Web je ve zkušebním provozu. Narazíte-li na chybové hlášení, dejte nám prosím vědět.
Nahlásit chybu
manga_preview
Boruto 25

Jiná anime a mangy

vyber_mangy.png

[center].
Milí příznivci světa Naruta, ninjů a rozličného jutsu.
Naruto skončil, což mnozí z nás oplakali, a dostalo se mu následovnictví v podobě nové mangy Boruto, která má své příznivce i odpůrce. Ráda bych oslovila Vás a zeptala se na Váš názor, co kdyby Konoha začala překládat kromě Boruta i jinou mangu? Měli byste zájem si přečíst v češtině o krásném, tajemném, dramatickém či bojovém příběhu? Ano? Tak výborně.


01_19_36.png

Kishimotova odbočka od Naruta aneb jak prohnilý mafián své srdce našel...
Tak tu máte výsledek nejdelší práce v historii manga-týmu (květen 2013 - říjen 2017)! I když je pravdou, že ze starého týmu se na kapitole podíleli jenom čističi, SF, Niky.riky, Elensar a Hetflik. Doufáme, že se vám bude Mario líbit, je to trochu jiný žánr, než Naruto a Boruto. Nebo pro vás aspoň bude pohled na kresbu pana Kishimota příjemně nostalgický Smiling
Čtyřstránkovou předehru k Mariovi najdete zde.

Čištění a překreslování: 

M_P_01.png

Čtyřstránková upoutávka na Kishimotovu jednorázovku.

Překlad mangy: 
Čištění a překreslování: 
Editace: 

692.png

Kapitola 692 je venku a Konoha Vám přináší její tlumočení. Smiling

Malá poznámka: Mezitím, co jsme tlumočili, obnovila mangapanda jinou verzi překladu. První stránky tak mají na tlumočení nezvykle dva různé zdroje.

Přetlumočení vzniklo na základě vydání verze na mangapanda.com Může se výrazně lišit od překladu vytvořeného pro plnohodnotnou verzi překladu, kde porovnáváme více jak jeden překlad. Na stížnosti ohledně překladu zde nebude brán zřetel. Bylo by to zbytečné, už pracujeme na kvalitní verzi. Smiling

Pro listování přetlumočenou kapitolou klikněte na "Čtení". Pro zobrazení českého znění přejeďte myší nad bublinou, či textem. Nebo si zvolte překlad on/off. Smiling
_________
zdroj
Sekce Tlumočení mangy


narubleach.png

Chcete mít předplatné české verze Naruta či Bleache na rok zadarmo? Stačí jedno jediné. Vyberte si stránku či akci z českého vydání Naruta či Bleache (podle toho, co je vašemu srdci bližší), přehrajte ji a zaznamenejte na fotky či film, tak, aby byla co nejvěrnější. Nejde ani tak o kostýmy, jako spíš o zachycení bojové akce!

Uzávěrka je 22. 7. 2012 a vyhlášení vítězů proběhne na letošním Advíku (adresu najdete na internetu a přesný termín vyhlášení dáme včas vědět), takže čas kvapí.

Příspěvky posílejte na adresu , ideálně buď přímo s ofocenými stránkami z komiksu, nebo aspoň s údajem, z jakého dílu a jaká stránka to je. Vítězové získají nejen cenu (pokud už předplatné mají, tak se jim prodlouží na další rok), ale jejich práce budou uveřejněny na našich stránkách.

POZOR: Do soutěže bereme pouze přehrané scény z knih, které vyšly oficiálně česky od vydavatelství CREW! (Což u Bleache trochu omezuje výběr, my víme, ale ono je to taky trochu i úmysl.)


  Opět v pátek, 4.listopadu na ČT2 od 22:00.

Po ekofilmu Naušika si pro nás na ČT2 nachystali další pecku, film Metropolis (2001). Nechává se velmi volně inspirovat původním filmem Metropolis od Fritze Langa z roku 1927! (pozn. jedná se nejpíše o první Sci-Fi film a je zařazen do mezinárodního fondu kuturního dědictví)

Další info: CSFD 77%


 Dnes, v pátek 28. října na ČT2 od 22:05.

Zde na Konoze je mnoho fanoušků známého Japonského autora Hayao Miyazaki-ho, svědčí o tom i jeho zdejší fanklub. Těm, co jeho práci znají, jistě udělá radost, že bude v televizi vysílán jeden z jeho filmů. Pro ty, co ho neznají, je to jasné doporučení. Film má silný příběh a tradičně skvělé zpracování, jako u všech Miayazakiho filmů.

Další info: CSFD 86%


Pokud máte rádi japonské hrané seriály (Dorama), ale neumíte moc anglicky (nebo japonsky), pak možná uvítáte vznik nové překladatelské skupiny s názvem YAY Panda!, ktará se zabývá právě těmito překlady. Naleznete nás na:

http://yay-panda.sekai.cz/

Aktuálně pracujeme na překladu dorama Hostitelský klub Ouranské střední (Ouran kókó hosuto bu 桜蘭高校ホスト部, máme zatím jeden díl), ale v dohledné době se můžete těšit ještě na Nobuta wo Produce a Gira Gira. Naše logo spáchala Kobylka v Pyžamu, která je zároveň členem spolu s dalšími šílenci.

Více naleznete na YAY Panda! webu nebo u Kobylky v Pyžamu.


Když se řekne metal, jedněm se rozsvítí oči a začnou se shánět po vozíku a nejbližší sběrně surovin. O tom však toto anime není.
Metal je taky název barvy, označení tvrdosti pečiva a podobně. Ani o těchto věcech však tohle anime není.

Tohle anime je o muzice. O té nejtvrdší, ve které se zpívá o smrti, ďáblovi a zvráceném sexu. Ale taky je o rapu, dívčích kapelách a odrhovačkách na dvě sloky. A je to neskutečně vtipné!


karakuri-preview.jpg

Kishomoto Masashi, předtím, než dosáhl úspěchu s Narutem, také nějak začínal.
Od ninjů je to velký skok, ale i tak zajímavý. Jak tehdy mladý Kishimoto viděl nepříliš vzdálenou budoucnost roku 19XX? Lidstvo zachvátil zákeřný virus, společnost se rozpadá a pořádek má do všeho vnést speciální jednotka Karakuri se svými cvičenými psy!
Manga tým vám přináší český překlad a přeje příjemně strávený čas
nad 31 stranami plnými napětí!

Tato manga vyšla jako bonus v posledním Naruto Fanbooku. Žádné další díly nejsou, je to One-shot stejně jako "Bench!". Kishimoto ji původně kreslil pro soutěž "Hop Step Award", kterou vyhlašuje vydavatelství Shueisha, a která je určená amatérům jako možnost ukázat své práce. Poté, co cenu s "Karakuri" vyhrál, už Kishimoto dál nepokračoval. Mimo jiné proto, že nebyl spokojený s vlatními náčtky... a tak se rozhodl začít s něčím úplně novým... s něčím trochu víc oranžovým a uřvanějším. Eye-wink KvP

Překlad mangy: 
Čištění a překreslování: 

Letos v květnu se v Brně odehraje již osmý ročník Animefestu, tentokrát si v kalendáři poznačte víkend 6. až 8. května. A co vás čeká?

Jako obvykle velký výběr filmových a seriálových trháků (anime samozřejmě), například zbrusu nové filmy Trigun: Badlands Rumble, Hetalia nebo Loups-Garous, ze seriálů Beelzebub, Ika Musume nebo Nurarihyon no Mago.

Promítání doplní velký výběr přednášek na nejrůznější témata - od japonských počítačových her, přes japonské válečnictví po crossdressing. Dozvíte se také plány nakladatelství Crew nebo Zoner Press.

Co by to bylo za Animefest, kdyby chyběla cosplay soutěž? I letos se můžete těšit na soutěž kostýmů, vítěz se opět vydá do Londýna na finále soutěže EuroCosplay, a scénky v cosplay divadle. Kdo by si chtěl po celém dnu odpočinout, může opět zavítat do společnosti našich maidek.

Pokud se chcete zapojit aktivněji a pomoci s hladkým průběhem celého Animefestu, ozvěte se nám (info zde).

A kdyby vám anime na Animefestu nestačilo, můžete se ještě předtím podívat do Teplic na festival animovaných filmů AniFest. Středa 27. a čtvrtek 28. dubna jsou totiž zasvěceny anime, AniFest dokonce navštíví režisér Shinichiro Watanabe a skladatelka Yoko Kanno.


Finále, Konec cesty

(Díl přeložen z anglické verze od Eclipse)

Linky na download -


Díl šedesátý třetí: Druhá strana Brány

(Díl přeložen z anglické verze od Eclipse)

Linky na download -


Díl šedesátý druhý: Prudký protiútok

(Díl přeložen z anglické verze od Eclipse)

Linky na download -


Díl šedesátý první: Ten, který pohltil boha

(Díl přeložen z anglické verze od Eclipse)

Linky na download -


Díl šedesátý: Oko nebes, Brána Země

(Díl přeložen z anglické verze od Eclipse)

Linky na download -


Díl padesátý devátý: Ztracené světlo

(Díl přeložen z anglické verze od Eclipse)

Linky na download -


 

Anime Subtitles Czech Team uvádí K-on!!

Je tomu tak. Jak již bylo psáno 7.4.2010 byl úspěšně vydán 1 díl K-on!!
A my jsme se vložili do překladu této druhé série.

Již v prvním díle na vás vyskočí všechny známe postavičky tohoto anime. Tentokrát již ve čtvrtém ročníku své školy. Krom pěkného openingu a krásného endingu, uvidíme jak se hrdinky poperou s nabíráním nových členů do své populární kapely... Jak tedy prožijí svůj první týden na škole?
Jak budou rozházený do tříd ? Zůstane opět Mio sama ? tentokrát se na to můžete podívat na našich stránkách www.asct.cz kde už se nachází první díl.


Od 1. června se v Brně koná Týden japonské kultury. Máte-li zájem poslechnout si pár zajímavých přednášek, mrkout na anime nebo film, případně zajít na divadlo japonské komedie, určitě se tam stavte.

PDF LETÁK

brno


Díl padesátý osmý: Lidské oběti

(Díl přeložen z anglické verze od Eclipse)

Linky na download -