manga_preview
Boruto TBV 09

Hakkeshō Kaiten

Český název: 
Vír proroctví
Název ve znacích: 
八卦掌回天
Typ (úroveň): 
Kekkei Genkai
Kdo ho používá: 
Klan Hyuuga
Popis: 

Skryté taijutsu, které je pouze ústně předáváno v rámci hlavní linie klanu Hyuuga. Řadí se mezi hiden techniky.

Přehled

Tahle technika využívá kontrolu nad čakrou pomocí tréninku Jemné pěsti. Je to obranná technika, která za další slouží i ke kompenzaci slepého bodu Byakuganu. Hlavním principem techniky je vypuštění velkého množství čakry ze všech čakrových bodů na těle. Následně se uživatel rychle roztočí a vytvoří tak okolo sebe točící štít čakry, který odhodí jakéhokoli protivníka nebo zbraň na něj letící. Uživatel také může vědomě měnit velikost a sílu štítu podle situace. Technika je schopna také odrazit protivníkovu čakru zpátky na něj.

Nevýhody

Tato technika je pouze efektivní, když se uživatel roztočí - samostatná čakra nedokáže fyzický útok zadržet. Točení čakry může být například narušeno čakrovými vláky, které můžou zpomalit uživatele a znehybnit ho.

Další informace

Překlad od CRWE: Kaiten osmi dlaňových trigramů
Debut:
Anime - Naruto 61
Manga - Naruto 101, str. 4

Uživatelé:

Zajímavosti

  1. "Kaiten" (回天, doslova "otáčející nebe") je termín použitý k popisu otočení stran (dominance) nebo boj ze slabší pozice. Pokud je psán jako "回転" (kaiten), tak to znamená "otáčivý" nebo "točící". Tato technika obě varianty kombinuje ve svém názvu.
  2. Hyuuga Neji se techniku naučil pouze pozorováním a čirým talentem, jelikož byl z vedlejší větve rodiny a nikdo ho to neučil. V anime také Hyuuga Hizashi předvedl tuto techniku.
  3. Tenten tuto techniku popsala jako nejsilnější a nejlepší obranu, převyšující dokonce Gaarův písek.
  4. V anime tato technika může zablokovat protivníkův útok bez rotace. V manze to nebylo možné, ačkoli bylo možné lehce pozměnit let střel.
  5. V anime bylo odhaleno, že tato technika může dosáhnout rychlosti až
    1200 km/h (745.6 mph) a pokud protivník dokáže běžet v opačném směru točení rychleji, tak poruší obranu.
  6. V anime bylo ukázáno, že technika požaduje neustálé soustředění a precizní kontrolu čakry. Pokud se to poruší, uživatel sám odletí.
  7. V genjutsu světě, verze Hyuugy Hinaty uměla tuto techniku.
Obrázek: 
Hakkeshou Kaiten.png

 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí