manga_preview
Boruto 25

Ninja vybavení

kdš.jpg

Krabička dokonalého štěstí (極楽の匣, Gokuraku no Hakou) byla ukryta v hradu Houzuki, což bylo vězení v Travnaté vesnici. Majitel vězení Mui ji chtěl otevřít tak moc, až obětoval svého syna, kterého ale nakonec oživil a stal se z něj démonický Satori. Ten byl nakonec poražen a než zemřel, uzavřel tuto krabičku dokonalého štěstí.


Kategorie:
palice.jpg

Tuto zbraň používá Hagane Kotetsu a obvykle je uložená ve svitku, podle potřeby pak přivolávána do bitvy.


Kategorie:
cepele.jpg

Jedná se o velké zbraně podobné obřím kunaiům, které používají Izumo a Kotetsu. Mají vzhled kunaie s podobným základem, ale namísto klasického kunaie mají zahnuté, protáhlé a pouze na jednu stranu broušené ostří. Vzhledem a funkcí se podobají spíše meči. Většinou je nese Kotetsu obvázané a připoután na zádech. Izumo a Kotetsu dokáží propojit dva tyto kunaie řetězem, což lze použít k zadržení soupeře. Poprvé se objevili v 36. kapitole mangy a 74. dílu Shippuudenu.


Kategorie:
makibishi.JPG

Makibishi (まきびし) jsou malé, ostré, kovové předměty se čtyřmi bodáky; tři obvykle leží na zemi a zajišťují stabilitu, zatímco jeden ční nahoru. Používají se při útoku i obraně, mají znesnadnit vstup na určité místo. Mohou nepřítele pozdržet, a ninjové tak získávají šanci na ústup.
Lehce probodnou nohu i botu, můžeme to přirovnat ke šlápnutí na prkno se zatlučeným, špičkou vyčnívajícím hřebíkem.


Kategorie:
kubikiri.jpg

Kubikiribouchou (首斬り包丁), jinak také nazývaný Hrdlořez, je obrovský meč, kterým vládne jeden ze Sedmi šermířských pánů Momochi Zabuza.
Kubikiri je stejně velký jako Zabuza, navíc neobvykle opracovaný. Jílec lze kupříkladu oddělit pro lepší přepravu. Kubikiri je známý jako popravčí meč Krvavé Mlžné a zřejmě se proslavil různými masakry, či patřil významnému ninjovi starajícímu se o popravy.


Kategorie:
Snowboard.png

Snowboard používá ninja ze Sněžné, nosí ho složený na zádech. Při boji ho rozloží a pomocí chakry s ním po sněhu útočí na nepřítele, snowboard se po sněhu totiž pohybuje velmi rychle. Objevil se v úplně prvním filmu Záchrana sněžné princezny.


Kategorie:

Tento přístroj byl vynalezen ninji ze Sněžné země. Stroj se připne na tělo a zablokuje ninjovu chakru. Při pokusu použít chakru zablikovaný ninja navíc dostane silný elektrický výboj.


Kategorie:

zbranovy svitok Svitky slouží k snadné přepravě věcí, často velkých zbraní nebo naopak velkého počtu malých. Zbraně se vyvolají díky znaku ve svitku využitím časoprostorové techniky. Aktivuje se malým množstvím chakry nebo ninjovou krví. Svitky mají různé velikosti, které závisí na množství zbraní v něm uložených.
Tento typ svitků využívá Tenten nebo také Uchiha Sasuke.


Kategorie:
kimimaro vrtak.jpg

Tato zbraň je vytvořena z Kimimarových kostí pomocí jeho Kekkei genkai jménem Shikotsumyaku. Kimimaro ze své ruky vynoří více stočených kostí, které zformuje do obrovského jednolitého útvaru podobnému kuželovitému špičatému vrtáku. Vrták je velmi ostrý a jeho úder je díky rychlé rotaci je velmi nebezpečný.


Kategorie:
Kimimaro bič.jpg

Tato zbraň je vytvořena z Kimimarových kostí pomocí jeho Kekkei genkai jménem Shikotsumyaku. Kimimaro si dokáže z těla vytáhnout vlastní páteř a tu poté používat jako bič s ostrými výčnělky, které protivníka mohou zranit nebo při omotání těla i rozřezat.
Svůj bič tvoří v druhém stupni prokleté pečetě.


Kategorie:
kimimaro nuz.gif

Tato zbraň je vytvořena z Kimimarových kostí pomocí jeho Kekkei genkai jménem Shikotsumyaku. Kimimaro si ji jednoduše vytáhne z ramene. Jeho zbraň je velmi ostrá a díky extrémně zesílené kosti dokáže snadno rozseknout i kov, tedy například hozený shuriken. Kimimaro tuto dýku používá ve svých tancích.

Poznámka: Obrázek je .gif, po rozkliknutí se otevře a přehraje celý proces vytažení dýky z ramene.


Kategorie:
Shizune[1].jpg

Vystřelovač jehel je jednou ze zbraní, kterou používá Shizune. Má jej připevněný na předloktí, najednou dokáže vystřelit jehel až 5. Zbraň se skládá s trubičky připnutou na řemínku, Shizune vystřelí jehlu tím, že zatáhne za provázek. Jehla se tlakem uvolní a funguje na principu praku. Jedná se o skrytou zbraň sloužící k překvapivým útokům.


Kategorie:
nunchaku.jpg

NUNCHAKU je zbraň zložená z dvoch kovových alebo drevených palíc spojených reťazou. Využíva sa ako dobrá zbraň na obranu, či už proti palici alebo meču, a aj na rýchle odzbrojenie, ale ešte lepšia je ako útočná zbraň na krátke vzdialenosti. Jej útoky sú nebezpečné hlavne preto, že má dve nezávisle na sebe sa pohybujúce časti.


Kategorie:

Je tantó (zjednodušeně krátká katana), legendární zbraň Hatake Sakuma, která později přešla na jeho syna Kakashiho. Podle této zbraně také Sakumo dostal svoji přezdívku Bílý tesák z Listové.


Kategorie:
anbu masky.jpg

Jsou poznávacím znakem jednotek ANBU ve všech vesnicích. Tyto masky slouží hlavně k utajení identity daného shinobi. Masky ANBU v Listové vyobrazují podobu různých zvířat. U ostatních vesnic je to neurčité. Haku například nosil masku, která neměla žádnou podobu. Většina masek bývá také pomalována.


Kategorie:

zadní pouzdro Toto vybavení většinou ninja nosí zezadu níže u pasu a jedná se o velmi využívanou věc. Taštička je mnohem větší než boční pouzdro a ninjové v něm nosí většinu vybavení. Časta je rozdělena na sekce, kde každá sekce disponuje jiným typem vybavení.
Každý ninja ve svém pouzdru nosí věci potřebné pro svůj charakteristický bojový styl. Společné je však většinou obsah jako kunaie, shurikeny a různé svitky (protijedy, s ukrytými zbraněmi aj.)


Kategorie:
drzak.JPG

Toto pouzdro je připnuto k noze a slouží k rychlému použití. Většinou obsahuje menší zásobu shurikenů a kunaiů na boj. Pouzdro má dvě oddělené části a před připnutím se noha omotává obvazem.
Používá ho například Hatake Kakashi, Rock Lee nebo Naruto.


Kategorie:

Jouninská vestaVesta slouží také ninjům jako část vybavení. Každá vesnice má jiný typ vesty, ale většinou jsou na stejném principu, jen s menšími rozdíly. Vesta muže sloužit částečně jako brnění, pokud je vyztužená. Vesta má na hrudníku také kapsy, ve kterých ninjové mohou přenášet užitečné věci (svitky, menší léky atd.), které v boji rychle potřebují.
Jenom u ANBU se vesty liší. Nemají žádné krytí ramen ani kapsy na hrudi a jsou velmi jednoduché.

Na obrázku můžete vidět klasickou vestu jounina z Listové.


Kategorie:

Hoshigaki Kisame Ochranná čelenka je důkazem, že vás uznali jako schopného ninju. Tato čelenka se dostává po odmaturování a odkazuje na domovskou vesnici ninji. Jejím nejdůležitějším prvkem je symbol, dle kterého lze rozeznat, odkud daný člověk pochází a v jakém prostředí byl vycvičen. Ochranná čelenka má totiž do kovu vyrytý znak příslušné vesnice.


Kategorie:
vlakna.jpg

Chakrová vlákna klanu Fuuma jsou speciální vlákna vytvořená z chakry, která velice snadno dokáží zabít člověka. Používá je fillerový klan Fuuma pocházející ze Země Rýžových polí. Uživatel může vytvořit vlákna spojující jeho srdce se srdcem někoho jiného a po dobu jejich spojení se jakékoliv ublížení jednomu projeví na i těle druhého. Pokud tedy jeden zemře, zemře i druhý.


Kategorie: