manga_preview
Boruto 25

Geografie

Vesnice Horkých pramenů (Yugakure no Sato, , Vesnice skrytá v Horkých pramenech) je nejspíš malá a poměrně slabá vesnice. Pochází odsud člen Akatsuki Hidan. Hidan tuto vesnici opustil proto, že mu neumožňovala provádět jeho oběti Jashinovi a také se mu nelíbilo, že je příliš slabá. Později je vidět v 92. díle anime, jak okolo ní jdou Kabuto a Yuukimaru. Vesnice nemá ani hradby.


Kategorie:
postak.jpg

Jak napovídá název, jde o organizaci ninjů-kurýrů. Tito ninjové se vyskytují pouze ve filleru 177. epizody Naruta. Přijmou jakoukoliv zásilku a bez ohledu na nebezpečí, okolnosti, či následky ji doručí adresátovi, přestože u toho mohou riskovat vlastní život.


Kategorie:

Zem víru (Japonsky Uzu no Kuni) je predchádzajúca krajina, odkial Kushina Uzumaki (Kušina Uzumaki), matka Naruto Uzumaki, pochádzala. Nič iného nie je známe o tejto krajine.


Kategorie:

Říkalo se tomu Speciální vězení pro Ninji s těžkými zločiny. Protože se počet zločinů v Listové zmenšil, toto vězení se také zmenšilo a přejmenovalo. Jsou tam hlavně ninjové, kteří dělali špionáž, vraždili nebo se stali uprchlými ninji. Toto vězení kolem dokola obklopuje láva a jediný přístup do něj je zvedací most. Vězení je umístěno kousek od Listové a dohlížejí tam chuunninové a jouninové. V tomto vězení dělají vězni nucené práce.


Kategorie:

Getsugakure (Getsugakure no Sato, Vesnice ukrytá v měsíci, Vesnice Měsíce) je ukrytá vesnice, která se nachází v Zemi Měsíce. Tato země měla svého ninju i na chuuninské zkoušce. Bylo ho vidět při psaní testu. Nic víc není o této vesnici známé.


Kategorie:

Yukigakure (Yukigakure no Sato, Vesnice ukrytá ve sněhu, Sněžná vesnice) se nachází v Zemi Sněhu a hraje mimořádnou roli v prvním Naruto filmu. Málo se o této vesnici ví. Ve filmu měli ninjové z této vesnice speciální Chakrové brnění, ktoré je chrání proti různým útokům. Zkušení ninjové dokážou používat led ve tvaru různých zvířat.


Kategorie:

Velký Narutův most (Naruto Ohashi) je název, který dostal most postavený Tazunou, aby skončilo Gatouovo týrání. Protože Gatou ovládal Zemy Vln (Vlnkovou), Tazuna začal budovat most, který by znovu dovolil svobodný dovoz a vývoz, a byla by to šance na obnovení ekonomiky. Tazuna sa rozhodl pojmenovat most po Naruto Uzumaki, protože inspiroval Tazunu, jeho vnuka a zbytek občanů, aby se postavili Gatouovi.


Kategorie:

Kirigakure Mlžná vesnice(Kirigakure no Sato, Vesnice ukrytá v mlze, Mlžná) je jedna z Pěti velkých skrytých vesnic a nachází se v Zemi Vody. Její vůdce je Mizukage (vodní stín). Málo je známé o Kirigakure, pouze to, že ninjové se specializujé na jutsu založené na vodě. Samozřejmostí je i to, že mnoho ninjů umí velmi dobře ovládat meč (je to zmíněno v anime). V minulosti byly závěrečné zkoušky na akademii dost kruté. Studenti, kteří byli přáteli, se učili spolu. Pak byli vybráni, aby proti sobě bojovali na život a na smrt. Kakashi řekl, že kvůli této zkoušce má dědina vyslouženou přezívku Vesnice ukrytá v krvavé mlze. Tento příšerný způsob byl zrušený, když Zabuza Momochi, chlapec , který měl problém projít akademií, pozabíjel všechny studenty, kteří v tom roce skladali zkoušky.


Kategorie:

KonohagakureListová vesnice (Konohagakure no Sato, Vesnice ukrytá v listech, Listová vesnice) leží v Zemi Ohně a je nejsilnější skrytá vesnice z Pěti velkých vesnic. Vesnice má jako vůdce Kage, Hokage. Většina silných ninjů žije právě tady, a proto je jedna nejmocnějších skrytých vesnic. Její síla byla velká, ale po Orochimarově přepadení značně oslábla, ale stále přijímá mise za účelem uchovat si svůj obraz a jméno!


Kategorie:

Kusagakure (Kusagakure no Sato, Vesnice ukrytá v trávě, Travnatá vesnice) se nachází v zemi Trávy. Nic kromě tohoto není známo o tomto místě. Samozřejmostí je, že se ninjové z této vesnice zaměřují na jutsu založené na zvířatech a rostlinách. Soudě podle ninjů, kteří pocházejí z Kusagakure zle předpokládat, že tato vesnice je daleko méně šťastná než Konohagakure (Listová).


Kategorie:

Tonbogakure (Tonbogakure no Sato, Vesnice ukrytá pod vážkou, vesnice Vážky) je malá vesnice, která se nachází v horské krajině. Před třista lety bojovala proti Listové. Po nečakaném útoku na Listovou museli přestat útočit. O dva dny později zaútočila jiná vesnice na Tonbogakure. Pouze Gennou, který byl toho času v Listové, prežil její rozpad.


Kategorie:

Vesnice Takumi (Takumi no Sato, Vesnice řemeslníků) je celkem neznámá. Byla nalezena přibližně před sto lety jedním mužem, který se jmenoval Seimei. Takumi je známa zkušenostmi s výrobou zbraní, mnoho z nich je na prodej v ostatních ninja vesnicích. Když vesnice zažívala tvrdé časy a žádala o pomoc, byla ignorovaná všemi ninja vesnicemi. Někteří odborní obyvatelé vesnice Takumi byli pohoršeni a cítili, že vesnici nerespektují, ale i navzdory tomu pomáhali vyrabět zbraně. Čtyři kvalifikovaní řemeslníci, školení ninjové, nosili ochranné šátky na čele a chtěli vzkřísit objevitele vesnice, Seimeie (Seimei). Oni ho plánovali použít pro pomstu pěti velkým Ninja vesnicím za to, že nechtěli ocenit jejich vesnici. Byli známí pod jménem Shitenshounin (šitenšónin), neboli Čtyři nebeští vládcové. Byli to vládcové Houki (želva), Kujaku (páv), Ryuugan (drak) a Suiko (tygr).


Kategorie:

Otogakure (Otogakure no Sato, Vesnice ukrytá ve ve zvuku, Zvučná vesnice) je Orochimarova vlastní vesnice založená na rychlém sehnání ninjů pro jeho experimenty a za účelem učit se nové jutsu. Tři ninjové (Dosu Kinuta, Abumi Zaku, a Kin Tsuchi) na Orochimarův příkaz vstoupili do chuuninské zkoušky s cílem zabít Uchihu Sasuke. Ale, Orochimarovo skutečné použití těchto tří bylo na vyzkoušení síly Sasukeho po tom, co mu dal Orochimaru jeho prokletou pečeť.


Kategorie:

Amegakure (Amegakure no Sato, Vesnice ukrytá v dešti) je malá skrytá vesnice v Zemi Deště. Zdá se, že je spíš loupežnickou vesnicí, čestní bojovníci tu jaksi chybějí a nebo skončili nezvěstní. Nic krom tohoto není známé o tomto místě. Samozřejmostí je, že se shinobi specializují na vodní jutsu. Dešníky jsou běžně používané zbraně.


Kategorie:

Kemurigakure (煙隠れの里, Kemurigakure no Sato, Vesnice ukrytá v dýmu, Dýmová vesnice) byla zmíněna ve 101. dílu anime. Její lokace je neznámá stejně jako bojové schopnosti ninjů z této vesnice. Jediní tři ninjové, kteří v seriálu vystupovali, působili vcelku neobratně nebo dokonce hloupě, ale neznamená to, že všichni z této vesnice musí být stejní. Je také dost možné, že tito tři ninové byli ne příliš talentovaní vyhnanci z Dýmové vesnice.


Kategorie:

Země Ptáků

Země ptáků (Tori no Kuni) je malá země, kam Naruto a Tým Gai (bez Rock Lee) byli posláni, aby vyšetřili pověst ducha Noroimusha a také ochránili osobu Toki. Potom se dozvěděli, že skupina bloudících ninjů (vůdce se přestrojil za Feudálního lorda) chtěla převzít moc nad zemí. Ninjové nakonec neuspěli.

Země Pařátu


Kategorie:

Iwagakure Kamenná vesnice(Iwagakure no Sato, Vesnice ukrytá ve skalách, Kamenná) se nachází v Zemi Země jako jedna z pěti velkých ninja vesnic. Iwagakure má jako vůdce Kage, tak zvaný Tsuchikage. Shinobi z této vesnice se specializují na jutsu založené na zemi. V minulosti tato vesnice bojovala s Konohagakure (Vesnice skrytá v listech). Velké množství jejich shinobi bylo zavražděno Čtvrtým Hokage, když se nechtěli připojit k Listové. Deidara z Akatsuki pochází z této vesnice.


Kategorie:

Kumogakure Oblačná vesnice(Kumogakure no Sato, Vesnice skrytá v mracích, Oblačná) se nachází v Zemi Blesku jako jedna z pěti velkých ninja vesnic. Kumogakure má jako vůdce Kage, tak zvaného Raikageho. V minulosti, Konohagakure (Vesnice skrytá v listech) a Kumogakure bojovali. Během mírových rozhovorů se jeden ninja bojovník z této vesnice pokoušel unést Hinatu, což mělo za následek, že musel zemřít Nejiho otec. Ninja bojovníci této vesnice se specializují na bleskové jutsu.


Kategorie:

Sunagakure Písečná vesnice(Sunagakure no Sato, Vesnice ukrytá v písku, Písečná) je skrytá vesnice v Zemi Vetru, která patří do pěti velkých ninja vesnic. Sunagakure má jako vůdce hodnosti kage tak zvaného Kazekageho. Gaara, Temari, a Kankuro jsou všichni na vysoké ninja úrovni v této vesnici.
Je obklopená mocnými skalami které pripomínajý kopce, ve vnitř je písečná vesnice která je tak chránena před boužemi i nepřitely. Jednoocasý démon Shukaku vznikl zde. Kdysi byl vytvořený z ducha mrtvého mnicha, který byl zachycen v konvici na čaj.


Kategorie:

Země Vody (Mizu no Kuni) je orientovaná k živlu vody. Je složená z mnoha ostrovů, z nichž každý má své vlastní jedinečné tradice. Počasí této země je typicky chladné a plné mlhy a jezer. Některá místa, jako například oblast, kde vyrůstal Haku, jsou velmi chladná a sneží skoro neustále. Ostrov je poměrně vzdálený od kontinentu, na kterém jsou ostatní čtyři větší země. Skrytá vesnice této země je Kirigakure (Mlžná, Vesnice ukrytá v mlze). Zabuza Momochi sa pokusil o převrat v této zemi, ale byl poražen. Země Vody je nejmenší z pěti velkých zemí, což může být důvod k tomu, proč má Kirigakure ve zvyku konat příšerné testy při dokončení studia na Akademii. (od Uchiha Sasuke)

Země Vody (水の国, Mizu no Kuni) je nejmenší z "Pěti velkých národů shinobi" a je z každé strany obklopena vodou. Má mnoho ostrovů, které ji obklopují a každý z nich má svou vlastní tradici. Počasí je typicky chladné a na pevnině je mnoho jezer a častá mlha. Na některých místech, jako je napŕíklad země, kde vyrůstal Haku, je počasí velmi chladné a skoro pořád tam sněží. Hlavní a největší vesnicí je Kirigakure (霧隠れの里, Kirigakure no Sato, Vesnice ukrytá v mlze). Z této vesnice pocházel i Zabuza Momochi, hledaný ninja, který se nechal najímat jako vrah a byl "vychovatelem" Hakua. Zabuza chtěl s hrstkou svých ninjů zabít Mizukage, a pokusit se tak o státní převrat, ale nepodařilo se mu to a byl vyhnán ze země. (od: Phobos)


Kategorie: