Web je ve zkušebním provozu. Narazíte-li na chybové hlášení, dejte nám prosím vědět.
Nahlásit chybu
manga_preview
Tlumočení B 25

Fate

Anime

Hlavní postavou je středoškolský student Emiya Shiro, který chodí na školu ve městě zvaném Fuyuki.
Jeho minulost je ale plná záhad, pamatuje si, že kdysi byl ve městě obrovský požár a on při něm téměř zahynul. Ve chvíli, kdy už všechna naděje umírala, zjevil se znenadání jakýsi muž a Shirovi zachránil holý život. Byl to ten, kterému dnes Shiro říká otec. Emiya Kiritsugu je však už několik let mrtvý a Shiro žije jako sirotek ve svém domě pod občasným dohledem své sestry učitelky a jedné spolužačky jménem Sakura. A i když je Shiro téměř neustále někým obklopován, bázlivě si střeží své malé tajemství. Totiž to, že má magickou moc. Dokáže vytvářet předměty ze vzduchu a opravovat rozbité věci, aniž by je nejprve rozebral a prozkoumal. A právě tahle magická moc ho dostane do víru bojů na život a na smrt, o kterých Shiro neměl zdání ani ve svých nejdivočejších snech. Dokáže si nevědomky přivolat servanta (servant=služebník, z určitých důvodů nepřekládám), který (nebo v jeho případě která Eye-wink ) má moc čelit jeho nepřátelům. Shiro, od přírody mírumilovný chlapce, jenž nedokáže nenávidět, si ale nedovede představit, k čemu takové bitvy jsou, i když jsou to boje o Svatý Grál, jakýsi mocný artefakt, který vám dokáže splnit jakékoliv vaše přání...

Tohle anime není zas tak dlouhé.....má něco přes 20 dílů ale myslím že je to super anime.....pokud by měl někdo zájem mohla bych se nějak pokusit to nasdílet neboť to mám kompletně na DVD s čj titulkama.....ale myslím, že sehnat tohle anime pro kohokoli by neměl být problém a pokud je tu už někdo kdo to viděl tak by bylo fajn o tom pokecat protože mě osobně tohle anime dost zaujalo a hlavně se mi vážně líbilo.....

Dílů: 24
Producenti: Geneon Universal EntertainmentL, Studio Deen, Frontier Works, TBS
Žánry: Akce, Fantazy, Romantika, Shounen
Délka: 24 minut na díl
Rok vydání: 2006
Ke stažení: Japonsky s ang. titulky - nemám představu jestli to jde. Nezkoušel jsem.
Titulky: Akihabara - nevím na co sedí, ani jak jsou kvalitní.

Vizuální novela


Anime je udělané podle vizuální novely od TYPE-MOON. Vizuální novela je další z Japonských zvláštností a vypadá tak, že máte obrázek a před ním je text a občas můžete vybrat jakou cestou se vydat (a v mnoha případech umřít nehezkou smrtí.) Sice se to považuje za hru, ale moc nehrajete, jen čtete a vybíráte…
Každopádně novela Fate/Stay Night je jedna z nejznámějších a je také hodnocena jako jedna z nejlepších. No tomuto hodnocení musím dát za pravdu. Celý příběh je promyšlený a navazuje, na sebe daleko lépe než anime.
Vlastně jsou to navíc tři příběhy v jednom. První příběh, který se před vámi bude odvíjet, se jmenuje Fate a je to příběh (s velkými úpravami) seriálu. Druhý se jmenuje Umlimited Blade Works (nemúžete ho hrát než dohrajete Fate) a vypráví trochu jiný příběh s větším důrazem na vztah Shira s Rin a na postavu Archera, na motivy této linie byl natočen film (o něm níže). Třetí příběhová linie Heaven´s Feel se zaměřuje na rodinu Matō (Sakura a Shinji) a navíc předvádí perfektní dekonstrukci kladného shounenovského hrdiny (tím dovysvětluje pohnutky některých postav z předchozích příběhů).
Tato novela je přístupná od osmnácti a autoři vědí proč. V každé linii je jsou sexuální scény, pokaždé s jinou dívkou (Fate – Saber, UBW – Rin a Heaven´s Feel – Sakura). Ono kdo viděl seriál tak si jistě vzpomene na scénu v opuštěné boudě uprostřed lesa s doplňováním energie… No, řekněme, že v anime byla hodně zcenzurována.
Novela rozhodně stojí za přečtený (bohužel je dostupná jen v angličtině). Celý příběh do sebe zapadá, není tak patetická jako anime a vzhled postav je prostě skvělý (a to teď nemyslím jen ty +18 scény).

Ke stažení: Anglicky

Vizuální novela Fate/hollow ataraxia, která navazuje na F/SN je bohužel stále nepřeložená, ale pracuje se na ní.

Film


Film jak už jsem naznačil je na motivy druhé cesty vizuální novely Ultimated Blade Works. Má špičkovou animaci, ale příběh pokulhává. Přirovnal bych ho k filmu Final Fantazy VII: Advent Children - grafiku a souboje si užije každý, ale pokud neznáte anime, anebo ještě lépe novelu, v ději se moc orientovat nebudete.

Vyšlo v roce: 2010
Producenti: Studio Deen, Frontier Works
Žánry: Akční, Fantazy
Délka: 100 minut
Ke stažení: Japonsky s titulky v češtině

Fate/zero


Deset let před Fate/Stay Night proběhla jiná válka o Grál. Válka daleko temnější a nemilosrdnější. Právě o ní pojednává čtyřdílná novela Fate/zero (normální kniha).

Právě na motivy této novely začalo vycházet anime (podzim 2011), které je rozdělené na dvě řady. (Druhá by měla začít vycházet na jaře 2012.)
Pokud něco doporučuju, tak je to právě tohle anime (není potřebná znalost ničeho jiného). Válka je zde temnější, zbavená patosu a nabízí skvělé souboje, naprostě bezkonkurenční grafiku (podle mě lepší grafiku ze seriálů mělo snad jen Seirei no moribito, Last Exile a Freedom). Navíc všichni služebníci jsou silnější a mágové rozhodně nejsou žádná ořezávátka (v 7 dílů začíná naprosto skvělý souboj mágů).
Postavy rozhodně nejsou tak jednobarevné a vlastně nevíte, komu máte fandit (i když pokud jste četli nebo viděli F/SN tak víte, jak to skonči). Rozhondě nejlepší anime roku 2011 (a to v porovnání s takovými anime jako Usagi Drop, Deadman Wonderland a Mirai Nikki!).
Hlavním hrdinou je Emiya Kiritsugu, který si na svou stranu vyvolá Saber (stejnou jako v F/SN). Je to nájemný zabiják mágů a sám je velmy mocný mág. Na jeho straně je ještě jeho manželka Irisviel von Einzbern, která je také mocná kouzelnice. Příběh ale není vyprávěn jen z jeho strany, takže se dočkáme i studentíka Wavera, který ukradne svému profesoru artefakt a sám si vyvolá velmy mocného Ridera (tihle dva zastávají humorný prvek, nutno říct, že velmi povedený). Nebo také Toshaku s Archerem a Kotomineho... Vlastně se dostane na všechny účastníky války, takže vlastně nejde říct, kdo je hlavní hrdina a kdo vedlejší.

Epizod: 13 první série a 12 druhá
Vyšlo: První série podzim 2011 , druhá série jaro 2012.
Producenti: Aniplex, ufotable, Nitroplus
Žánry: Akce, fantazy, drama
Ke stažení: Japonsky anglické titulky
Titilky: Akihabara


Fate/Kaleid Liner Prisma Illya

Uplynul rok a svět Fate znovu ožívá. Tentokrát ve formě Mahou shoujo. Tedy kouzelných holčiček, žánru o roztomilých holčičkách, které pomocí kouzel bojují proti zlu.
Zní to hrozně. Ano tento žánr je hrozný, ale je to Fate. Hlavní hrdinka je Illya v této alternativní realitě obyčejná školačka, která najednou je přepadena hůlkou, která ji prohlásí za kouzelnou dívčinu a postupně se seznámí s tím, že je potřeba posbírat class card. Tedy naše známé hrdinské duše, které se však brání...
Většinu času tady strávíme bojem, nebo parodováním žánru. I když trocha mahou shoujo omáčky zůstává. Akce je tradičně pěkná a hlavně častá. Nečekejte nic jako Fate/zero, ale anime je to lehce nadprůměrné. A uvidíte Alter Saber.

Vychází i druhá řada, kde se dočkáme prakticky toho samého. Plus se tam vyskytně několik zajímavějších postav.

Epizod: 10 dílů první řady + ? dílů řady druhé
Vyšlo: V létě 2013 a v létě 2013
Producenti: Silver Link, Sentai Filmworks
Žánry: Mahou shoujo, akce, parodie
Ke stažení:
1. řada
2.řada
Titilky:
1.řada
2. řada


Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele squall 87
Vložil squall 87, St, 2017-10-11 22:49 | Ninja už: 3347 dní, Příspěvků: 149 | Autor je: Prostý občan

Kdo si počkal, ten se dočkal.

http://forums.nrvnqsr.com/showthread.php/7705-Fate-Hollow-Ataraxia-Voice...

Obrázek uživatele Kenshiro
Vložil Kenshiro, Pá, 2016-06-17 00:47 | Ninja už: 2851 dní, Příspěvků: 341 | Autor je: Prostý občan

Why? Just...why? Laughing out loud

http://www.animenewsnetwork.com/interest/2016-06-16/award-winning-shakes...

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, Pá, 2016-06-17 12:21 | Ninja už: 3796 dní, Příspěvků: 2451 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Ošetřovatel TonTon

Protože neprojdou!

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.

Obrázek uživatele MadaraUchiha1997
Vložil MadaraUchiha1997, Čt, 2015-07-02 11:46 | Ninja už: 1833 dní, Příspěvků: 180 | Autor je: Prostý občan

Unlimited Bladeworks sice skončilo, ale už teď se můžeme těšit na film (možná více filmů), protože se ufotable rozhodlo adaptovat Heaven´s Feel. Zde dávám odkaz na trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=ij02uPHTDe0

Pro ty, kdo by chtěli vědět o čem to zhruba bude a nehráli hru zde dávám krátké shrnutí schované se spoileru:

Neptejte se mne, kdy to bude datum vydání, protože zatím ticho po pěšině a krom tohoto traileru o filmu nejsou žádné další zprávy(nesnažte se, hledal jsem na googlu opravdu důkladně).

Pro fajnšmekry, kteří se nebojí číst v angličtině zde předkládám sérii knih s názvem Fate/Apocrypha. Jedná se o alternativní časovou linii po třetí válce o Svatý Grál (Zero ani Stay Night se nestaly). O grál soupeří dvě frakce černých a červených služebníků. Hlavním protagonistou je Mordred, hlavní sokyně Saber v její minulosti, která byla přivolána jako služebník.

Obrázek uživatele RSceron
Vložil RSceron, Pá, 2015-03-27 21:58 | Ninja už: 2771 dní, Příspěvků: 169 | Autor je: Prostý občan

Nevíte někdo kde by se na F/Z a F/SN (anime) dalo dívat s cz titulkama? Kámoš co neumí anglicky to potřebuje a protože se na všechno dívám s eng titulkama tak to nemůžu zaboha najít online a s cz titulkama.

Obrázek uživatele MadaraUchiha1997
Vložil MadaraUchiha1997, Čt, 2015-07-02 11:44 | Ninja už: 1833 dní, Příspěvků: 180 | Autor je: Prostý občan

Fate/Zero jsou všechny díly ke stažení na uloz.to a Fate Stay Night taky s českými titulky, pokud by ovšem chtěl UBW, tak to ještě není do češtiny přeloženo celé.

Obrázek uživatele squall 87
Vložil squall 87, Po, 2015-03-16 01:07 | Ninja už: 3347 dní, Příspěvků: 149 | Autor je: Prostý občan

Pracuje se na voice patchi pro Ataraxiu.

http://forums.nrvnqsr.com/showthread.php/5657-Fate-Hollow-Ataraxia-Voice...

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, Po, 2014-12-01 14:01 | Ninja už: 3796 dní, Příspěvků: 2451 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Ošetřovatel TonTon

Fate/Hollow Ataraxia - http://fuwanovel.org/novels/fate-hollow-ataraxia
Ehm, tak mám tak týden co dělat...

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.

Obrázek uživatele Kenshiro
Vložil Kenshiro, Po, 2014-12-01 15:04 | Ninja už: 2851 dní, Příspěvků: 341 | Autor je: Prostý občan

je ten překlad vůbec dobrej?

Obrázek uživatele squall 87
Vložil squall 87, Po, 2014-12-01 19:43 | Ninja už: 3347 dní, Příspěvků: 149 | Autor je: Prostý občan

Technicky byl ten překlad hotový už asi půl roku. Zbytek času dělali quality check. Takže asi jo.

Obrázek uživatele Kenshiro
Vložil Kenshiro, Po, 2014-12-01 19:47 | Ninja už: 2851 dní, Příspěvků: 341 | Autor je: Prostý občan

raději pár měsíců ještě počkám, jestli nevydaj nějáký patch. přeci jen se můžou vyskytnout nějáké bugy nebo jiné problémy. svoje Fate chci mít v dokonalém stavu Laughing out loud

Obrázek uživatele squall 87
Vložil squall 87, Po, 2014-12-01 20:15 | Ninja už: 3347 dní, Příspěvků: 149 | Autor je: Prostý občan

No zrovna teď vyšla v Japonsku Ataraxia na Vitu, což je taková Realta nua pro Fate. Takže bych se nedivil, kdyby někdy vyšla verze 2.0 co přidává věci a dabing z té verze pro Vitu. Laughing out loud

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, Po, 2014-12-01 17:52 | Ninja už: 3796 dní, Příspěvků: 2451 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Ošetřovatel TonTon

Nevím, jak je dobrý (ještě jsem se k tomu nedostal), ale je jediný, tedy pokud neumíš japonsky.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.

Obrázek uživatele RSceron
Vložil RSceron, So, 2014-11-08 15:19 | Ninja už: 2771 dní, Příspěvků: 169 | Autor je: Prostý občan

Hele, může teoreticky nastat i 6. válka o grál?

Obrázek uživatele Sape
Vložil Sape, Po, 2014-12-01 15:38 | Ninja už: 3881 dní, Příspěvků: 59 | Autor je: Prostý občan

Ve F/Z nebyla zničena pravá podstata

Obrázek uživatele HellShock
Vložil HellShock, Pá, 2014-11-07 06:39 | Ninja už: 3797 dní, Příspěvků: 1250 | Autor je: Prostý občan

https://www.youtube.com/watch?v=uvbaM-URygs no když se nad tím zamyslím, pro tu srandu by jste se mohli ještě podívat na tohle........ první věc co musíte vědět, je znát i svět Tsukihime (ne anime ne) novelu myslím.

Nejsem nějak znám, ale tohle je můj login na postavách http://www.postavy.cz/uzivatel/hellshock/

Obrázek uživatele RSceron
Vložil RSceron, St, 2014-11-05 20:27 | Ninja už: 2771 dní, Příspěvků: 169 | Autor je: Prostý občan

Hele detailisti, mám tady pár otázeček Sticking out tongue

Obrázek uživatele RSceron
Vložil RSceron, Út, 2014-11-04 22:53 | Ninja už: 2771 dní, Příspěvků: 169 | Autor je: Prostý občan

Ok jde se číst novela, jsem zjistil že mě anime připravilo o spoustu zajímavých věcí Sticking out tongue včetně vedlejších né uplně od oficiálních vydavatelů třeba titulek "My pet Saber" zní hodně lákavě :3
Btw kde stáhnu/najdu online novelu? Našel jsem snad informace o všech novelách ale obsah nikde.

Uncensored verze pls #no perv :D

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, St, 2014-11-05 00:06 | Ninja už: 3796 dní, Příspěvků: 2451 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Ošetřovatel TonTon

Ve článku je odkaz a funguje, jak jsem kontroloval.
Část o novele - na konci.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.

Obrázek uživatele RSceron
Vložil RSceron, St, 2014-11-05 16:14 | Ninja už: 2771 dní, Příspěvků: 169 | Autor je: Prostý občan

Link pls? tam kde jsem to našel tak je jen link na ebay nebo tak Tak teď ti nevím...

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, St, 2014-11-05 16:24 | Ninja už: 3796 dní, Příspěvků: 2451 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Ošetřovatel TonTon

V tomhle článku sakra...
Citace:

"Novela rozhodně stojí za přečtený (bohužel je dostupná jen v angličtině). Celý příběh do sebe zapadá, není tak patetická jako anime a vzhled postav je prostě skvělý (a to teď nemyslím jen ty +18 scény).

Ke stažení: Anglicky"

A v odkazu je velké tlačítko download.

Jo a taky když napíšeš do googlu: Fate stay night novel download tak první odkaz.

Jo a pokud bys celou dobu mluvil o novele Fate/zero, tak první výsledek na googlu při zadání dotazu: Fate Zero novel download

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.

Obrázek uživatele RSceron
Vložil RSceron, St, 2014-11-05 17:12 | Ninja už: 2771 dní, Příspěvků: 169 | Autor je: Prostý občan

Hele ještě jeden takovej malej detail, na jakou platformu to je? Pojede to i na win?

Obrázek uživatele Tall
Vložil Tall, St, 2014-11-05 17:28 | Ninja už: 3796 dní, Příspěvků: 2451 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Ošetřovatel TonTon

Jo úplně v pohodě by to mělo jít.

"Naděje je ječmen!"

Na to, abys poznal že svíčková je připálená, jí nemusíš umět vařit.

Obrázek uživatele RSceron
Vložil RSceron, St, 2014-11-05 16:27 | Ninja už: 2771 dní, Příspěvků: 169 | Autor je: Prostý občan

Aha tady, I'm so fkin dumb Laughing out loud

Obrázek uživatele Kenshiro
Vložil Kenshiro, St, 2014-11-05 00:01 | Ninja už: 2851 dní, Příspěvků: 341 | Autor je: Prostý občan

až to stáhneš, nezapomeň si pořídit k tomu realta nua patch. je tam několik obrázků navíc a bonusová episoda pokud se nepletu. myslím, že ps vita verze má také několik nových obrázků, ale nevím jestli je na to taky patch.

EDIT: tohle by mělo pomoct.
https://www.youtube.com/watch?v=Q0rMA6piiUE
v komentářích dole máš přesný návod jak všechno nainstalovat.

Obrázek uživatele squall 87
Vložil squall 87, Út, 2014-11-04 23:03 | Ninja už: 3347 dní, Příspěvků: 149 | Autor je: Prostý občan

Stáhni přes torrent.

Obrázek uživatele RSceron
Vložil RSceron, St, 2014-11-05 16:15 | Ninja už: 2771 dní, Příspěvků: 169 | Autor je: Prostý občan

TPB?

Obrázek uživatele RSceron
Vložil RSceron, Čt, 2014-10-30 22:51 | Ninja už: 2771 dní, Příspěvků: 169 | Autor je: Prostý občan

Nějáká hra o skillu s tématikou fate a dobře zpracována? (Prosím ne 300 heroes, i ve Warcraft III bych vytvořil lepší effekty schopností sám pomocí world editoru) Ale prostě to jak se ten příběh a to vše jeví úplně vybízí k vytvoření hry s možností kvalitní PvP přez LAN
1. Classy, to je základ každé kvalitní rpg hry, každá classa má svoje silny stránky a slaby stránky, kterych se mají protihráči bát/využít ve svůj prospěch
2. Na každy anime kde jsou napřirozeny schopnosti jde vymyslet hra logicky
3. Naruto má over 9000 různých her, modifikací atd..., Fate? občas se objeví saber v anime modifikacích typu: Battle of characters, kde 50% postav jsou z Naruta, Bleach a pak z každyho ostatního anime občas 1 char.

Obrázek uživatele squall 87
Vložil squall 87, Pá, 2014-10-31 02:11 | Ninja už: 3347 dní, Příspěvků: 149 | Autor je: Prostý občan

MOBA? Žádná. Klasický single? Fate/Extra.

Obrázek uživatele RSceron
Vložil RSceron, Pá, 2014-10-31 14:18 | Ninja už: 2771 dní, Příspěvků: 169 | Autor je: Prostý občan

Nemusí být moba, ale třeba mlátička jako NS: Ultimate storm