

Byl krásný den, sluneční svit již ozařoval veškeré konožské dění a ve větru vesele tančilo listí. Spolu s většinou obyvatel se radovalo z nadcházející události. Někteří se starostlivě zabývali přípravami, Ino se Sakurou závodily, která bude mít dříve rozvěšené lampiony. Vše se mělo odehrát uprostřed vesnice, kousek od hlavní budovy, kterou obývala Hokage. Místo obvyklých stánků tam Naruto se svými bývalými spolužáky nosil stoly a židle. Uprostřed se nacházel malý nízký stolek s nadýchanými polštářky ležícími před ním. Podle zdobnosti se dalo poznat, že se jedná o oltář.
Když už měli kluci toho nošení až po krk, posadili se a povídali si. Přidala se k nim i Hinata, která právě dokončila svou část práce na výzdobě. Po chvíli se kamarádi rozhodli, že nechají modrovlásku s blonďákem o samotě a pokračovali ve své práci.
„Vypadá to krásně, viď?“ pronesla s úsměvem Hinata, zatímco Naruto propletl své prsty s jejími.
„Jo, ale naše svatba bude hezčí a v ninja stylu!“
Hinatu polilo horko při představě sebe a Naruta u oltáře.
„Vypadáš nějak vyděšeně,“ zasmál se blonďák a vlepil jí letmou pusu.
„No tak, nechte toho cucání a radši nám pomozte!“ zavolal na ně Kiba od vzdáleného stolu, ke kterému přisouval dřevěný nábytek.
„Tomu říkáš cucání? Ti ukážu jak to vypadá doopravdy!“ popadl Hinatu a začal názorně předvádět žhavý francouzský polibek. Všichni okolo je s veselým úsměvem sledovali, snad jen kromě Kakashiho sužovaného vyčerpáním z mnoha misí. Mířil do nemocnice.
„Jsi si jistá, že to zabere? Chtěl bych být na večerní oslavy fit,“ tázal se Sakury, která mu podávala na první pohled vlastnoručně vyrobené pilulky. Nedíval se na to moc nadšeně, protože měl v paměti přesný obrázek Naruta a Saie po požití podobných povzbuzováků.
„Jen berte, sensei, měly by být v pořádku,“ usmívala se růžovovláska.
„Jen aby,“ přijal je, stále pochybujíc. „Tak tedy díky,“ rozloučil se se svou žákyní. Když procházel ulicemi, hodil do sebe po značném přemlouvání ony pilulky. Pak se vydal domů trochu prospat.
Slunce se usadilo do středu oblohy, aby mělo co nejlepší výhled na shluk stovek lidí, kteří si mezi sebou vzrušeně šeptali.
„Gai-sensei! Vy opravdu nevíte, jak se ta žena jmenuje?“ ptal se Lee svého mistra zvědavě.
„Ne, nemám ponětí, kdo to je. Byla to na pohled obyčejná měšťanka. Osobně bych tipoval, že je to švadlena. Ale byla mladá, jde vidět, že je v Jiraiyovi-sama ještě spousta mladé síly.“
„Samozřejmě, o tom se nedá pochybovat!“ přisvědčoval Lee, trochu zklamaný, že je na svatbě a nezná ani jméno nevěsty.
„Mladice? Vsadil bych se, že to bude hubená blondýna s velkým hrudníkem,“ připojil se do hovoru Konohamaru a smál se na celé kolo. Moegi ho okamžitě zklidnila ránou do hlavy.
„Kde je vlastně Tsunade-sama? Myslel jsem, že bude oddávající, ale je tam ten Mufin-sama,“ přemýšlel nahlas Gai, odpovědi se mu však nedostalo. Náhle se ozval jásot lidí, kteří stáli na stranách uličky nejdál oltáři. Odevšud se ozývalo zvolávání „Jiraiya-sama! Tsunade-sama!“. Výjimkou byl snad jen Naruto se svým „Ero sennin a Tsunade-baachan!“
„Cože? Ale Gai-sensei! Vy jste nepoznal Hokage-sama?!“ tázal se překvapený Lee.
„Snad si nemyslíš, že někoho takového nepoznám! Seděl tam s ním úplně někdo jiný!“ obhajoval se, ale stejně ho nebylo slyšet.
Budoucí manželé došli k oltáři a dav se utišil. Nikdo nechtěl, aby mu uteklo byť jediné slůvko, které se řekne. Jakékoliv zašustění bylo odměněno nepříjemným šťouchnutím do žeber.
„Tak tedy. Sešli jsme se tu dnes, abychom zpečetili láskyplný vztah mezi těmito úžasnými a významnými shinobi,“ začal Mifune obřad. Po nějaké době se dostal k hlavním otázkám:
„Berete si, Tsunade, zde přítomného Jiraiyu za manžela? Budete ho ctít a milovat, dokud vás smrt nerozdělí?“
„Ano,“ odpověděla hlasitě a srozumitelně Hokage.
„Nyní se táži vás, Jiraiyo, zda-li si dobrovolně berete Tsunade za manželku?“
„Nééé!“ ozval se vyděšený hlas Kakashiho, který se řítil uličkou vyhrazenou sanninům. Všichni přítomní na něj zvědavě hleděli, hlavou jim běhaly všelijaké důvody, které by mohl shinobi vyřknout. Snoubenci se překvapeně otočili.
„Vezměte si mě! Miluji vás!“ Tsunade se překvapeně a trošku vyděšeně podívala na sanina se zakrytým okem.
„Kakashi!“ zvolala Hokage a gestem naznačovala, že to není možné.
„Miluji vás...Jiraiyo-sama!“ zvolal a natáhl ke svému vyvolenému ruku s očekáváním, že bude přijata. Všichni napjatě sledovali scénu, odehrávající se u oltáře, s otevřenými ústy. Jen Sakura usilovně přemýšlela, co mohlo něco takového zapříčinit.
„K sakru, já nepovařila ty houbičky!“ plácla se dlaní do čela. To už však Asuma odtahoval svého dobrého přítele od přihlížejících.
Po chvíli napjatého ticha promluvil opět Mifune: „Můžeme pokračovat?“ zeptal se s pohledem tikajícím z ženicha na nevěstu. V tu chvíli by uslyšeli i špendlík padající na zem, jak všichni čekali na odpověď.
„Jestli nechceš místo nevěsty nevěsto-ženicha?“ usmála se sarkasticky a pohledem zaletěla k místu, kde naposledy spatřili Kakashiho. Jiraiya se rozesmál.
„Jedině by měl tvé tělo,“ dodal tiše a laškovně na ni zamrkal. „Samozřejmě i tvůj charakter,“ dodal, když postřehl vražedný výraz své vyvolené.
„Tak dobře tedy,“ pokračoval oddávající, když oba přikývli.

Sálem se rozléhaly vzrušené hlasy. V levém rohu místnosti se Naruto čertil: „Já s Hinatou nespal, co to meleš, ttebayo!“ „Tenten vás viděla,“ Neji varovně pozoroval blonďáka. Tenten, která si všimla svého přítele, chtěla se k němu přidat, ale Lee s ní zapředl rozhovor. Na druhém konci rudá Hinata klopila zrak a pohrávala si s ukazováčky.
„Doufám, že alespoň používáte ochranu. Jistě by ti Sakura mohla předepsat nějakou účinnou antikoncepci,“ uvažoval nahlas Hiashi, který právě promlouval ke své nejstarší dceři.

„Takže ty peníze byly na tuhle svatbu?“ uvědomila si Shizune.
„Ano, byly,“ potvrdila jí to Hokage.
„Proč jste mi o tom nic neřekla?“ ptala se s mírně vyčítavým tónem.
„Styděla jsem se. Vždycky jsem se vůči Jiraiyovi chovala zle a nesnášenlivě a kdoví, co by sis o tom myslela. Ale mrzí mě to.“
„To nic,“ zavrtěla hlavou černovláska. Nadechla se, že ještě něco řekne, ale byla přerušena hlubokým hlasem.
„Ženo,“ objal sannin svou novomanželku okolo ramen, přičemž nezapomněl ponechat dlaň na jejím hrudníku.“Všichni se tady skvěle baví a já si myslím, že je nejlepší čas na to, abychom se nenápadně vypařili plnit manželské povinnosti,“ šeptal jí do ucha.
Tsunade vzala jeho položenou ruku do své a zvedla se ze židle.
„Promiň Shizune, jdeme si zatančit. Užij si to tady. Mimochodem, kde máš svého nedávného společníka?“ mrkla na ni a spolu se svým manželem nepozorovaně zmizela.
Shikamaru, ležící venku na čerstvém večerním vzduchu, pozoroval Gaie, který seděl na lavičce opodál. Ten s pohledem upřeným do země přemýšlel o mnoha věcech, ovšem většina z nich se točila okolo Shizune. Měl pocit, že to rande akorát pokazil, krom toho byl za úplného blbce, když ani nepoznal Hokage.
„Gai-san?“ ozvalo se pár metrů od Zelené šelmy.
„Ah, Shizune-san!“ zvedl hlavu a na příchozí se usmál.
„Děje se něco?“ ptala se starostlivě, zatímco si sedala vedle něj. Nebyla zvyklá vidět někoho jako je on ve špatné náladě.
„Ne. Totiž, ano. Zklamal jsem vás, viďte?“ podíval se na ni prázdným pohledem.
Shizune chvíli neodpovídala. Přemýšlela o něm, o jeho milém chování. O tom, že někdy se chová sice jako z jiného světa, ale přesto v dobrém slova smyslu. Když dlouho neodpovídala, znova sklopil hlavu. Po chvilce ucítil na tváři nesmělý polibek. Překvapeně se otočil.
„Vlastně ani ne,“ usmála se šťastně.

Poznámky: 

Tak jsem se rozhodla taky zapojit. Trochu na poslední chvíli, ale přece Laughing out loud
Původně jsem měla v plánu to trochu víc rozvést, ale asi by to pak bylo extrémně dlouhé, tak to dopadlo takhle.
Snad se bude líbit Smiling

4
Průměr: 4 (19 hlasů)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele GingerHimari
Vložil GingerHimari, Ne, 2018-08-12 00:40 | Ninja už: 1725 dní, Příspěvků: 149 | Autor je: Obsluha v Ichiraku

Mise L3:
Velmi čtivá povídka, i mě docela pobavila. Opět úřadovala Zelená šelma z Listové, jsem ráda za ten pěkný konec pro něj, že neostrouhal. A dvojice Tsunade a Jiraiya to jsou moji oblíbenci, šťastní až do smrti, aspoň v této povíce.

Obrázek uživatele Aideilisa
Vložil Aideilisa, Ne, 2012-04-15 13:03 | Ninja už: 3565 dní, Příspěvků: 628 | Autor je: Prostý občan

Krásná povídečka moc se mi líbila dobře se četla a... JIRAIYA+TSUNADE
s tím naprosto souhlasím měly krásnou svadbu wau Laughing out loud já hodnotím 5 hvězd konečně někdo je dal dohromady v povídce pokud někdo píše na tenhle pár povídku plsky ozvěte se mi přes Pm ráda si přečtu... velmi ráda

Obrázek uživatele Pirate-Hunter
Vložil Pirate-Hunter, So, 2012-04-14 12:15 | Ninja už: 4847 dní, Příspěvků: 23 | Autor je: Prostý občan

Četlo se mi to fakt dobře, taky jsem se dost nasmál. Je to dobrá povídka.

Obrázek uživatele jeremi
Vložil jeremi, So, 2012-04-14 00:23 | Ninja už: 4461 dní, Příspěvků: 711 | Autor je: Prostý občan

začátek dobrej a myslím, že hlavním aktérem měl zůstal jen milovník Gai, pak ti tam přibylo postav a celé se to takňák rozplizlo

we all make mistakes, let's move on

když máš deštník v prd*li, neotvírej ho
dva kuchaři, jeden host
nikdo neměl dost

Naruto timeline - časová osa událostí v Narutovi (snad se to někomu bude hodit Eye-wink)

Obrázek uživatele Naka-chan
Vložil Naka-chan, Po, 2012-04-16 17:40 | Ninja už: 4573 dní, Příspěvků: 59 | Autor je: Prostý občan

Možná máš pravdu. Jako původně to mělo by tak nějak o co nejvíce postavách, pak ovšem přišlo zjištění že všechno by se do jednorázovky nevešlo, tak jsem to několikrát měnila a tlačil mě čas tak to dopadlo takhle Laughing out loud Smiling

Obrázek uživatele anubiskt
Vložil anubiskt, Čt, 2012-04-12 12:22 | Ninja už: 4988 dní, Příspěvků: 184 | Autor je: Prostý občan

Tak konečně se vrhnu i já na čtení soutěžných povídek. Tohle byla moje první přečtená, na úvod hned takové sousto, ale čtení odbíhalo celkem rychle. Povídka je vtipná, vystupují v ní mé oblíbené postavy, jen občas mi přijde, že maličko drhne slovosled, ale asi nejsem ten pravý, kdo by měl tohle hodnotit. Rozhodně jsem ohvězdičkoval Laughing out loud

Obrázek uživatele Naka-chan
Vložil Naka-chan, Po, 2012-04-16 17:33 | Ninja už: 4573 dní, Příspěvků: 59 | Autor je: Prostý občan

S tím slovosledem ti musím dát za pravdu.. Někdy se snažím napsat tak dlouhé a složité souvětí, že se do toho zamotám.. Příště se polepším Eye-wink Laughing out loud Děkuju za potěšující názor Smiling

Obrázek uživatele kyuubi no yoko
Vložil kyuubi no yoko, Po, 2012-04-02 20:56 | Ninja už: 3710 dní, Příspěvků: 173 | Autor je: Utírač Udonova nosu

málem jsem se potrhal smíchy! Laughing out loud

Yo!

Obrázek uživatele Seiji
Vložil Seiji, Po, 2012-04-02 17:06 | Ninja už: 3517 dní, Příspěvků: 431 | Autor je: Pěstitel rýže

Celkem pěkná povídka. Laughing out loud Smiling Eye-wink

Nezáleží na tom, aby ses vyrovnal tomu nebo onomu člověku, ale jde o to aby ses jednou stal samým sebou.


Obrázek uživatele Sluni
Vložil Sluni, Ne, 2012-04-01 21:45 | Ninja už: 4653 dní, Příspěvků: 60 | Autor je: Prostý občan

Autoři povídek přečtěte si, prosím, Pravidla FF než se začnete na něco ptát.