Web je ve zkušebním provozu. Narazíte-li na chybové hlášení, dejte nám prosím vědět.
Nahlásit chybu
manga_preview
Boruto 24

Ostatní

TayuyaZvučná čtyřka (dočasně pětka) byla skupina nejsilnějších ninjů Skryté Zvučné Vesnice (Otogakure). Orochimaru si je sám vybral. Do Zvučné čtyřky (pětky) patřili Sakon a Ukon (žijící v jednom těle, počítají se jako jeden člen), Jiroubou, Tayuya, Kidoumaru a Kaguya Kimimaro (pátý člen).


Kategorie:

Ve Skryté Listové vesnici (Konohagakure no sato) je několik klanů. Ne všechny ovládají Kekkei genkai (dědičné schopnosti), zato však mají techniky, které se učí pouze v jejich klanech. Jediná možnost, jak je získat, je podplacení či jiné přimění člena klanu k naučení techniky. Nic podobného se však zatím nestalo.
Stalo se však, že bylo ukradeno oko členovi klanu Hyuuga ze blíže neznámé situace, a Skrytá Mlžná tak získala do svého vlastnictví cenné kekkei genkai - Byakugan; více charakter Ao.
Výjimkou je i Hatake Kakashi, který nepatří do klanu Uchiha, se svým Sharinganem, ovšem stále se jedná o ninju z Listové.


Kategorie:

akastsuki Akatsuki (暁, Rozbřesk) je zločinecká organizace nejvyšší úrovně, která si drží pouze malý počet členů a nepřesné množství agentů. Ačkoli má slušnou síť agentů v různých vesnicích, tito jedinci jsou obvykle ovládáni nějakou technikou. Členové Akatsuki jsou všichni třídy S a jsou to nejhledanější a nebezpeční ninjové.


Kategorie:

Zdravíme všechny Otaku, kteří si ještě užívají prázdnin. Doufáme, že jste přežili všechny ty úpaly s monzuny bez nehod. Letošní léto bylo trošku zvláštní, jak pro vás, tak pro nás jako hudební skupinu.

Zatímco vy jste v poklidu trávili dny u vody či s deštníky na letních akcích, my jsme dodělávali ve studiu naši poslední desku „Signál“, která bude vycházet letos v září, což už je za rohem Smiling.
Rádi bychom se s vámi podělili o naše webové stránky www.jaksitaksi.cz, kde najdete všechny potřebné informace, ať už jde o ukázky z nové desky, facebookový profil nebo seznam koncertů, podle kterých se dá říct, že budem vážně opravdu všude Sticking out tongue.
Těšíme se, až se s vámi setkáme, ať už na koncertě nebo jen doma při poslechu.

Možná si říkáte, proč je zrovna takováhle novinka tady na Konoze, ale vězte, že naše kapela patří mezi velké nadšence do anime a mangy. S trochou štěstí si o tom budeme moct pokecat na nějakém anime nebo hudebním festivalu Smiling. Ve spolupráci s Konohou pro vás připavujeme také fanartovou soutěž Eye-wink. Máte se na co těšit.

S pozdravem JAKSI TAKSI.


fuuma01.jpg

Fuuma klan (風魔一族, Fuuma Ichizoku) je věhlasný klan ninjů známý především v Zemi Deště a Ohňové zemi. O jeho původu se nic bližšího neví. Známý je především díky své agresivitě a bojem s charakteristickými obřími Fuuma shurikeny - velkými čtyř-čepelými zbraněmi, které mají vynikající ostrost. Tento typ shurikenů se rozšířil i mimo Fuuma klan do jiných zemí, což je vidět kupříkladu u Uchihy Sasukeho, kdy použije tento shuriken v boji s Momochim Zabuzou.


Kategorie:

Vítej, cizinče. Pohleď do tajů Světa Naruta. Objevuj jeho krásy i strasti, vytvoř si svou postavu a dej se na toulku po zemi, po které se prohánějí silní a více než silní Shinobi.

Po delší době nová lekce a tentokrát to budou...


Kategorie:

Tým Taka(Hebi) byl založen po tom, co Sasuke zabil Orochimara. Tento tým založil sám Sasuke. Jmenovali se Hebi, Hebi znamená had.

, Taka je jestřáb.Tým se zkládá ze čtyř členů.

Juugo
Je to ten nejvyšší z týmu.


Kategorie:

こにちは mám zde novou várku užitečných jap. slovíček. Dnes to budou...


Kategorie:

Partikule, které bychom nyní již měli znát, jsou Wa, Mo, No, jeden z významů partikule Ka, He, Wo, Ni, De, Kara a Made. Pokud některou neznáte, najdete ji v předchozích lekcích. Nyní se podíváme na zbytek.


Kategorie:

Nebudu se zdržovat úvodem a rovnou půjdu na věc.......


Kategorie:

V této lekci se naučíme, jak říct, že něco trvalo od do, že jsme šli od někud někam, atd. Pro tyto případy se používají partikule KARA a MADE


Kategorie:

No, po dlouhé době tu máme další lekci slovíček :

Lidské tělo - Karada 体

Hlava - Atama 頭

Vlasy - Kami 髪
Čelo - Hitai 額
Obočí - Mayu 眉
Oko - Me 目
Tvář, Obličej - Kao 顔
Ucho - Mimi 耳
Nos - Hana 鼻 (ano řekne se tak i květina, ale ta se píše takhle 花 )
Ústa - Kuchi 口
Zub - Ha 歯
Jazyk - Tan タンKrk - Kubi 首
Rameno - Kata 肩
Loket - Hiji ひじ
Ruka - Te 手
Zápěstí - Tekubi 手首


Kategorie:

Senju clan Senju klan (Senju Ichizoku) byl považován za nejsilnější klan na světě během éry ninja-války, před založením Skrytých vesnic. Spolu se svými soupeři, Uchiha klanem, byli odpovědní za založení Listové a vytvořili vesnici do dnešní podoby.


Kategorie:

Mnoho lidí se zde ptá na japonské písmo. V tomto článku se tedy o něm můžete dozvědět více.

Hiragana (ひらがな - psáno hiraganou)(平仮名 - psáno kanji)

Hiragana je standartní japonské písmo. Píší se pomocí ní slovesné a adjektivní koncovky, partikule nebo i celá slova.

Katakana (カタカナ - psáno katakanou)(片仮名 - psáno kanji)

anbu.jpg

ANBU znamená „Temná strana“, což je ve skutečnosti zkratka pro Ansatsu Senjutsu Tokushu Butai (暗殺戦術特殊部隊), volně přeloženo jako „Zvláštní a taktická vraždící skupina“. ANBU se zodpovídají přímo Kagemu. Jedná se o specializované ninji pracující obvykle ve skupinách po čtyřech až pěti členech. Členové nosí masky, které mají svůj základ ve znameních zvěrokruhu. Tyto zvířecí masky slouží k utajení jejich identity, a odlišují se tak od normálních shinobi.


Kategorie:

No tentokrát to bude trošku zajímavější......

Dopravní prostředky

Auto, Dopravní prostředek - Kuruma
Nové auto - Shinsha 新車
Hasičské auto - Shoubousha 消防車
Ojeté auto - Chuukosha 中古車
Popelářské auto - Gomiacumetorakku ごみあつめとらっく
Autobus - Basu バス
Výletní autobus - Yuuranbasu 遊覧 バス
Turistický autobus - Kankoubasu 観光バス
Tramvaj - Shiden 市電


Kategorie:

Várka slovíček tentokrát nebude nic moc, ale může se hodit. Ale dole čeká překvápko.

Hudební nástroje

Klavír - Piano ピアノ
Housle - Baiorin バイオリン
Viola - Biora ビオラ
Violoncello - Chero チェロ
Kontrabas - Kontorabasu コントラバス
Kytara - Gitaa ギター
Flétna - Furuuto フルート
Klarinet - Kurarinetto (nezapomeňte že v japonštině je r a l skoro totéž) クラリネット
Harmonika - Haamonika ハーモニカ


Kategorie:
Uchiha_Symbol.png

Uchiha klan (うちは一族, Uchiha Ichizoku) byl jedním ze vznešených klanů Listové vesnice. Tvrdilo se, že je ze všech nejsilnější díky svému kekkei genkai, dědičné oční technice zvané Sharingan vyvinuté z Byakuganu. Tu však nemusel umět aktivovat každý Uchiha. Pomocí Sharinganu Uchihové jednoduše kopírovali techniky a pohyby nepřátel, dokázali detekovat chakru a vytvářet různě silná genjutsu.


Kategorie:

1. Kdo to je Konoha no Shiroi Kiba? (Jméno, popř. kdo to byl)
2. Jak se jmenuje Narutova nejsilnější technika využívající jeho větrnou Chakru?
3. Kabuto se během chuuninských zkoušek vydával za ninju z Listové, kdo byl však doopravdy?
4. Která postava: Nosila ochranné brýle, byla pokládána za mrtvou a hodně se podobala Narutovi?
5. Co udělal Naruto Sasukemu při jejich prvním boji v Údolí konce?
6. Má Byakugan slabinu? Pokud ano, jakou:
7. Co se musí udělat pro získání Mangeykou Sharinganu?
8. Kdo se stal první obětí Narutova Kage bunshin?


Kategorie: