manga_preview
Samurai 8 05

Hijutsu: Makyō Hyōshō

Český název: 
Skrytá technika: Zrcadla ledového krystalu
Název ve znacích: 
秘術・魔鏡氷晶
Typ (úroveň): 
Kekkei Genkai
Kdo ho používá: 
Haku
Popis: 

Ohromná a hrozivá schopnost, která byla předávána po generace v klanu Yuki. Je to technika zahalená mnoha záhadami. Bylo řečeno, že nikdo zatím nedokázal tuto techniku porazit. Během okamžiku se okolo nepřítele vytvoří velké množství ledových zrcadel, ve kterých se zrcadlí Haku. Protivník je uvězněn v kupoli dvaceti jedna vznášejících se ledových zrcadel. Dvanáct zrcadel je na úrovni povrchu, dalších osm je nad nimi a zaoblují se směrem k vrcholu a poslední je úplně na vrcholu a směřuje směrem k zemi. Jakmile Haku vstoupí do zrcadel, může se přemisťovat mezi zrcadly ve velké rychlosti. Je skoro nemožné sledovat útoky posílané v takto velké rychlosti. Díky tomu že každé zrcadlo zrcadlí jeho odraz, nelze rozeznat, ze kterého zrcadla Haku útočí. Pokud se protivník pokusí zaútočit na pravé tělo, Haku už bude v pohybu do dalšího zrcadla. Bez očí jako je Sharingan je nemožné ho sledovat.

Pokud je zrcadlo, ve kterém je Haku, rozbité, může se normálně objevit z jednoho z kousků a pokračovat v jeho útoku nebo se přemístit do dalšího zrcadla. Technika vyžaduje k udržení velké množství čakry, takže se Hakuovy pohyby stanou postupně pomalejší, podle toho jak dlouho udržuje zrcadla.

Haku také může vytvořit jednotlivé zrcadla, nemusí vytvořit celou formaci 21 zrcadel. Může je vytvořit vysoko ve vzduchu, což mu dovolí i dostat protivníky, kteří se dokáží pohybovat ve vzduchu. Chlad, který zrcadla vydávají může způsobit sněžení. Ačkoli jsou vytvořeny z ledu, zrcadla jsou odolná proti ohnivým technikám.

Překlad od CRWE: Skrytá technika: Ledová zrcadla démonů
Debut:
Anime - Naruto 13
Manga - Naruto 24, str. 12-13

Obrázek: 
makyo hosho.png