manga_preview
Město beze mne 27

Město beze mne

Manga Město beze mne (japonsky 僕だけがいない街, anglickým přepisem Boku dake ga Inai Machi, do angličtiny přeloženo jako Erased) vycházela v letech 2012 - 2016 a má 44 kapitol + 5 kapitol pokračování. Bylo podle ní natočeno anime, hraný film i hraný seriál.

Hlavní hrdina, Fujinuma Satoru, není v životě příliš úspěšný, ale má zvláštní schopnost. Když se v jeho okolí schyluje k nějakému neštěstí, vrátí se o pár minut v čase a může tak dané události zabránit. Tato schopnost ho ale příliš netěší, protože mu často přinese jen problémy navíc.

Město beze mě je kromě paranormální a detektivní zápletky hlavně příběhem o dětském přátelství, rodinných vztazích, snaze pomoci a o tom, co nám život přináší a bere.

Autor

Mangu vymyslel i nakreslil Sanbe Kei. Tento mangaka si dobře střeží svoje soukromí, protože Wikipedie nezná ani rok jeho narození. Podle jiných zdrojů by mohl být narozen v roce 1950. V takovém případě by s kreslením mangy začal až okolo čtyřicítky, neboť v roce 1990 obdržel od nakladatelství Shueisha Tezukovu cenu, která je určená nováčkům. Poté pracoval jako asistent Arakiho Hirohika (autora JoJo's Bizarre Adventure). Samostatně tvoří zhruba od roku 2001 a má na kontě minimálně 15 mang. Mezi jeho známější díla patří např. Kamiyadori a Ostrov Hōzuki, největšího úspěchu se však dočkal až s Městem beze mne. Tajemstvím je obestřen i jeho rodinný život - pravděpodobně je ženatý s ilustrátorkou jménem Keishi Kanesada, o které se dříve spekulovalo, že je jeho sestrou. V doslovu k 8. svazku Města beze mne zmiňuje syna jménem Nanasuke, kterému mělo být při natáčení filmové adaptace (cca 2015) šest let.

Město beze mne si manga-tým přibral jako další projekt k mangám z narutovského cyklu. Plánujeme vydávat jednu až dvě kapitoly měsíčně.

Náš překlad najdete zde:

1. svazek
2. svazek
3. svazek
4. svazek
5. svazek


Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Palantir
Vložil Palantir, St, 2019-02-20 21:24 | Ninja už: 4155 dní, Příspěvků: 5680 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Ochranka Hokage

Môžem poprosiť dať od "jednoho dne" po "nasledovat" do spoileru? Dosť ma to zobralo ...

Nové FF: Kill Uchiha, Dva a pol promile, Polovica života ; aktuálna séria: Sakura: Hitokugutsu 01 - 08, 09, 10
ostatné nájdete aj s popismi na - Poviedky značky PALANTIR Smiling Fan-mangy:
To nestihnem; Dnes neumieraj!; Vlasy...

Obrázek uživatele Poštolka
Vložil Poštolka, Čt, 2019-02-21 03:17 | Ninja už: 3154 dní, Příspěvků: 5202 | Autor je: Manga tým, Vůdce klanu

Ok, připomínku beru. Psala jsem to původně ještě pro překlad ukázky a chtěla jsem přitom naznačit, o čem to bude dále, aby to lidi nalákalo, protože v úvodní pasáži se povídá jen o psaní mangy a dále se téma poněkud mění. Promiň, mrzí mě, pokud ti ten popis pokazil zážitek. Zamyslím se, jak to půjde vyřešit bez spoileru, aby byl popis výstižný a vzbudil očekávání.

Pravidla a rady ohledně vkládání obrázků najdete na stránkách Jak přidat obrázek a Pravidla vkládání FA.

Jinak pořád na Konoze funguje hra Útok na Konohu, kde si můžete pořádně zmasakrovat pár „padouchů“.

Himawari Himawari Himawari Nepoužívejte smajlíky vykopírované z jiných stránek a programů, náš systém si s nimi neumí poradit. Pokud vám zmizel odeslaný komentář, obrázek či jakýkoli jiný obsah, zkuste ho vložit znovu bez smajlíků. Pokud vám zmizel, aniž byste tam měli jakéhokoli mimokonožského smajlíka, nahlaste sem, jak přesně ten příspěvek vypadal, ať se povede odhalit chybu.

A něco na odlehčení - cvičení z češtiny:
Někteří naši ústavní činitelé b_li v roce 1989 účastníky demonstrací.