manga_preview
Boruto 73

Akio

Akio

Ahojte,
chtěla jsem si zkusit naštvaného Akia na jeden obrázek (ale ten vypadá divně, tak sem dávám jen jeho). A protože z něho mám trochu husinu, tak mám pocit, že se mi ti i povedlo Chcíp

Výsledek

+++++++++-
Skóre: 9.8, Hlasů: 4

Kategorie:

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Nika
Vložil Nika, Po, 2020-02-17 18:59 | Ninja už: 1102 dní, Příspěvků: 281 | Autor je: Recepční v lázních

Už pri miniatúre som tušila že je to tvoje dielko, máš veľmi špecifický štýl - poznám ho hneď Smiling. Máš môj obdiv že si sa pustila do nakreslenia reálu Laughing out loud (ak to teda mal byť), chcelo by to trošička doladiť (napr. sa mi zdá že má nos s ústami nízko), ale zasa na druhú stranu je vidno že vieš kam čo približne patrí, takže ty neostáva nič iné len vypilovať detaily Laughing out loud. Joj, a jeho nabrúsení pohľad sa ty skutočne podaril Eye-wink

Obrázek uživatele Poštolka
Vložil Poštolka, So, 2020-02-15 21:36 | Ninja už: 3619 dní, Příspěvků: 5684 | Autor je: Admin, Editor obrázků, Manga tým, Člen Dvanácti strážných ninjů

Já mám taky pocit, že se ti to povedlo Smiling Nejprve jsem přemýšlela, jestli nemá Akio málo místa mezi nosem a ústy a malou bradu, ale asi to pořád spadá do přirozeného rozpětí toho, jaké vzdálenosti mohou na obličejích být. Taky mě fascinovalo, jak se každá polovina obličeje tváří jinak - jedna půlka vypadá jako od zaraženého mládence, druhá jako od vyžilého vandráka. Ale když se na obrázek dívám opětovně a vcelku, tak má svůj výraz a půvab. A dvojakost Akiova pohledu působí tajuplně a mnohovrstevnatě. Rozhodně je to chlap, který by přitahoval pozornost i v realitě.

Taky bych na rozdíl od Suikena řekla, že skicovitost mu sluší. Že kdybys obrázek více propracovala, tak by se ten specifický výraz mohl ztratit.

Pravidla a rady ohledně vkládání obrázků najdete na stránkách Jak přidat obrázek a Pravidla vkládání FA.

Jinak pořád na Konoze funguje hra Útok na Konohu, kde si můžete pořádně zmasakrovat pár „padouchů“.

Obrázek uživatele suiken
Vložil suiken, So, 2020-02-15 21:55 | Ninja už: 3375 dní, Příspěvků: 2639 | Autor je: Ošetřovatel TonTon

Ja som tiež taký...že hodnotím aj viac..než len technickú stránku pri obrázkoch. Ako dobre vieš, sám kreslím od srdca...a často je vidieť na obrázku moje emócie. Lenže....nie je na škodu..občas sa na to pozrieť aj inak. Než len opísať výraz ktorý vnímaš..a ako ho vnímaš..a akú má obrázok atmosféru a auru a neviem čo ešte Laughing out loud Ozval som sa hlavne preto..pretože by s Mariko mohla zlepšiť. Ja osobne ti poviem pravdu. To..že má nahnevané obočie a pozerá smerom nahor..neznamená..že by to bol nejaký špeciálny pohľad a je tam potreba hľadať nejaký vyšší význam. Podľa mňa..obrázok robí špecifickým..a dáva mu atmosféru a pôvab..aj niečo viac..než len nejaké naštvané obočie a pokrivený úsmev. Farby..pozadie..reč tela..príbeh za tvorbou. To všetko dáva obrázku osobnosť. Tu vidím len skicu s nejakým pohľadom. To je môj úprimný názor. Ak jej išlo o to..aby ten obrázok mal dušu..musí si dať viac záležať. Zase..na druhú stranu..chápem..že nie každý berie kreslenie a umenie tak vážne. Bol som poučený..že sú ľudia ktorý sa nepýtajú pri obrázku na to..čo tým autor myslel..alebo čo chcel vyjadriť. Takže je to dosť subjektívne no. Dúfam, že nevadí..že som sa vyjadril Smiling rozhodne sa nesnažím spochybniť tvôj názor Poštolka. Každý má právo na svoj názor.

Obrázek uživatele noleda
Vložil noleda, So, 2020-02-22 20:14 | Ninja už: 3309 dní, Příspěvků: 7048 | Autor je: Editor všeho, Editor obrázků, Veterinář u Inuzuků

Jsem ráda, že jsi tu napsal tenhle komentář a že jsi upřímný. A velmi by mě zajímal názor Mariko a její upřípná "zpověď", jak to vlastně vnímá ona, jak pracuje, kolik času tomu dává, jak přijímá naši kritiku. Málokdy se k tomu vyjádří a je to škoda, podle mě.
Často jí kritizuji (v dobrém úmyslu ji posunout dál) to samé, co ty. Nicméně asi by bylo dobré pokusit se to rozebrat ještě z jiných úhlů pohledu. Opakující se skicovitost obrázků může pramenit z nedostatku času (já jsem zářný příklad Laughing out loud), protože Mariko tu má i propracované obrázky, vím, že to umí líp. Takže to může být jen výsledek nestíhání, ale třeba i záměr, proč ne. Máš ale pravdu, že i taková rychlá skica může být propracovaná v anatomii - jak správně poukazuješ třeba na to ucho, které se jí moc nepovedlo. Dá se i jednou linkou nakreslit tvarově mnohem líp.
Pak mluvíš o duši, bezprostřednosti a emocích - taky cítím ze všech Maričiných děl, že kreslí z okamžitých pocitů, rychle a jde to od srdce a od ruky rovnou na papír, bez větších korektur hlavou. Nepřemýšlí příliš o technice, ani nad hlubšími obsahy, ani nad prezentací. Na jednu stranu tak z její práce vyzařuje jedinečný otisk její duše. Všemi těmi čarami, kterými hledá tvar a nemaže je, nám ukazuje své pocity, svou leckdy úpornou snahu vyjádřit to, co cítí a co zamýšlí. A to je nádherné.
Každý máme nějaké naučené způsoby, jak kreslit to a ono, které rádi opakujeme, některé si uvědomujeme, některé ne. Podle toho pak většinou jsme rozpoznatelní pro ostatní, je to pro nás signifikantní. Ty např. kreslíš všem velmi podobný a zvláštní nos, Mariko má zase zažitou určitou disproporci v tvářích, kterou opakuje všude, byť to není realisticky správně. Uzumaki clan zase kreslí postavám disproporční krátké nohy, já mám (patrně) u všech postav stejně nakreslené oči. Můžeme to jednak brát jako chybu, na které se dá pracovat, ale taky je to typický rys našich prací, který je tak navzájem propojuje a charakterizuje je.
V případě Akia se mi moc líbí, jak tu Mariko zvládla linii brady a spodní čelisti, i oči jsou krásně realisticky zvládnuté, výraz je supr. Je cítit, že se snažila o reál a naráží přirozeně na problém proporcí anime kresby - tj. veliké oči vs. vyjádření dospělého chlapa, což se vždycky spolu trochu bije. Má problém se správným umístěním jednotlivých částí obličeje (ale stejný velký problém s tímto má třeba Corisan a další). Chce to na začátku kreslení cíleně zabrzdit emoce v rozletu a zkrotit energii, která s námi mává a nutí nás hned hodit na papír nápad. Nesmíme brzdit moc, aby nás energie úplně nepřešla Laughing out loud, ale pokud se nám podaří chvíli déle se pozdržet v té fázi rozměřování a třeba si i papír po chvilkách otáčet vzhůru nohama, trkne nás to a tyhle proporce se zdaří uhlídat. A jakmile nám přejdou do ruky a zautomatizují se, už nad tím nikdy nemusíme přemýšlet. Hlavní chyba - pusa je příliš nízko, zřejmě by chtěla celá oblast brady zvětšit, aby se pusa dala posunout výš. A oči jsou hodně velké a posunuté hodně do prava, nejsou ve stejné ose jako nos a pusa.
Ale jinak se mi portrét moc líbí, kresba je to nesmírně živá a příjemná. Stínování vzniklo samo jako důsledek hledání, což je princip zcela obvyklý a mně moc blízký Smiling. Akio je švihák.

Pravidla a rady ohledně vkládání obrázků najdete na stránce Jak přidat obrázek a Pravidla vkládání FA

KURZÍK KRESBY

NARUTO ANTISTRESOVÉ MALOVÁNKY a NARUTO PEXESOVÁ HRA - odkazy na stažení ZDE

Obrázek uživatele suiken
Vložil suiken, Pá, 2020-02-14 23:40 | Ninja už: 3375 dní, Příspěvků: 2639 | Autor je: Ošetřovatel TonTon

Vyzerá to dobre Smiling Je vidieť, že si si dala záležať na výraze. Je tam aj nejaký ten pokus o tieňovanie. Len ma mrzí..že si tomu nedala trošku viac času. Prepracovať to trošku viac? Ono..poviem príklad..vezmi si len to jeho ucho. Prečo tam nedať trochu viac detailu? Však ono stačí sa pozrieť do zrkadla a vidíš ako to ucho má vyzerať..alebo sa pozrieš na internete na obrázky. Ono..sú obrázky..kde je to fajn..ked autor berie všetko tak minimalisticky. Ale toto skôr vyzerá nedokončene. Zrejme ide len o "sketch" ale i tak..si myslím..že by si tomu mohla dať viac času. Ja nemám nič proti sketchom. No...neber to prosím nejak príliš v zlom. Skôr by ťa to mohlo motivovať..pridať nabudúce niečo prepracovanejšie.