manga_preview
Tlumočení B. 34

Spisovatel

Znáte ten pocit, když jste vězeň ve vlastní hlavě? Když je fantazie krk, do něhož tne realita jako nabroušená sekera? Když zoufale hledáte inspiraci, ale nemůžete se vymanit ze stereotypu svých myšlenek?
Vše to začalo tak nevinně. Šel jsem vyzvednout svou týmovou kolegyni, slíbil jsem ji pomoc s trénováním. Učila se na lékařku a potřebovala dopilovat něco s yang složkou chakry. Ani vlastně nevím, moc jsem jí neposlouchal. Nezajímalo mě to. Musel jsem myslet jen na to, jak jsem cestou k ní šel kolem knihkupectví. Nikdy jsem si ho moc nevšímal, knížky mě nezajímaly, ale dnes tam měl autogramiádu slavný autor. Viděl jsem nával lidí, kteří se strkali jen proto, aby viděli na autora co nejlépe. Viděl jsem malé děcko, které autor pohladil. Ihned to běželo říct rodičům, oči mu svítily štěstím. I autor úsměv jako by rozdával sílu a moc. Tak sebevědomý, přesto upřímný. Také jsem po tom zatoužil. Věděl jsem, že začnu psát.
To snad není možné, nic mě nenapadá. Není to tak lehké, jak se zdálo. O čem mám sakra psát? Pro jaké publikum mám psát? Bude to pro děti, mládež či dospělé? Bude to komedie? Nebo drama? To mám snad psát o smyšlené partě záporáků a udělat z nich naprosté blbce? Nebo napsat něco o neuvěřitelně silném shinobim, který se po dlouhé době vrátí domů, šťastně se zamiluje a bojuje s antagonistou? Pousmál jsem se vlastní myšlence. Jak bych mohl psát takové klišé? Asi mi z toho praskne hlava. Musím si jít na chvilku odpočinout. Dát si sklenku saké, cigaretku a jenom relaxovat. To zabere vždy.
Miluji ty své chvíle u baru. Miluji vtahování smradlavého dehtu a nikotinu do plic, jenom abych ho mohl o chvíli později labužnicky vyfouknout. S potěšením jsem vysrkl první kalíšek saké a objednal jsem si druhý. Majitel baru mě již zná, jsem tu pravidelný host, tak mi tu rovnou nechal celou láhev. Ví, že ji stejně vypiji. On mě nemusí obsluhovat a díky času navíc se může věnovat jiným hostům, já můžu v klidu přemýšlet. Ideální stav pro oba.
Hlavou se mi začaly míhat různé obrysy. Vždy, když už jsem si myslel, že mám originální téma, se obrys rozplynul a já mohl jen mrzutě vzpomínat, co to asi bylo. Je to jako kdyby mě můj vlastní mozek zradil, jako by se mě snažil odradit od psaní. Zavrtěl jsem hlavou a pustil se dál do přemýšlení.
Náhle mě vyrušil oslepující záblesk. Ohromný ohňostroj, podle zvuků velmi blízko. Dneska je vlastně festival, úplně jsem na to zapomněl. Holt, v Konoze se stále něco děje. Hrůzostrašná kakofonie, která ke mně doléhala, mi téměř trhala uši. Jako by mě i bez toho nebolela hlava. Zaplatil jsem proto za celou láhev saké, vzal si jí do ruky a šel přemýšlet jinam.
Ani nevím, ale probudil jsem se doma, těsně vedle postele. Spal jsem na zemi od začátku? Spadl jsem z postele? Těžko říct. Asi to bude úplně jedno. Jediné, na čem teď záleží je to, že stále nemám námět na knížku. A dneska mám jít na tu blbou misi. Nejspíš ji odmítnu, v mém stavu bych si stejně nejlépe nevedl. Vymluvím se na nemoc. Nebo si zlomím nohu. Proboha, já se chci zmrzačit jenom proto, abych mohl psát? Musí mi vážně hrabat. Ne, na tu misi půjdu, jsem zodpovědný ninja. Vždyť to ani není za hranicemi Konohy.
Díky spojenectví s Uzushio hostíme několik shinobi z klanu Uzumaki, přičemž my k nim poslali stejný počet jouninů. My se budeme učit od nich, oni on nás. A já mam za úkol ukázat Konohu a její krásy, učit je různé techniky a naučit se od nich nějaká pečetící jutsu.
Nebylo to tak hrozné, jak jsem čekal. Poslali nám vcelku schopné shinobi, učili se rychle. Chtěli mě na oplátku ihned naučit jejich techniky, ale na to už jsem neměl. Odmítl jsem nabídku s tím, že jsem už moc unavený. V myšlenkách jsem byl opět u své knihy. Napíšu jí vůbec někdy? Tímhle tempem jí vydám, až mi zešednou vlasy. Půjdu si lehnout, to bude asi nejlepší.
Probudil jsem se kolem deváté večer. Sakra, spal jsem skoro pět hodin. No nic, půjdu do baru. Stejně nemám co dělat a musím tam vrátit láhev ze včerejška. Vyklepal jsem si z krabičky cigaretu. Už mi docházejí, musím si je po cestě koupit.
Opět sedím u baru, majitel mi tu opět nechal celou láhev, opět přemýšlím nad svou knihou. Snad se z toho nestane rutina. Hlavou se mi pořád honí pouze neproduktivní myšlenky. Přemýšlím o všem, co jsem kdy četl, hledal v tom inspiraci. Občas jsem nevěděl, jestli jsem nějakou dobrou myšlenku vymyslel já, nebo jsem to vyčetl. Chci být originální. Musím být originální.
Dnes jsem vydržel v baru láhev a půl. Mohl jsem si to dovolit, měl jsem naspáno z odpoledne. Vzal jsem nedopité saké a šel domů. Zvolil jsem delší cestu, alespoň trochu vystřízlivím. Byl jsem téměř v polovině cesty, když jsem slyšel ze cvičiště hlasy. Pár ninjů z Uzushio a Konohy tam společně trénovalo. Opřel jsem se o strom a sledoval je. Jejich ladné pohyby, prudké výpady, techniky boje. Trénovali kvůli ochraně toho, co milují. Kvůli ochraně domova. Kvůli své vesnici. V hlavě se mi začínal rýsovat nápad. Díky bohu, že Konoha nikdy nespí a stále se v ní něco děje.
Probudil jsem se s čistou hlavou. Věděl jsem, co budu psát. K čertu s hrdinou s téměř božskou silou. Pravý hrdina je bezejmenný shinobi, páteř vesnice, který bojuje za to, čemu věří. Shinobi, který pevně věří ve svou věc. Někdo, kdo se nikdy nevzdává. Ten, co bojuje proti kletbě jménem válka.
Začalo mi kručet v břiše. Nechtělo se mi přerušit tok myšlenek, ale s plným břichem se vždy lépe myslí. Udělal jsem si proto instantní ramen, ten je rychle hotový, výživný a relativně dobrý.
Konečně hotovo, můžu jíst. Srkám nudle a přemýšlím nad jménem. Chce to něco obyčejného. I můj hlavní hrdina bude obyčejný, bude mít pouze vůli a vytrvalost. V tom mě to napadlo. Naruto. Ano, hlavní hrdina bude určitě Naruto. Ještě by to chtělo jméno knížky. Něco úderného, snadno zapamatovatelného, výstižného. Ani jsem nevěděl jak, ale moje ruka kmitala nad papírem. Přečetl jsem si, co jsem vlastně napsal. Legenda o statečném ninjovi. To zní přijatelně. To je ono.
Cítil jsem, jak se kroutí a jak praskají pomyslné mříže v mé hlavě. Konečně jsem se zbavil prvotního bloku. Můžu dát volný průchod svým myšlenkám. Po dlouhé době cítím mír uvnitř.

4.675
Průměr: 4.7 (40 hlasů)

Kategorie:

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Kage-sama
Vložil Kage-sama, Čt, 2014-10-23 20:19 | Ninja už: 2432 dní, Příspěvků: 1697 | Autor je: Asistent pošťáka

Překrásné. Na povídku tohoto typu jsem tu ještě nenarazila a musím říci, že se mi moc líbila. Skvělé téma k zamyšlení. Smiling

Obrázek uživatele Keinka
Vložil Keinka, Pá, 2013-05-03 14:02 | Ninja už: 2192 dní, Příspěvků: 40 | Autor je: Utírač Udonova nosu

Mohla bych napsat, že to bylo excelentní, úžasné, dokonalé... Ale k tomuhle se hodí jediné slovo: krásné. Byla to povídka, která mi něco dala, která mě donutila přemýšlet a zavzpomínat, která mi postavila chloupky na rukou ( Laughing out loud ). Děkuju za zpříjemnění odpoledne. Tuhle povídku jsem si užila.

A kdyby jste se někdo obzvlášť nudil:
Moje FF
Sestry FB stránka o anime
Ano, jsem utírač Udonova nosu, ale víte co? Někdo mu už tu nudli prostě utřít musí! Laughing out loud

Obrázek uživatele Brambora121
Vložil Brambora121, Pá, 2013-05-03 13:13 | Ninja už: 2324 dní, Příspěvků: 518 | Autor je: Prodavač v květinářství Yamanaka

Skvělý, moc se mi to líbilo. O Jiraiyovi a psaní zrovna moc lidí nepíše, určitě originální nápad. Laughing out loud
Obrázek uživatele Joanne
Vložil Joanne, So, 2012-04-14 22:07 | Ninja už: 3689 dní, Příspěvků: 815 | Autor je: Utírač Udonova nosu

Jo, Jiraiya je skvělá postava Smiling, ale při té představě se sakem a cigaretou je až úžasný...Celá povídka je jakoby opravdová. Skvělé, aplaus Smiling

Hledat štěstí v maličkost dala jsem si za úkol - a jde mně to.

Obrázek uživatele puhi
Vložil puhi, Ne, 2012-04-15 23:38 | Ninja už: 2794 dní, Příspěvků: 44 | Autor je: Pěstitel rýže

Také děkuji.

Obrázek uživatele anubiskt
Vložil anubiskt, Čt, 2012-04-12 19:59 | Ninja už: 4073 dní, Příspěvků: 184 | Autor je: Prostý občan

Moc pěkná povídka, která doslova vtáhne do hlavy hlavního hrdiny - chvilkama jsem si opravdu připadal jako mladý Jirayia a spolu s ním nevěděl, do čeho se přesně pustit. Tato povídka by si zasloužila mnohem lepší pozici, než na které momentálně je - i když to moje hvězdičky moc nevytrhnou, daroval jsem je moc rád - večer před spaním si to přečtu ještě jednou:)

Obrázek uživatele puhi
Vložil puhi, Pá, 2012-04-13 00:46 | Ninja už: 2794 dní, Příspěvků: 44 | Autor je: Pěstitel rýže

anubiskt: Díky moc za slovní i hvězdičkové hodnocení. Jsem rád, že se povídka líbila. Smiling
jeremi: Já si ho takhle nějak představoval, ale sto lidí, sto chutí. Smiling

Obrázek uživatele jeremi
Vložil jeremi, Pá, 2012-04-06 22:07 | Ninja už: 3547 dní, Příspěvků: 723 | Autor je: Prostý občan

asi mám jinou představu o mladém Jiraiyovi, takže i když jsem bral od začátku, že je to o něm, v některých momentech mi do toho trochu neseděl (jako i některým pode mnou) - z mého pohledu jediná vada na kráse

we all make mistakes, let's move on

když máš deštník v prd*li, neotvírej ho
dva kuchaři, jeden host
nikdo neměl dost

Naruto timeline - časová osa událostí v Narutovi (snad se to někomu bude hodit Eye-wink)

Obrázek uživatele x.Natano.x
Vložil x.Natano.x, So, 2012-03-24 17:44 | Ninja už: 4177 dní, Příspěvků: 1257 | Autor je: Pěstitel rýže

Nebudu psát zbytečně dlouhý komentář. Jelikož se mi nechce (Sticking out tongue) a jelikož by byl opravdu dlouhý vzhledem k tomu, že tohle je dílo hodné největší výhry ^-^ Je to tak krásná klouzačka, geniálních vět a popisů. Sice na malou, ale přeci jen malinkatou chviličku jsem se objevila v Konoze a měla jsem (nevím, jak je to možné) pocit domova. A za to ti děkuju. Byl to opravdu nádherný zážitek Smiling Smiling Smiling

This is how it must end! Dependence

Delena

Assholes

Obrázek uživatele puhi
Vložil puhi, Ne, 2012-03-25 04:36 | Ninja už: 2794 dní, Příspěvků: 44 | Autor je: Pěstitel rýže

Už jsem ti jednou děkoval, přesto děkuji podruhé. Smiling

Obrázek uživatele Faith
Vložil Faith, Po, 2012-03-12 22:44 | Ninja už: 3759 dní, Příspěvků: 225 | Autor je: Prostý občan

Hah, tak pane barone, copak to tu máme? Námět, který je mi tolik znám, ale přesto o něm v podstatě nevím nic. Nebylo by to hodnocení díla, ale zpověď a to tady nikoho nezajímá, takže popojedem...
Všechno už tu v podstatě bylo řečeno, takže co k tomu dodat? Toť otázka. Nevím proč, všechny ty soutěžní povídky s názvem, které se shoduje s tématem, mě prostě nelákají. Už jen ze samotného principu je neotvírám (jup, ty proklaté principy), možná přicházím o nějaké zajímavé čtení, ale nijak zvlášť mě to nemrzí. Název je pro mě v haldách FF docela důležitý. Mno a tohle? Obyčejné a přesto poutavé, takže jsem neváhala se na to mrknout. A? Rozhodně nelituju Smiling
Ze začátku jsem tedy upřímně nevěděla, čí jsem. Rozum jasně říkal, že je to náš zvrhlej poustevník, ale... Vždycky je v tom to "ale" Smiling Ale to už tady bylo v blátě několikrát vyváleno, teď přeháním, takže nemá cenu to tu opakovat.
Co víc k tomu říct? Kdyby to stálo za zlámanou bačkoru, pak by tenhle koment byl zbytečná ztráta času. Což je ale jen můj názor Smiling

  • Vím, že nic nevím.
  • Dokonalost je nudná.

Zůstat sám sebou ve světě, jenž se dnem i nocí pokouší udělat z tebe stejného člověka, jako jsou všichni ostatní: to je nejtěžší úkol, jaký si člověk může stanovit: úkol, který nikdy nekončí.
E. E. Cummings


Podmínkou koexistence jedince druho Homo sapiens a společenství druhu Canis lupus je sjednocení akustické signální soustavy.

Obrázek uživatele puhi
Vložil puhi, Po, 2012-03-12 22:53 | Ninja už: 2794 dní, Příspěvků: 44 | Autor je: Pěstitel rýže

Komentář o ničem, ale od potvory jako ty obzvlášť potěší. Smiling

Obrázek uživatele Aideilisa
Vložil Aideilisa, Ne, 2012-03-11 18:08 | Ninja už: 2650 dní, Příspěvků: 628 | Autor je: Prostý občan

Ty jo já se picnu Ta povídka je geniální moc se mi dobře četla no tohle je teprve 3 povídka myslím kterou hodnotím máš kvality dobrý umístění pokud bys nevyhrál skončíš na 3 místě podle mě jinak může se stát že to bude i na 1 Smiling no já miluju povídky o jiraiyovi takže tohle je taky jeden duvod ale nemám ráda lidi co napíšou povídku s jiraiyem a stojí to za... ale to neni tvůj případ tvoje provedení se mi líbilo


asi tam bude náká gramatická chyba já si jí nevšimla ale no neva Ukončím to prostě skvělá povídka dávám 5

Obrázek uživatele puhi
Vložil puhi, Ne, 2012-03-11 21:56 | Ninja už: 2794 dní, Příspěvků: 44 | Autor je: Pěstitel rýže

Díky moc. Na žebříček se opravdu nedostanu, na to je tu moc velká základna relativně mladých holek, které mají radši parodie.
Btw, jsem kluk.

Obrázek uživatele nettiex
Vložil nettiex, Ne, 2012-03-11 15:38 | Ninja už: 4076 dní, Příspěvků: 3647 | Autor je: Editor všeho, Sluha v rezidenci klanu Hyuuga

Skutečně se to dobře čte. Jak říkají ostatní, lehce, plynule a upřímně až do konce.

Bylo mi vcelku jasné už od začátku, že je to o Jiraiyovi. Nakonec, kolik jiných spisovatelů v Narutovi je, že. Ale přesto... tam bylo něco, co mi k němu opravdu nesedělo. Nevím přesně co.
Možná to byl fakt, že ho popisuješ především jako spisovatele - člověka, který pozoruje ostatní a tak přichází na své myšlenky - a ne jako ninju - toho, který to sám prožívá.
Mimochodem, jeho strach, že mu dřív zešediví vlasy, než ji vydá, je tak trochu zbytečný, uvážíme-li, že je od malička bělovlasý. xD

Ale co se mi především líbilo: bylo to živé. Tak živé, jako by Jiraiya stál vedle mě a říkal mi to sám. Smiling

A k té popularitě. Co nadělat, pro některé je to důležité kritérium pro hodnocení - nebo aspoň v minulosti to tak bývalo. Jak ovšem říká Shini, ať jdou do háje. Za autora má mluvit jeho práce, ne jeho jméno.

Deset let!

Obrázek uživatele puhi
Vložil puhi, Ne, 2012-03-11 21:54 | Ninja už: 2794 dní, Příspěvků: 44 | Autor je: Pěstitel rýže

Ten strach o vlasy měl být trochu vtípek.
Ano, Jiraiya byl především ninja, ale má svou stránku spisovatele. Právě v této povídce jsem se té stránce chtěl věnovat, popsat, jak vlastně (podle mě) přišel k psaní. Žabí proroctví jsem neřešil, chtěl jsem ho víc jako autora, jako člověka než jako ninju. A děkuji. Smiling

Obrázek uživatele Seiji
Vložil Seiji, Ne, 2012-03-11 12:58 | Ninja už: 2603 dní, Příspěvků: 431 | Autor je: Pěstitel rýže

Jo je to dokonalý. Píšeš bezvadně. Víc nemám co dodat, nechci sem psát obvyklé fráze, stejně to všechno znáš. Podle mne si koleduješ o zařazení mezi kandidáty na první místo.Cool

Nezáleží na tom, aby ses vyrovnal tomu nebo onomu člověku, ale jde o to aby ses jednou stal samým sebou.


Obrázek uživatele puhi
Vložil puhi, Ne, 2012-03-11 15:14 | Ninja už: 2794 dní, Příspěvků: 44 | Autor je: Pěstitel rýže

Díky, ale ani kandidát bohužel nebudu. Nejsem tu na to dost populární (vždyť i tohleto jsem musel vydat z pseudonymu), navíc jsme teprve ve třetině termínu. Nicméně mě těší, že si to myslíš. Smiling

Obrázek uživatele Reno Raines
Vložil Reno Raines, Ne, 2012-03-11 15:28 | Ninja už: 3779 dní, Příspěvků: 895 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Ošetřovatel TonTon

Kandidát, nebo ne... Jestli lidé hodnotí dle popularity, tak ať se jdou bodnout...

Requiescat in pace...

Volunteer @ Akicon & Natsucon & Animefest
Autor Animefestí mobilní appky

Obrázek uživatele puhi
Vložil puhi, Ne, 2012-03-11 21:52 | Ninja už: 2794 dní, Příspěvků: 44 | Autor je: Pěstitel rýže

Vždyť proto to ani neřeším. Eye-wink

Obrázek uživatele puhi
Vložil puhi, Čt, 2012-03-08 22:48 | Ninja už: 2794 dní, Příspěvků: 44 | Autor je: Pěstitel rýže

strigga: Nemáme moc informací, jaký byl mladý Jiraiya. Takhle si ho představuji. Smiling


Tall: To už bys potom neměl ten skvostný pocit, když narazíš na dobrou povídku. Smiling

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, Čt, 2012-03-08 20:38 | Ninja už: 4076 dní, Příspěvků: 2443 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Ošetřovatel TonTon

Ty soutěže by měli být častěji, pokud by každá přinesla nějakého dobrého spisovatele...

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.

Obrázek uživatele strigga
Vložil strigga, Čt, 2012-03-08 20:02 | Ninja už: 3122 dní, Příspěvků: 1603 | Autor je: Konohamarova chůva

Chm, chm... jak už tu někdo psal, dobře se to četlo. Plynulý tok myšlenek a obrazů, nic rušivého - něco, co mám na povídkách ráda a co obdivuju. I námět se mi líbil, i to, jak se příběh dotkl ústředního tématu.
Pravda ovšem je, že mi to chvílemi k Jiraiyovi nějak nesedělo. Bylo mi od začátku jasné, kdo to píše, ale chvílemi mi připadalo, jako by to psal někdo jiný...
No, nic. I tak se mi to líbilo, vůbec to nebylo špatné.

Pamatuj, tenhle svět není jen pro silný, stvořen byl pro všechny ztracený duše
a počítá se, jestli tě tvá cesta posilní, a ne to, jak rychle jsi ji ušel
~ Radůza

Obrázek uživatele Fňu
Vložil Fňu, Čt, 2012-03-08 10:30 | Ninja už: 4207 dní, Příspěvků: 6030 | Autor je: Prodavač v květinářství Yamanaka

Ach jo, to nejde len tak, hocikedy to capnúť po vydaní do súťaže... A máme tam jasne napísané, že to nemôže byť zaradené v jednorázovke. Treba čítať všetko.
Tak si to naprav, áno? Smiling
A na budúce, to rob včas Smiling


Autori poviedok čítajte Pravidlá FF!! Smiling
Inak vaše poviedky skončia na našom externom blogu ^^
A takisto čítajte aj Důležitá sdělení pro spisovatele a čtenáře FanFiction!!!
Ak si nie ste istí písaním, nájdite si nejakú betu - Inzertní FF nástěnka.

----
Čiarka, taká maličkosť, ale dokáže úplne zmeniť význam vety.
Nezabúdajte na to.


Obrázek uživatele puhi
Vložil puhi, Čt, 2012-03-08 10:38 | Ninja už: 2794 dní, Příspěvků: 44 | Autor je: Pěstitel rýže

Fňu: Moje chyba. Špatně jsem si vyložil dodatek o dalším zařazení.

Ero - Shinichi: To jsem rád, že jsem se akorát trefil. Psal jsem to tak, jako bych se na to díval z pohledu třetí a čtvrtí osoby.

Lee: Děkuji, moc si toho vážím. Smiling

Obrázek uživatele Lee
Vložil Lee, St, 2012-03-07 22:58 | Ninja už: 2881 dní, Příspěvků: 2331 | Autor je: Moderátor, Manga tým, Kankurova kosmetička

Moc dobré, vypadá to, že teprve snad potřetí dám hvězdičky.

Obrázek uživatele Reno Raines
Vložil Reno Raines, St, 2012-03-07 22:30 | Ninja už: 3779 dní, Příspěvků: 895 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Ošetřovatel TonTon

Ach ano, souhlasím s raevuezem. Čte se to velmi dobře, až mne zaráží kategorie "nováčci". A ačkoli se celou dobu ptám sám sebe, kdo mi vlastně příběh vypráví, na konci mi nezbývalo, než se plácnout do čela. Je špatné zapomínat na zesnulé.

Ale tvůj styl se mi líbí. Tajemný do samotného konce. Nechává člověku spoustu prostoru pro přemýšlení a začleňuje jej tak pomocí oněch otázek do čtení. To je fajn rozdíl oproti povídkám, kde znám počáteční situaci a pouze čekám, zda se objeví zápletka. Zde je samotná zápletka již odhalování totožnosti neznámého. A ty krátké věty... Zkrátka jsi se mi trefil do vkusu. Smiling

Requiescat in pace...

Volunteer @ Akicon & Natsucon & Animefest
Autor Animefestí mobilní appky

Obrázek uživatele gagar
Vložil gagar, St, 2012-03-07 15:49 | Ninja už: 2968 dní, Příspěvků: 487 | Autor je: Prostý občan

Mně se nejlépe přemýšlí když si můžu dát u psaní pivo, nebo panáka, ale pak se objevují chyby v textu Laughing out loud
Jinak je to skvělé

Moje FF Legenda jménem Uzumaki NAruto http://147.32.8.168/?q=node/86243 Na ni navazuje Legenda jménem Namikaze Naruto http://147.32.8.168/?q=node/88042
Černý přízrak http://147.32.8.168/?q=node/88596. Namikaze Kuran no shinjitsu http://147.32.8.168/?q=node/91025. Vesnice Krvaé mlhy http://147.32.8.168/?q=node/92142. Přečtě te si, a když tak zanechte koment:d Přijímám i kritiku. Moc díky všem kdo čtou moje povídky.

Obrázek uživatele puhi
Vložil puhi, Út, 2012-03-06 23:26 | Ninja už: 2794 dní, Příspěvků: 44 | Autor je: Pěstitel rýže

Chisuke: Děkuji moc.
reavuez: I tobě děkuji. Četl jsem tvého Udona, velmi chytlavé.
Ender: Ano, vážně. Tobě ne? A co se týče těch chyb, nejdříve si nasypu popel na hlavu a pak je ihned opravím, díky za nahlášení.

Obrázek uživatele Ender
Vložil Ender, Út, 2012-03-06 23:22 | Ninja už: 3936 dní, Příspěvků: 168 | Autor je: Prostý občan

Tak jo, je to dost dobré. Opravdu se ti ale přemýšlí lépe s plným žaludkem? ^_^