manga_preview
Boruto TBV 10

Přeměna tvaru

Přeměna tvaru (形態変化, Keitai Henka) je pokročilá forma kontroly chakry, která zahrnuje změnu formy a pohybu chakry. To je zpravidla definováno velikostí, rozsahem a účelem dané techniky. Příklad transformace tvaru

Jedinečným příkladem manipulace tvaru je Rasengan, který je popsán jako „tvarová manipulace té nejvyšší úrovně“. Úspěch Rasenganu závisí převážně na kontrole chakry a nevyžaduje pečetě. Je založen na základech tréninkových metod šplhání po stromech (木登り修業, Ki Nobori no Shugyou) a chůze po vodě (水面歩行の業, Suimen Hokou no Gyou). Rasengan však vyžaduje rotaci chakry a její zkompresování do tvaru koule.

Přeměna tvaru je jedna ze dvou nezbytných složek pro vytváření nebo upravování technik. Druhou složkou je přeměna podstaty. Zatímco přeměna tvaru mění podobu a pohyb chakry, přeměna podstaty mění fyzickou vlastnost chakry v konkrétní živel.

Jinchuuriki, kteří se proměňují do podoby jejich ocasého démona, mají v prvotních fázích kolem sebe zhmotněnou chakru do podoby ocasů. V pozdějších fázích proměny se chakra může zmaterializovat a vytvořit ocasého démona z masa a kostí.

0

Kategorie: