manga_preview
Boruto TBV 11

Přidání obrázku na stránky

Chcete-li přidat na Konohu obrázek, nejprve v postranním menu zvolte Vytvořit Obsah (je to sedmý odkaz pod vaším jménem) a z nově rozbalené nabídky zvolte Přidat obrázek. Objeví se vám tato stránka:

1. Nadpis je povinný, uveďte nějaký zajímavý a výstižný název. Nepoužívejte jako název jméno souboru, pokud se jmenuje například IMG_1234!
2. Vyberte správnou složku, kam obrázek zařadíte. Pravidla pro zařazování najdete níže na této stránce.
3. Zvolte soubor s obrázkem, který je na vašem disku. Vkládejte obrázky ve formátu JPG, GIF, nebo PNG, nikdy ne BMP.
4. Popis je nepovinný. Můžete napsat nějaké další informace o obrázku.
5. Poslání obrázku.

Pokud vám nejde obrázek poslat, nejčastěji je to tím, že je příliš velký. Systém vám povolí nanejvýš 3 MB, ale obvykle pro dobré rozlišení stačí ještě mnohem menší velikost (řekněme 1500 pixelů po delší straně).

Chcete-li na již vloženém obrázku něco změnit (zařazení, název, popis nebo i vložit kvalitnější fotku v případě, že se vám předchozí nepovedla), klikněte na tlačítko „upravit“ nad obrázkem. Stejně tak můžete vlastní obrázek i smazat.

Vkládejte sem jen obrázky s tematikou Naruta. Zkontrolujte si, zda už dotyčný obrázek v galerii není. Samozřejmě sem nesmíte vkládat obrázky s protizákonným či pornografickým obsahem.

Pravidla pro zařazování obrázků

V Galerii je devět alb, která se dále dělí do menších složek. Níže najdete jejich seznam a jaké obrázky do nich patří. Vždy si nejprve najděte název alba, kam chcete obrázek zařadit (má před sebou jednu pomlčku) a teprve pod ním hledejte patřičnou složku (před tou jsou dvě nebo tři pomlčky), kterou označíte kliknutím. Nezaškrtávejte název celého alba (výjimkou jsou Fankomiksy a MIX), ale pouze název vnitřní složky.

Od 4.11. 2016 je album Váš FanArt v zařazovacím menu hned první shora!

Váš FanArt
Sem vkládejte obrázky, které jste sami vytvořili a které neodporují pravidlům vkládání FA.

Avatary
Obrázky a videa, která se dají použít jako avatar (rozměr 100x100 pixelů a menší). Rovněž videa větších rozměrů vkládejte sem.

Cosplay
Fotografie skutečných lidí, převlečených za postavy z Naruta. Pokud jste na fotografii vy nebo vaši známí, vložte fotku do složky CZ/SK Cosplay (i ta je nově rozdělená na složky). Do složky „Oblečení a jiné doplňky“ můžete vložit fotky oblečení použitelného na cosplay, jiného oblečení s motivem z Naruta, zbraní, přívěsků, sošek, panenek a pod.

Fankomiksy
Komiksy s tematikou Naruta, které jste našli na internetu. I obrázky s jediným políčkem obsahujícím text v bublinách patří sem.

MIX
Obrázky, které se nehodí do jiných alb. V MIXu se rovněž nacházejí složky pro obrázky do misí, rozvrhy, obrázky z oficiálních kalendářů k Narutovi a pod.

Obrázky z mangy
Zde se nachází složka „Vybarvená manga“, kam vkládejte obrázky nakreslené přesně podle mangy a vybarvené v počítači. Dále tu najdete složky pro obrázky z obálek mangy a z oficiálních artbooků, ale tam prosím sami nic nevkládejte.

Obrázky z Naruta
Ručně či na počítači kreslené obrázky, které jste našli na internetu (pokud nespadají do alb Avatary, Fankomiksy, Obrázky z mangy nebo Wallpapers).

Srazy otaku z Konohy
Album pro fotky z oficiálních srazů Konohy.

Wallpapers
Album pro obrázky, které se dají použít jako pozadí na monitor. Vhodné rozlišení pro wallpapery je 800x600, 1024x768, 1280x800, 1280x960, 1280x1024, 1440x900 nebo 1600x1200 pixelů.

Zařazování podle postav
Je-li na obrázku jedna postava, zaškrtněte její složku. Jsou-li na obrázku dvě postavy, zaškrtněte složky obou postav (před kliknutím na druhou složku zmáčkněte Ctrl, aby vám první složka nezmizela). Tři a více postav patří do složky Společné (výjimkou jsou skupiny členů Akatsuki, ty vkládejte do jejich vlastní složky; stejně tak zvířecí skupinky do „Summons, zvířata a démoni“). Pokud nenajdete složku dotyčné postavy, vložte obrázek do složky „Ostatní“, popř. „Ostatní z Konohy“.

Další důležité informace naleznete v pravidlech vkládání FA.