manga_preview
Samurai 8 08

Pokec o jiných anime a dorama

Všeobecný pokec o nejrůznějších anime či dorama.

Dorama = hrané asijské filmy či seriály. Některé z nich jsou založené na anime a manze (= live action) - např. Hana Yori Dango nebo Death Note - či knize: Ringu.

Některá anime mají v této sekci své vlastní fórum, ale neplatí o všech. Sem tedy patří všechny dotazy ohledně ostatních anime či doramat- ať už se jedná o dotazy na stažení, na názory či na cokoliv. Své příspěvky se ovšem snažte formulovat tak, abyste nespoilerovali.
Dále vaše vlastní doporučení. Jaké anime vás zaujalo, na jakou novinku se těšíte - a proč?

Největší českou databází doramy je dorama akihabara - zde najdete i titulky a další informace. Totéž platí pro anime: anime akihabaraVolby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Miko.x
Vložil Miko.x, St, 2019-11-13 20:12 | Ninja už: 4181 dní, Příspěvků: 139 | Autor je: Prostý občan

Je tady někdo, kdo si libuje v seríí Gundam nebo Macross? Nedávno jsem si všimla, že na Netflixu je můj oblíbený MS Gundam: Iron-Blooded Orphans, tak jasně, že jsem neodolala a zkoukla obě série rychlosti blesku (opět to byl skvělý zážitek, můžu všem doporučit), ale teď mám potřebu pokračovat v nějakém kvalitním mecha anime a asi bych se raději zakousla do něčeho, co ještě neznám. Kromě Gundam: IBO, žádnou jinou sérii z tohoto univerza neznám, prej to ani na ty dřívější série nenavazuje, tak by mě zajímal názor zkušenějších. Krom Gundamu mám už pár let na listu i Macross, tak teď nevím čemu dát přednost... (krapet mě děsí kolik toho je, opravdu všechny ty série Gundamu a Macrossu na sebe navazují? O_____O)

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, St, 2019-11-13 22:03 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Všechny série Gundamu na sebe nenavazují. Respektive existuje spousta časových linií z toho je Gundam:IBO osamocený.
Úplně nejzákladnější je Universal Century. Tam jsou taky asi nejlepší anime. Bohužel základní série je už skoro 40 let stará, takže zub času se trochu zahlodal.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele Miko.x
Vložil Miko.x, Čt, 2019-11-14 01:15 | Ninja už: 4181 dní, Příspěvků: 139 | Autor je: Prostý občan

Ok, díky moc za radu. Vidím, že to první anime z roku 1979 má i kinovou verzi, stejně jak Kido Senshi Zeta Gundam je vtlačeno do filmu z roku 2005-2006, tak snad nebudu ochuzena o nějaké extra zajímavé scény z anime (ale ušetří to čas, když vidím kolik toho ještě na mě čeká).
Každopádně jak jsem tak ještě pročítala moudrou Wikipedíí, tak mě zaujalo universum Cosmic Era, je tam prý malý náznak toho, že Gundam: IBO navazuje právě na tuto linii.
Na konec jsem ještě často zakopávala na internetu o Universum Anno Domini, jenom už teď nevím, jestli to byly dobré recenze na Gundam 00 nebo špatné Laughing out loud

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, Čt, 2019-11-14 07:21 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Gundam OO mě osobně strašlivě nesedl. Je na mě moc pateticky přehnaný, všichni tam mají šílené osobnostní problémy, všechno se moc řeší atd... Nikdy jsem nedokoukal ani první sérii.
Ale jsou lidé, co to označují za nejlepší Gundam.

Co se týče filmů tak nevím. Jinak na Origin i když je to jakoby první, tak se rozhodně podívej až po tom, co z koukneš původní seriál. Jinak nevím jak moc odpovídají filmy, viděl jsem seriál.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele Miko.x
Vložil Miko.x, Čt, 2019-11-14 20:18 | Ninja už: 4181 dní, Příspěvků: 139 | Autor je: Prostý občan

Ok, vyzkouším a uvidím. Díky moc Smiling

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, Ne, 2019-10-27 14:31 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Zbytek dobrých anime co vycházejí.
Beastars - něco mezi thrillerem, školním dramatem, romancí a bajkou. Škola zvířat, kde masožravci jsou vedlo býložravců. Arogantní jelen, hodný vlk a zaječice trochu do větru. Plus hromada dalších.
Navíc dobrá animace i OST.
9/10

Chihayafuru 3 - pokračování romantické sportovky, na kterou jsem se těšil asi nejvíce. Jediné lepší anime z tohohle žánru je Cross Game a to jen o chlup.
9/10

Fate Grand Order - Absolute Demonic Front Babylonia - další Fate, další skvělé souboje.
8/10

Psycho-Pass 3 - uvidíme zatím mě ústřední dvojice moc nesedla. Prostě to není Kougami a Akane.
7/10

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, So, 2019-10-12 13:36 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Další anime:

Kono Oto Tomare S2 - pokračování hraní na koto. Prostě trochu jiná sportovka a to spíše průměrná.
6/10

Houkago Saigoro Club - spíše než cokoliv jiného reklama na deskové hry. Je to přeci supr když pár dívek je hraje. Akorát nevím proč bych se na to měl dívat.
3/10

Chuubyou Gekihatsu Boy - klub kluků kteří věří že mají nadpřirozené schopnosti a pomáhají lidem ve škole. Je to divné, trochu zábavné ale vlastně nic nového.
4/10

Kabukicho Sherlock - podivná detektivka s pokusy o vtip a vykrádající největší klasiku žánru. Díky, ale ne.
3/10

Null Peta - dívka si postaví robota, ale je překvapená co všechno umí. No nic moc.
2/10

Mugen no Juunin - druhý pokus o adaptaci téhle mangy. Teď je to trochu lepší, ale ta snaha o zachování uměleckosti originálu z toho prostě čiší. Navíc to prostě nevyzní tak dobře. Ano manga je to nejlepší co kdy bylo nakresleno, ale na rozdíl od Vinland ságy tohle není adaptace která by dělala čest.
7/10

No Guns Life - scifi konspirace, souboje, pokusy na lidech, kyborgové. No další GitS to nebude, ale docela to odsýpá. Uvidímě jak to bude fungovat dohromady, ale zatím dobré.
7/10)

Special 7 - Special Crime Investigation Unit - další detektivka s horší akcí než No Guns Life. S horší atmosférou než Babylon, ale pořád lehounce nadprůměrná. Uvidíme v dalších dílech.
6/10

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, So, 2019-10-12 17:16 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Beastars - mám svého favorita na anime sezóny. Škola, kde jsou najednou dravci a býložravci. Vlk, jehně, králík a jelen.
Má to asi nejlepší CGI animaci co jsem kdy viděl, skvělou hudbu, cit pro střih a atmosféru, skvělé namluvení a skvěle hodnocenou předlohu.
9/10

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele Kurtalos Ravencrest
Vložil Kurtalos Ravencrest, Čt, 2019-10-10 01:13 | Ninja už: 3641 dní, Příspěvků: 1171 | Autor je: Utírač tabulí na Akademii

Mugen no juunin: Blade of immortal
Doufám, že se tam alespoň jednou ty zbraně střetnou. Takové to, kdy lítají hlavy a končetiny je docela na prd, chtělo by to předvést trouchu šermířského umění.
Jinak paráda, docela z atmosféry běhá mráz po zádech.

hmmm 2345 dní už hmmmm


Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, Po, 2019-10-07 20:14 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Podzim 2019.
Tak v první řadě, tenhle podzim je ve znamení pokračování. Mnoho z nich už nesleduji. Na některé se těším už několik let (Chihayafuru). Tak a teď dojmy z prvních dílů. Dneska vzhledem k tomu co jsem viděl musím připomenout, že je to fakt jen dojem z prvního dílu. Po strašném první dílu se může anime ukázat jako skvělé (například Log Horizon, nebo stařičký Berserk), nebo naopak po prvním dobrém dílu anime může jít kvalitou dolů (SAO). Navíc je to moje osobní hodnocení.

Urashimasakatasen no Nichijou - kluk přeložený na střední školu, k tomu další 3 kluci. Má to být komedie, která není vtipná a měl jsem problém dokoukat 4 minuty. Animace fuj.
1/10 fuj

Shinchou Yuusha - bohyně vyvolá hrdinu, aby zachránil svět. No řekněme že klasika. Sice to má určité originální prvky, ale oba hlavní hrdinové jsou na zabití.
4/10 uvidíme jestli budu sledovat pokud druhý díl nebude o dost lepší, tak ne.

Ore wo Suki nano wa Omae dake ka yo - hlavního hrdinu pozvou dvě holky na rande během jednoho víkendu, aby mu obě řekli, že milují jeho nejlepšího kamaráda. Pak se dozví, že ho miluje třetí, kterou ale on nemá rád.
Školné drama, romance komedie. Hlavní hrdina, který se přetvařuje je zajímavý, celá ta zápletka je také zajímavá. Občas vtipné. Je to ale roztahané.
7/10 sledovat budu.

Honzuki no Gekokujou - knihomolka se dostane do fantasy světa (to neumíte vymyslet příběh o člověku, který by z fantasy světa pocházel?). První díl je dost nic neříkající a plný nářků, že ve středověku není dost knih. Doufám v chytré aplikování soudobé vědy, ale nejspíš to nedostanu.
4/10 jen pokud se to vyvine směrem, který chci.

Hataage! Kemono Michi - zápasník se dostane do fantasy světa. Miluje zvířata, napadne princeznu, "znásilní vlčího muže", zachrání další zvířecí ženu, poradí si se smečkou kerberů.
Snaží se to bát vtipné a pro mě je to jen trapné. Ale někomu se to může líbit.
4/10 podívám se na další díl.

Ahiru no Sora - slabá basket sportovka. Manga je nic moc. Hlavní hrdina je geniální dříč, který je jinak naprosto neschopný.
5/10 sleduji protože sportovka

Babylon - konspirační thriller ala Psycho-pas a Gits. V první díle představená dvojice nadšený začátečník a zkušený detektiv, aby se to nakonec rozbilo, v druhém výslech ala Základní instinkt a hlavně postava jako Sheron Stone, no a třetí s konspirací.
9/10 pokud hledáte něco na koukání, tak tady.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele tlapka
Vložil tlapka, Čt, 2019-10-10 18:56 | Ninja už: 1188 dní, Příspěvků: 415 | Autor je: Recepční v lázních

Další epizody si viděl? Babylon už má třeba 3 a předpokládám, že zbytek bude mít 2.

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, So, 2019-10-12 13:37 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Babylon jsem viděl všechny tři (a je to tam dokonce napsané.) Některé další jsem už druhý viděl, ale napíšu o tom, až se to trochu uklidní a já shrnu co sleduju.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele tlapka
Vložil tlapka, Ne, 2019-10-06 00:19 | Ninja už: 1188 dní, Příspěvků: 415 | Autor je: Recepční v lázních

Chystá se teď na podzimní sezónu něco, co by stálo za to věnovat tomu pozornost? Vím, že z těch populárních bude Boku no Hero Academia, SAO, Nanatsu no Taizai, One Punch Man speciály. Mně by ale spíš zajímalo něco, co není tak profláknutý.

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, Ne, 2019-10-06 20:13 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Sleduj to tady, napíšu podle prvních dílů podle toho jak budu stíhat.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele Broook
Vložil Broook, Ne, 2019-10-06 07:13 | Ninja už: 3192 dní, Příspěvků: 2170 | Autor je: Prostý občan

Já osobně budu koukat snad jen na Psycho Pass... Letos je ten podzim hodně špatnej.

https://discordapp.com/invite/WX8gVZn - (pokec) Anime/Manga komunita

Obrázek uživatele tlapka
Vložil tlapka, Ne, 2019-10-06 12:08 | Ninja už: 1188 dní, Příspěvků: 415 | Autor je: Recepční v lázních

Tak budu mít alespoň čas dokoukat Steins;Gate. Jsem u 15. dílu a není to vůbec marný.

Přemýšlel jsem, že zkusím Asssin Pride, ale v traileru to vypadá dost jako šedý průměr a asi to nemá potenciál něčím překvapit. Jako další věc možná zkusím tohle Kabukichou Sherlock a tohle Babylon. Nějaká dobrá detektivka by se hodila.

PS. pokud to je možný, tak to přesuňte do vlákna anime a dorama. Nevšiml jsem si, že jsem to napsal do mangy a manwhy.

Obrázek uživatele Lil-chan
Vložil Lil-chan, Ne, 2019-10-06 20:48 | Ninja už: 2883 dní, Příspěvků: 321 | Autor je: Prostý občan

Já rozhodně zkusím tohle
Keishichou Tokumu Bu Tokushu...

Obrázek uživatele Lil-chan
Vložil Lil-chan, Pá, 2019-10-04 21:28 | Ninja už: 2883 dní, Příspěvků: 321 | Autor je: Prostý občan

Chcete se zasmát až spadnete ze židle?
Hataage! Kemono Michi

A opening si rozhodně stáhnu.

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, St, 2019-10-02 19:06 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Co bude podle mě hodné sledování na podzim.
Prvně pokračování.
Čtvrté Boku no Hero Academia, další SAO, bojové vaření Shokugeki no Souma, další Nanatsu no Taizai a Psycho-Pass 3.
No a pro mě jeden z kandidátů na anime sezóny sportovka Chihayafuru 3.

No a co mě zaujalo.
Kabukichou Sherlock - detektivka, nebo možná ne. Drama? Každopádně to podle týmu vypadá slušně, navíc je to originální série.

No Guns Life - akční seinen z blízké budoucnosti s kyborgy. Dobře další Ghost Shell to asi nebude, ale dobré by to být mohlo.

Beastars - psychologický shounen na základě dobře hodnocené mangy o předsudcích. Polidštěná zvířata. Tohle bude skvělé, nebo naprosto strašné.

Fate/Grand Order - další Fate. Doufám ve skvělé souboje a inteligentní scénář. Ať započne sedmá válka.

Babylon - tohle vypadá na temnou detektivku - konspirační thriller. Mohlo by být dobré.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, St, 2019-10-02 15:45 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Co jsem sledoval. Prvně co nebudu hodnotit.
Carole and Tuesday - první půlka byla skvělá, ale počkám si až někdo udělá překlad druhé půlky který bude použitelný.

Kanata no Astra - shounen u kterého mě první díl tak zaujal že jsem přes noc přečetl mangu. Ta je skvělá, ale vzhledem k tomu, že je to založené na konspiraci, tak když ji znám, tak nemá cenu se dívat na anime. Ale doporučuju.

A teď co jsem viděl celé, nebo alespoň skoro.
Arifureta - Středoškolák ve fantasy světě s RPG prvky. No první dvě epizody jsou temné, relativně dobré. Pak si hrdina vybuduje harém, jakékoliv napětí se ztratí. Objeví se otravné postavy a když mu holčička řekne v 11 díle tatínku, tak to pro mě skončilo. Jedno anime, kde si hráli na rodinku jsme tu měli a to začalo daleko lépe.
3/10

Sounan - Anime o středoškolačkách, které ztroskotali na ostrově. Je to plné echi a je to tak blbé, až je to zábavné.
4/10 a spíše méně, ale prostě mě to bavilo.

Araburu Kisetsu no Otome-domo yo - anime o sexuálním dospívání a skupině středoškolaček. Lehký nadprůměr.
6/10

Enen no Shouboutai - tohle anime je naprosto geniální. Škoda jen té předlohy. Kdyby se takhle zpracoval Kimetsu no Yaiba, tak tady máme jedno z nejlepších anime všech dob. Animace je to nejlepší co tu bylo. Hudba je skvěle použita (narozdíl od KnY kde je lepší hudba, ale hůř použitá), souboje jsou naprosto skvělé. Hlavní hrdina je prostě cool. Stříhání rozhovorů...
Tak proč takhle neudělali něco lepšího? Já to nechápu.
7/10

DanMachi 2 - první série byla lepší. Tady se dvakrát opakuje to samé. Není zde zapamatovatelný souboj, jako ten s minotaurem v jedničce. Ale pořád je to dobrý shounen.
7/10

Lord El-Melloi II-sei no Jikenbo - Fate. Tedy je to pokračování Fate/zero, ale v Londýně, kde se Waver (vyvoval Alexandra) snaží probíjet životem a nese si sebou výčitky s války. Jo premisa není špatná. Je to ale fantasy detektivka, takže tam to detektivní moc nefunguje. Pořád to má relativně chytré rozhovory a hlavně ve chvíli kdy se dostanete do vlaku, tak se to dost rozjede.
7/10 ale spíš až druhá půlka

Kimetsu no Yaiba - horší část asi nejlepšího japonského shounen ongoingu. Adaptace je to dobrá zachovává kvalitu předlohy, bohužel i se špatnými stránkami. Skvělou hudbu mohli lépe využít.
8/10

Vinland Saga - Jasně nejlepší anime sezóny a roku. Škoda že Kingdom, Blade of the Immortal nebo Berserk nedostali takhle dobrou adaptaci.
10/10

Parasyte, Dororo a Vinland Saga dávají naději do budoucna. Třeba na Vagabunda. Jakou seinen mangu byste chtěli vidět zanimovanou?

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele Broook
Vložil Broook, Po, 2019-09-30 13:37 | Ninja už: 3192 dní, Příspěvků: 2170 | Autor je: Prostý občan

Kimetsu no Yaiba

Tak nám skončila první série...

Po velmi dlouhé době opravdu kvalitní shounen z WSJ.

Animace díky ufotable naprosto lahůdková.

Jako celek hodnotím 8/10

Bohužel Zenitsu,většinou nefunguje komediální vložka a občas pokulhávalo tempo... Vše ostatní bylo jinak na nejvyšší úrovni a těším se na další sérii nebo teda vlastně spíš film.

https://discordapp.com/invite/WX8gVZn - (pokec) Anime/Manga komunita

Obrázek uživatele Kurtalos Ravencrest
Vložil Kurtalos Ravencrest, Po, 2019-09-30 21:38 | Ninja už: 3641 dní, Příspěvků: 1171 | Autor je: Utírač tabulí na Akademii

A nezapomeň na naprosto luxusní soundtrack.
Mám z toho stejnej pocit, letos, pro mě, tohle nesjpíš nic nepředběhne.

hmmm 2345 dní už hmmmm


Obrázek uživatele Broook
Vložil Broook, Út, 2019-10-01 09:10 | Ninja už: 3192 dní, Příspěvků: 2170 | Autor je: Prostý občan

Soundtrack je samozřejmě taky naprostá lahůdka... Jak říkám, kromě těch třech menších nedostatků, je to neskutečná jízda... Navíc podle lidí, co čtou mangu... nás teprve to lepší čeká.

https://discordapp.com/invite/WX8gVZn - (pokec) Anime/Manga komunita

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, St, 2019-10-02 15:06 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Jo film s Demon Train arcem bude dobrý, ale Red Light District arc je naprostá špička od vybudování atmosféry, přes souboje až ke konci. Vlastně jsme viděli to nejhorší s té mangy.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, Út, 2019-09-10 21:27 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Psal jsem o dvou anime, které mě zaujaly. No to je sice hezké, ale tuhle sezónu je jasně nejlepší anime Vinland Saga.
Prostě jedna z nejlepších seinen akčních mang všech dob dostala prvotřídní anime zpracování. Tím se nemůže chlubit ani Berserk (CGI anime nedělalo čest a anime z roku 1997 nebylo dobré ani na tu bodu nehledě na to že nezbyli prachy na poslední díl), ani Vagabung, ani Blade of the Immortal (anime průměr), ani Kingdom (CGI šílenost) ani nic dalšího.
A tady funguje vše. Hudba, animace, scénář... všechno.
No a vzhledem k tomu, že první akr je na úrovni Golden Age arcu z Berserka, tak je jasno. Nic moc lepšího vidět nemůžeme.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele Broook
Vložil Broook, Út, 2019-09-10 23:22 | Ninja už: 3192 dní, Příspěvků: 2170 | Autor je: Prostý občan

Nelze než souhlasit, tohle je zatím prvotřídní záležitost a anime adaptace předčila mé očekávání... Jen je škoda, že manga aspoň tedy za mě po prvním arcu dost upadla... Občas tam jsou zajímavé části, ale v porovnání s úvodem je to prostě žalostné...

https://discordapp.com/invite/WX8gVZn - (pokec) Anime/Manga komunita

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, St, 2019-09-11 15:07 | Ninja už: 4283 dní, Příspěvků: 2470 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Tsunadin poskok

Ono je to veskrze stejně kvalitní, akorát prostě se zabijáckým klukem na cestě za pomstou byla daleko větší zábava než s pacifistickým mužem, který utíká své minulosti.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.
Po dlouhé době nová FF - Opakování.

Obrázek uživatele matejkubis
Vložil matejkubis, St, 2019-09-11 21:35 | Ninja už: 4355 dní, Příspěvků: 668 | Autor je: Prostý občan

stala sa z toho nudna s****a ... amen

ale ano .. ako kresba stále 1* pre mna ale pribeh momentalne...

Obrázek uživatele Broook
Vložil Broook, St, 2019-09-11 17:46 | Ninja už: 3192 dní, Příspěvků: 2170 | Autor je: Prostý občan

Nebýt to série o vikingách... Či kdyby ta změna nastala u nějaké vedlejší postavy nebo kdyby se to s ním aspoň netáhlo tak dlouho, jestli bojovat nebo být mírumilovný jouda, tak bych to asi přežil... Jenže být pacifistou v takové době ještě navíc, když se pohybuje po bitevním poli... To prostě ne...

https://discordapp.com/invite/WX8gVZn - (pokec) Anime/Manga komunita

Obrázek uživatele Rahzel
Vložil Rahzel, Út, 2019-09-10 22:10 | Ninja už: 704 dní, Příspěvků: 693 | Autor je: Účastník Irukova doučování

Ďakujem za odporúčanie.