Web je ve zkušebním provozu. Narazíte-li na chybové hlášení, dejte nám prosím vědět.
Nahlásit chybu
manga_preview
Boruto 24

Naruto ve světě

contest_language_111_b09ecce0-fad4-4aab-b059-17c59255fc1f.png

Kreslíte mangu, ať už na Konoze nebo jinde? Tak právě pro vás je tu dobrá zpráva. U příležitosti svého 50. výročí vycházení vyhlásila řada časopisů Jump ve spolupráci se společností MediBang soutěž pro mangaky z celého světa. Předsedou hodnotící poroty je sám Kishimoto-sensei a v případě úspěchu můžete vyhrát až milion jenů (cca 200 000 Kč) a otištění vaší mangy v Shōnen Jumpu nebo jiném časopise z řady Jump. Uzávěrka soutěže je 5.1. 2018.


Kategorie:
ah25ajV.jpg

Před nedlouhou chvílí bylo oznámeno, že nás od dubna 2017 čeká pokračování Naruta, a sice Boruto: Naruto Next Generations. Příběh o jednu generaci dále. Bylo tak učiněno na Jump Festa v Japonsku, avšak příliš dalších informací nebylo zveřejněno. Očekává se, že anime pokryje alespoň celou mangu Boruto. Mrkněte na video, které bylo při té příležitosti zveřejněno.


Kategorie:
img_go-top.png

V Japonsku se aktuálně koná Naruto výstava s cílem shrnout 15 letou historii naší milované (a občas i nenáviděné) mangy. Výstavu najdete od 25. 4. 2015 do 28. 6. 2015 v Tokiu (Roppongi Hills) a pak od 18. 7. 2015 do 27. 9. 2015 v Ósace. Výstavu se nám podařilo navštívit a rádi bychom vám přiblížili, jak to tam vypadá.


Kategorie:

Manga Naruto skončila na konci loňského roku, kdy její příběh o rozepřích ve světě nindžů dosáhl vyvrcholení. K této příležitosti se (víceméně pouze v Japonsku) konají různé akce související s Narutem. Krom divadelního vystoupení a otevření speciální Naruto restaurace se v Japonsku koná i Naruto výstava s cílem shrnout 15 letou historii naší milované (a občas i nenáviděné) mangy. Výstavu najdete od 25. 4. 2015 do 28. 6. 2015 v Tokiu a od 18. 7. 2015 do 27. 9. 2015 v Ósace. Reportáž z té tokijské přineseme ještě tento týden! Než se tak stane, přeložili jsme pro vás rozhovor Eiichoroa Ody (Eiičiró Oda, autor mangy One Piece) s Masashi Kishimotem (Masaši Kišimoto), který byl otištěn v oficiálním průvodci výstavou. Ze dvou rivalů soupeřících u fanoušků v oblíbenosti své mangy se postupem času stali přátelé.


Kategorie:
boruto.jpg

Jak asi víte, v létě se opět chystá do kin film Naruto, tentokrát ovšem povypráví o nové generaci nindžů z Listové. 7. srpna bude v japonských kinech premiéra Boruto: Naruto film! Mrkněte na trailer níže.

Aktuální film Naruto: The last se sice již nachází na internetech, ale zatím buď v nepěkné kvalitě nebo s nejaponským audiem, takže jeho překlad vám doručíme hned, jak se nějaká solidní verze najde Smiling


Kategorie:

Než bude dnešní díl přeložen, můžete aspoň kouknout na nový opening a ending, který se v tomto díle objevil. Úvodní písnička je Kaze od Yamazaru a konečná píseň je Kotoba no iranai Yakusoku od Sana. Nezapomeňte, že proběhla změna času, která v Japonsku není, takže našem časovém pásmu vyšel Naruto o hodinu později. Tím pádem i překlad bude trochu opožděn.


Kategorie:
hanatsuzuki.jpg

Podle nejnovějšího vydání časopisu Shonen Jump, ve kterém vycházela manga Naruto po 15 let, se chystá dříve oznámené pokračovaní mangy v podobně mini-příběhů. Název této série je Naruto Gaiden: Nanadaime Hokage to Akairo no Hanatsuzuki (NARUTO 外伝 七代目火影と緋色の花つ月). V překladu zhruba Volné pokračování Naruta: Sedmý Hokage a červený jarní měsíc. Hanatsuzuki je jméno měsíce z původního japonského kalendáře.

Dočkat bychom se měli 27. 4. 2015, kdy nám příběh představí novou generaci ve světě Naruta.


Kategorie:
topBg.jpg

V březnu a dubnu se pro fanoušky Naruta chystá divadelní představení, které ztvární klíčové události našeho oblíbeného příběhu. Nedávno došlo k představení herců, kteří se ujmou rolí hlavních hrdinů, a před pár dny byli doplněni další. V galerii níže se můžete kouknout, jak to asi bude vypadat.

Předprodej vstupenek začíná 25. 1. a první představení se uskuteční 21. 3. v 18:00 v tokijském divadle AiiA 2.5 Theater Tokyo. Představení se bude během května hrát i za hranicemi Japonska, ale bohužel do Evropy, natož České republiky, se nedostane (bude jen v Japonsku, Malajsii, Macau a Singapuru).

Cena vstupenky není úplně nízká, za lepší sedadla 7500 jenů a za horší 5000 jenů (přibližně 1500 Kč a 1000 Kč).


Kategorie:
IMG_3649.JPG

Jednou ročně se v Tokiu (ve veliké výstavní hale Makuhari Messe) koná festival Jump Festa, který je zaměřený na mangu a anime z časopisu Shonen Jump, kde donedávna vycházel i Naruto. Letos se akce konala 20.-21. prosince. Minulý rok zaznamenali během dvou dní rekordní počet návštěvníků, 145 tisíc, a letos to rozhodně nebylo méně. Program je velmi bohatý, od vystoupení autorů mangy, přes hraní tématických počítačových her, výstav, až po cosplay akci.


Kategorie:

Jak jistě všichni dobře víte, nový film The Last: Naruto the Movie byl vypuštěn do japonských kin už tuto sobotu!

Než se dostane k nám, ještě to nějakou dobu potrvá... A tak vám zatím přinášíme alespoň další ukázky z filmu a jako bonus zbrusunový rozhovor s mistrem Kishimotem. Do jeho pracovny, kde Naruto vznikal, ho přišla vyzpovídat členka hudební skupiny Nogizaka46 (14. opening Naruto Shippuuden).
Překlad z japonštiny má na svědomí Prasátko Eye-winkKategorie:
kishi1.jpg

*Pozor, článek může obsahovat spoilery o závěru Mangy!*

Zatímco většina světové populace si poplakala minulý týden, na japonské pulty se poslední, závěrečné kapitoly, dostaly až dnes. A díky tomu si můžeme vyslechnout první dojmy samotného autora.

Ještě než se dostaneme k samotnému rozhovoru, zde je malé upřesnění o chystané třetí části Naruta. Mělo by se jednat o mini sérii, kterou bude i nadále kreslit osobně Kishimoto. Vyjít by měla na jaře 2015 a děj se bude točit okolo nové generace. Jméno této série zatím nebylo ohlášeno. Situaci ale dále sledujeme. Smiling

A nyní už k samotnému rozhovoru. =>


Kategorie:
thelast.jpg

V minulých dnech se na veřejnost dostala druhá, krátká ukázka z chystaného filmu: Naruto: The Last. Sice toho není ukázaného moc, ale oproti první ukázce je tu alespoň pár záběrů přímo z filmu.

Pokud jste ukázku nezaregistrovali, můžete se na ní podívat nyní. Smiling

[center]


Kategorie:
narutokonec.jpg

Na oficiálních stránkách vydavatelství časopisu Weekly Shonen Jump bylo dnes nakladatelstvím Shueisha vydáno krátké oznámení, z kterého je možné vyvodit, že nám zbývá jen pět kapitol do konce mangy.

Oznámení:

Naruto dokončení série (Příběhu na pokračování)
Zbývá 5 týdnů, kdy se příběh na pokračovaní NARUTO, který v týdeníku Shonen Jump vychází už 15 let, konečně dostává ke svému závěru (vyvrcholení).
Nenechte si ujít dokončení příběhu. 6. prosince bude premiéra filmu Naruto The Last.
V roce 2015 se rozhodne o konání Naruto výstavy!
Mějte Naruta stále ve svém hledáčku! Naruto má ještě dost co nabídnout! (pozn. Tady je řeč pravděpodobně o novém filmu, o anime a o chystaném Naruto muzeu. O manze se nezmiňují.)

Je to jen marketingový tah? Je řeč jen o vyvrcholení mangy a dočkáme se v příštím roce nějakého pokračování? Nebo se skutečně manga Naruto chýlí ke svému úplnému závěru?

Situaci nadále sledujeme, ale v tuto chvíli zřejmě nezbývá, než si těch pět kapitol počkat. Smiling

Zdroj.


Kategorie:

V dnešním dílu máme nový opening i ending. Opening je Shiruetto (Silueta) od KANA-BOON a ending je Dame Dame Da (Je to fakt špatný) od Shiori TomitaKategorie:
nomanga.jpg

Pokud jste náhodou nezaregistrovali malou zmínku v závěru minulé kapitoly, tak raději připomínáme, že tento týden budete na kapitolu 693 čekat marně.

Za pauzou se tentokrát neskrývá žádný Japonský svátek, nýbrž volno autora. Copak na nás asi Masashi Kishimoto chystá tentokrát? Smiling


Kategorie:
narutoarest.png

Podle dostupných zdrojů se zdá, že se s velkou pravděpodobností tuto středu Naruta jen tak nedočkáme. Odhadované „vydání“ anglické verze je zatím pátek 29.8.2014.

Pro vysvětlení pravděpodobného zdržení je třeba zmínit, že výtisk Shonen Jumpu (časopis, kde Naruto vychází) již několik let uniká (obvykle ve středu) na internet. Což je ve skutečnosti 5 dní před oficiálním vydáním (následující pondělí) na pulty japonských obchodů. (Ano, doposud jste si mohli Naruta číst dříve, než jím mohli Japonci listovat v časopise). Vydavatelé se v poslední době snaží tento únik zpomalit. (Kdo čtete mangu Fairy Tail, pak jste si pravděpodobně něčím podobným prošli minulý týden.)

Tlumočení se pokusíme vydat v ten den, kdy se objeví anglická verze. Kompletní verzi pak uvidíme, jak budeme stíhat. Je dost možné, že se tato situace bude opakovat, možná se to dokonce stane standardem. Vydávání bychom pak samozřejmě nějak ustálili dle časových možností čističů, překladatelů a editorů. Ale zatím nebudeme malovat čerta na zeď. Smiling

Vydání kapitoly 690 samozřejmě hlídáme a v případě nových zpráv, Vás budeme informovat zde do článku, nebo na a .


Kategorie:
nomanga (1).jpg

Pro jistotu upozorňujeme, že tento týden (s velkou pravděpodobností) nevyjde nová kapitola mangy. S klidným srdcem však můžeme podotknout, že s tím nebude mít nic společného námi ohlášená odstávka stránek Konoha.cz. Laughing out loud

Jako na zavolanou (ehm Laughing out loud ), se totiž plánovaný výpadek kryje s Japonskými slavnostmi "Obon".

Obon (お盆) = Jedná se o buddhistický svátek ku příležitosti projevení úcty k zemřelým předkům. Často je tento svátek přirovnáván jako obdoba našich dušiček, kdy se rodiny během slavností scházejí do svých rodných vísek a společně navštěvují hroby předků.

S kapitolou tento týden tedy raději moc nepočítejte. Podle anglických kolegů je tu však jako vždy malá pravděpodobnost, že kapitola 689 prosákne na světlo internetu o něco dříve, než až další středu, ale raději na to nevsázejte. Smiling

V případě změn Vás budeme infomovat prostřednictvím našich profilů na či .


Kategorie:
Mecha-Naruto.png

11. září (september) tohoto roku se můžete těšit na hodinový Naruto speciál! Vystoupí v něm náš hlavní hrdina v tzv. mecha verzi, která se objeví i ve hře Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution. Tato informace se objevila v minulém vydání časopisu Weekly Shounen Jump, v němž každý týden vychází nová kapitola Kishimotovy mangy. Žádné další detaily nejsou zatím známy.


Kategorie:
02_84.jpg

V poslední kapitole mangy se objevilo nové info o sedmém Naruto Shippuuden filmu (celkově desátém filmu v pořadí). Po dvouleté přestávce (naposledy byl Road to Ninja v roce 2012) se opět dočkáme filmu, na kterém bude pracovat náš oblíbený mistr Kishimoto. Ten je hlavním autorem příběhu a vede také práce na dyzajnu postav. Film je zároveň součástí oslav 15. výročí vydávání mangy.

Podle Saiyan Island external se 31. července dočkáme 15 sekundové upoutávky na film během vysílání anime Naruto Shippuuden a o den později pustí plnou upoutávku do japonských kin.

Samotný film by se měl v Japonsku promítat od 6. prosince 2014 a jeho podtitul může znít krapet znepokojivě: „Poslední“ (The Last). V českých kinech samozřejmě nebude, nicmeně na internetu ho očekáváme někdy v létě 2015 (pokud to někdo tedy nenahraje v kině na kameru Laughing out loud)


Kategorie:
nomanga (1).jpg

A je to tu zas. Smiling Pokud Naruta čtete již delší dobu, pak Vás tato zpráva jistě nijak nepřekvapí.

Tak jako každý rok, 29. dubna v Japonsku začíná Golden Week (ゴールデンウィーク, Gōruden Wīku), tedy Zlatý týden.
Jde o týden, ve kterém Japonci slaví hned tři státní svátky (Zelený den, Den ústavy a Den dětí). Během těchto svátků dávají firmy obvykle svým zaměstnancům volno a- co je pro nás asi podstatnější- po dobu svátků nevychází Weekly Shounen Jump. Kapitolu 675 tedy očekávejte až příští týden ( první spoilery a překlady kolem 5.-7. Května. Českou verzi pak jako obvykle v dané části týdne.

Edit: Pauza platí i pro Anime. Další díl (361) vychází až 8. 5.

Kalendář 2014

Ale aby tento týden nevyšel jen tak na prázdno, přece jen pro Vás máme alespoň něco na zpestření Eye-wink Můžete si prohlédnout aktuální Naruto Kalendář pro rok 2014. Tento kalendář vydalo vydavatelství Shueisha, které vydává časopisy, kde Naruto pravidelně vychází. Najdete ho v sekci kalendářů (2 Plakáty + 6 dvouměsíčních stran).


Kategorie: