manga_preview
Boruto 30

Novinky na tomto webu

S radostí vám představujeme nový žebříček hodností!

V misi jsme po vás žádali pět zbrusu nových hodností, které by doplnily pouze vršek stávajícího seznamu. Kdo chtěl, mohl připsat i návrhy na tajné. Nakonec jsme se však rozhodli seznam úplně překopat, oživit a celkovou nabídku rozšířit, aby stoupání těšilo vás všechny a Konoze dlouho vydrželo. Vypsaný seznam kladných hodností je tak mnohem delší, nově čítá 74 položek, a to mluvíme pouze o viditelných... protože jsme rovněž výrazně rozšířili seznam tajných, které můžete hledat už na nejnižších příčkách Smiling


database-server.png

Po dlouhé době, kdy server Konoha.cz existoval v jednom nejmenovaném kanclu v ne úplně vhodných podmínkách a kdy jsme ani nemohli mít vlastní doménu, ale jen ip adresu, jsme se konečně přesunuli jinam a starý server zrušíme.

Vám, naši věrní nindžové, to přinese několik výhod.

 • Konečně máme přímo doménu konoha.cz pro naše stránky a ne jen přesměrování.
 • Web je nyní šifrovaný pomocí https protokolu, takže se vaše cenné přihlašovací a jiné údaje nedostanou do spárů nepřátel.
 • Zavedli jsme čistá url, čímž zmizelo ?q= z adresního řádku.
 • Stránky by měly běžet spolehlivěji a nehrozí už výpadek elektriky vyhozenými pojistkami v kanclu.
 • Web má lepší zálohování.

Bohužel přesun má i pár nevýhod.

 • Nový server je jen virtuální a má o něco menší výkon, ale snad to nebude moc poznat.
 • Nainstalovali jsme novou verzi php a mysql, takže se stává, že něco nejde nebo hází chyby. Nahlašte nám je, prosím.
 • Kvůli čistým url mohou být některé linky nefunkční, tak je taky nahlašte.

Od pátku zároveň platí novinka, která se týká zpracování osobních údajů. Musíte je na našem webu odsouhlasit. Pokud ne, tak vám účet budeme nuceni smazat. Více zde: info o osobních údajích.

Doufáme, že nám bude i nadále věrni.


gdpr-ndash-make-sure-you-protect-yourself-ahead-of-the-changes-main-square.jpg

Jelikož vstoupilo v platnost nařízení GDPR, kterému chceme, pokud možno, vyhovět, potřebujeme od těch z vás, kdo jste na Konoze registrovaní, abyste provedli souhlas se zpracovaním osobních údajů. Dělá se to v editaci profilu po přihlášení. Znění souhlasu je zde: znění souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Pokud nesouhlasíš, tak napiš do našeho kontaktního formuláře (kategorie Osobní údaje), a my tě komplet vymažeme ze světa nindžů.

Kdo nebude souhlasit do 30. 6. 2018, bude z Konohy automaticky vymazán se vším všudy.


chibi_kakashi_by_sugar_addikt-d612eyp.jpg

Vážení a milí konožané,

jak už název napovídá, v FF sekci vyhlašujeme:
Mimořádné jarní prázdniny
a to od
27. 03. do 10. 04. včetně.


10313517_10201607388778290_9128396650141755119_n.jpg
Místo konání: 
Praha
Datum: 
20.04.2017 17:00 - 19:30
Datum: 
04.05.2017 17:00 - 19:30

V dubnu začíná další ročník již tradičních workshopů o komiksové tvorbě pořádané Městskou knihovnou v Praze Smiling


kamu.preview.jpg
stahování.png

Po krátké pauze v pořádání je zde další ročník CeloKožího Srazu. Tímto bych chtěl jménem celého organizačního sboru pozvat všechny, kteří mají zájem se setkat s dalšími lidmi z Konohy, ať už nováčky či veterány. Více informací se dozvíte v hlavním článku.


tsu.jpg

Takže tu máme výsledky našich narozeninových soutěží! Výherce za mise už známe a teď je čas na kvíz, fanfiction a fanart! Losovali jsme tak, že ze správných odpovědí nebo úspěšných nindžů na misi jsme vylosovali 3 výherce. Přezdívky jsme napsali na papírky a ty následně lovili v čepici. Losování pro kvíz a pro fanfiction jsem provedl já, Prasátko, a pro fanart losovala Poštolka.


bday.jpg

Konoha.cz dneska slaví! A co? Přesně před 10 lety, 24. 11. 2006, byla založena! Přesněji řečeno, v tento den se mohli začít registrovat první uživatelé. Nacukaší desu ne.


Takže soutěž pro všechny registrované nindži Konoha.cz. Odpovězte na otázky v kvízu a pokud odpovíte na všechny správně, tak budete zařazeni do losování o 2. a 3. cenu. Losování se provede tak, že přezdívky nindžů hodíme do čepice a vylosujeme dva výherce. A co první cena? Tu získá ten, který odpoví správně na všechny otázky a navíc bude v otázce 7 nejblíže správnému číslu.


Konoha-cz.jpg

Vážení přátelé a obyvatelé Konohy,

je tomu již nějaký pátek co Kishimoto Masashi dokreslil a dopsal svou poslední kapitolu naší milované mangy Naruto.
Kapitola 700 byla pro náš tým zvláštní v mnoha směrech, ale především vynikala v jednom – dokázala ve všech opět probudit radostné nadšení a rozbušit tep srdcervoucí nostalgií.


naruto.jpg

Vážení obyvatelé Konohy,

s politováním Vám tímto musíme oznámit, že opět řešíme komplikovanou zdravotní situaci v týmu. Tím pádem od teď až do odvolání očekávejte zpoždění veškerých překladů a také pozastavení úprav na webu. Vše je v pořadníku a bude dokončeno v pravý čas.


Po delších debatách jsme se ve vedení FA sekce rozhodli pozměnit jedno pravidlo, abychom vás povzbudili v tvorbě. Odteď můžete vkládat i obrázky postav, které jste si vymysleli sami, tedy se nevyskytují v manze a anime, a nemusejí se ani vyskytovat ve fanfikci umístěné na Konoze. Tyto postavy prosím vkládejte do složky jménem OC uvnitř alba Váš FanArt (OC je zkratka z anglického Original Character, tedy originální postava). Můžete tam poslat i obrázky svých postav z NFFORPG.

Pro vkládání vašich vymyšlených postav platí tato pravidla:


naruto-and-jiraiya-hurt-1024x576.jpg

Asi jste si všimli, že nějaký čas nešly otevřít stránky Konoha.cz. Výpadek nastal z důvodu opravy elektrických rozvodů v budově, kde jsou uložené základy naší vesnice (servery). Teď už by snad mělo být vše v pořádku.


banner_transparent-e1427313124438.png

A máme tu výsledky soutěže o lístek na AF. Správně odpovědělo 40 lidí, ze kterých nezaujatí dobrovolníci vylosovali 3 výherce (abyste neřekli, že to je cinknuté, jednalo se o 3 Japonce, kteří s Konohou nemají nic společného). První dva získají mangu Naruto v japonském znění a poslední vylosovaný získá lístek na AF. O losování výherců mangy se postarali Tanimu, Tani-san a výherce lístku se ujala Kae-chan. A jak to tedy dopadlo?

Mangy získávají Akimi Keita a Andula a hlavní cenu lístek na AF získává Mizu-chan.

Správné odpovědi byly: výstaviště, návštěva spilky, K-ON! a ANO!

Poslední otázka byla jen pro zajímavost a zde je souhrn odpovědí (některé nás překvapily a některé jsme naopak čekali Laughing out loud ):
anime 5x, Naruto 5x, Animefest 2x, Konoha 2x, zasranadiplomka, すごい, Čokoláda, myš, pivo, hoj, vepřový, světýlko, vyhrát, konoha ruullllzzzz bobika !!, otaku, sýkorka, Hokage, první slovo Laughing out loud, slovo, Bazinga., Nauto, kavaj, SomChudobnýSlovenskýŠtudent, Onegai, špagety, smrť, Proč?, manga, Bye, bye, Přijímačky , výhra, <@prasatko>, co?, Ramen !, Saluton!, Brno, Léto Laughing out loud, Agorafóbia, Kedlubna, suťaž, Prosím!, Pakkun, VÝHRA, OK, šedá, hinata, Ahoj, Jashin, Hanabi.

No, a na konec ještě video z losování, které proběhlo přímo v izakaye Nijyu Maru v Noboritu.


banner_transparent-e1427313124438.png

Soutěž již skončila! Výsledky dnes nebo zítra.

Jako každý rok, i letos se v Brně koná festival Animefest, kde se mohou vyřádit fanoušci anime, mangy a japonské kultury obecně. Jistě všichni dobře znáte. Letos je kapacita omezena, aby se návstěvníci při vcházení do přednáškových sálů neušlapali. Jelikož je Animefest velmi, velmi oblíbený, už je v předprodeji vyprodáno (Ještě budou k dispozici lístky na místě).

Naštěstí nám pořadatelé věnovali jednu volnou vstupenku, o kterou si teď můžete zasoutěžit. Stačí vyplnit jednoduchý kvíz a počkat, jestli se štěstí usměje zrovna na vás. Ze správných odpovědí náhodně vylosujeme jednoho výherce vstupenky. Pak si zalosujeme ještě jednou a druhému vylosovanému dáme věcnou cenu s tématikou Naruta, nejspíš jeden svazek mangy v japonštině.

Nazapomeňte, že i letos bude na AF Konoha minisraz s přednáškou, soutěží a misí!

Něco málo k pravidlům a podobně:

 • Soutěž je pouze pro registrované na Konoha.cz
 • Každý smí odpovědět jen jednou.
 • Soutěžte pouze v případě, že lístek fakt chcete, ať ho zbytečně neseberete někomu, kdo jít chce.
 • Výherce bude oznámen v této novince a kontaktován soukromou zprávou a emailem.

PC082126.JPG

Jak jste si už asi všimli, zase jsme se trochu opřeli do zadávání misí. Čekají na vás jak zábavné mise, tak i mise pro zlepšení naší vesnice. A aby pro vás nebylo střádání bodů tak jednotvárné, připravili jsme malé zpestření! Doufáme, že se budete bavit!

A o jaké zpestření se tedy jedná? Každý měsíc počínaje prosincem vylosujeme jednoho uživatele ve vybrané hodnosti, který od nás dostane malý dárek z Japonska. Smiling Na obrázku vidíte, co tak asi můžete dostat, namátkou originální mangy Naruto, Bleach, One Piece, Fairy Tail, časopis Shonen Jump (abyste pomalu začali s hiraganou Laughing out loud), Pocky a jiné sladkosti, atd.

Ganbatte, ne!


vvv.jpg


Tramtadadá! S hrdostí oznamujeme, že facebooková stránka konoha.cz před nedávnem překonala hranici 7000 lajků!
Našich fb fanoušků i uživatelů na webu si moc vážíme. Jste důvod, proč pořád překládáme a vymýšlíme na konoze srandičky, hry a jiná vylepšení. Smiling Patří vám jedno velké ARIGATO!

Rádi bychom vám poděkovali více, a tak jsme pro vás připravili soutěž. Protože, přeci jen, bez práce nejsou koláče, to bychom nebyli správní ninjové. Eye-wink


733px-Uzushio.png

Kvůli rekonstrukci budovy, kde se nachází server Konoha.cz, bude standardní provoz Konohy přerušen v období 14. až 18. 8. 2014. Omlouváme se za výpadek.

Abychom vás ale nepřipravili o překlad mangy a anime, spustili jsme alespoň dočasný web, na kterém se manga a odkazy na anime objeví. V případě nefunkčnosti Konohy jděte na

Doufáme, že od pondělí 18. 8. už bude zase vše v pořádku.