manga_preview
Boruto 25

Zimní poblouznění

tumblr_mip12gimyF1rspzz3o1_500.png

Probudil jsem se do mrazivého zimního dopoledne a pocítil palčivý třas po celém těle. Rozevřel jsem unaveně oči a s odporem jsem si přetáhl deku přes hlavu. Když třas konečně ustal, líně jsem vstal, nasadil si růžové pantofle se zajíčky a pohlédl na hodiny přidělané ke zdi. Bylo už deset hodin, a tak jsem si připravil teplou snídani – Ovocný čaj a pěkně křupavé vafle. Nebylo času nazbyt, dnes byl významný den. Nejvyšší postavená osoba v Konoze, blonďatá příslušnice klanu Senju, se rozhodla uspořádat únorový festival na počest odchodu zimy. Ta sice končila až v březnu, ale tady se slaví o něco dříve. Veškerý odpor byl marný. Budu muset pomáhat s veškerými přípravami.

Když jsem se nasnídal a řádně se oblékl, vydal jsem se do ulic. Kam oko dohlédlo, nacházel se jen sníh a celé okolí bylo protkáno mléčnou hradbou. Na střechách domů tkvěly stříbřité ledové rampouchy. Nohy mě zábly i přes několik párů teplých ponožek. Jak já nenávidím zimu. V dáli jsem zahlédl blonďáka s klapkami na uších, který na mě hlasitě křičel drkotajíce zuby. Pomalým krokem jsem k němu zamířil a pozdravil ho. Odpovědí mi byl jen rozzářený úsměv.
„Nezajdeme někam do tepla?“ Zeptal se a poskakoval z nohy na nohu. Za normálních okolností bych souhlasil, ale někoho jsem očekával.
„Kdyžtak později, čekám tu na Hin,“ odpověděl jsem omluvně a rozloučil se.

Čekal jsem už více než půl hodiny. Mezitím začalo znovu sněžit a foukal chladný vítr. Když jsem ji konečně spatřil, rozeběhla se ke mne a skočila mi okolo krku. Nohy mi podklouzly na náledí a oba jsme sebou praštili o studenou zem. I když to bylo nepříjemné, pustila se do hlasitého smíchu a já se po chvíli přemlouvání přidal.
Konečně jsme se vyškrábali na nohy a vydali se společně na místo setkání. Všichni tam už stáli a třásli se zimou stejně jako my. Uprostřed shluku se krčila Hokage a sbírala nějaké papíry ze země.
„Tak, konečně jsme tu všichni,“ řekla a napřímila se. Každému z přítomných podala jeden z papírů. Ozvala se řada zmučených zaúpění. Každý měl něco na práci a nebylo toho zrovna málo. Jedním z mých úkolů bylo zajít do místní pekárny a všechny suroviny včas donést Choujimu. Nahlédl jsem Hin přes rameno a přečetl si i její povinnosti. Ani ty nebyly nijak náročné, když pominu odklízení sněhu, takže by vše měla bez problémů zvládnout sama. Pomalu jsem se k ní přitiskl a věnoval jí krátký polibek na rozloučenou. Ignoroval jsem reakce ostatních a nechal je daleko za sebou.

Pekárna byla malá, zdobená budova s červenou stříškou a několika drobnými okny. Zcela tak vyčnívala a nebylo vůbec těžké ji najít. Vešel jsem a krev se mi nahrnula do tváří. Uvnitř bylo útulno a hlavně příjemně teplo. Hned jsem zamířil ke kase, kde stála postarší, baculatá žena s šedým drdolem na hlavě a vřelým úsměvem.
„Ty musíš být Sasuke, je to tak?“ Zašvitořila mile a já přikývl. Zmizela za tmavým závěsem a po chvíli se s rachotem objevila i s mohutnou krabicí v náručí. Přispěchal jsem jí na pomoc a krabici ochotně převzal. To jsem ale nevěděl, že tím to ještě nekončí. Ke krabici přibyly ještě dvě menší, několik rolí pečícího papíru, deset kilo másla, pekáč a nákupní taška o velikosti jako já samotný.
„Ještě přijď, chlapče," dodala, když otevírala dveře.
To to sakra nestačí? Mně přijde, že je toho až až, zaklel jsem v duchu a vykročil z pekárny. Šel jsem pomalým, vrávoravým krokem a přes náklad neviděl před sebe. Musel jsem si dávat veliký pozor, abych něco nepoztrácel. Začínalo tu být opravdu rušno. Cestou jsem narazil na spoustu dalších přátel, kteří měli také plné ruce práce s přípravami. Ostatně všechny práce byly velmi důležité. S hlavním hřebem večera – tedy ohňostrojem - se právě trápila TenTen společně s Kibou. Podle rozvrhu museli mít hotovo přesně do šesti hodin, poté se má na večerní obloze objevit překrásný shluk barev a tvarů a potěšit tak rozjařené vesničany a především malé děti. Výstavba prodejních stánků připadla na starost místním Jouninům a na zbytek „trestanců“ připadla výzdoba a samotný prodej.

U Choujiho jsem se srazil s Ino a utrpěl, dnes už druhý bolestivý pád. Nazlobeně jsem si odfrkl, zahodil veškerou svou pýchu, přeci jen to byla dívka, omluvil se a pomohl jí zpět na nohy. Vypadala rozpačitě, asi toho měla také ještě hodně. S Choujiho pomocí jsem posbíral všechny věci a vyskládal je na dřevěný stůl. Naštěstí se nic nerozbilo. Tlouštík ihned popadl těsto a pustil se do hnětení. Rozhodl jsem se posadit a pár minut pobýt v teple. Potom se vydám zpět do pekárny. Nebo bych mohl…

Hinata mezitím hrabala sníh napříč celou Konohou. Měla za sebou již řádnou část a stále to nenabíralo konce. Napadával totiž stále nový a nový. Nebyla to náročná práce, ale zima byla neúprosná. Už měla na tvářích ohromné ruměnce a drkotala zuby. Náhle jsem se vynořil přímo za ní a tajemně jí zakryl oči. Bylo zjevné, že odhadla, kdo za ní stojí a položila ruce v chlupatých palčácích na ty mé.
„Přišel jsem ti na pomoc,“ otočil jsem ji k sobě a sáhl si do kapsy. Vytáhl jsem jakýsi předmět a zvedl ho do výšky. Přímo nad naše hlavy. Sice už nebyly Vánoce, ale myslím, že se to počítá.
„Podívej, jmelí…“ Zašeptal jsem tiše, políbil ji a slavnost mohla začít, i když spoustu věcí nebylo hotovo. Protože to nejdůležitější, co všechny svátky pojí, je právě… Láska.

Poznámky: 

Co bych sem měla napsat? Už jsem se dost vykecala nahoře.
Zase nic dlouhého -.-
Snad se Vám povídka líbila. Budu vděčná za každou hvězdičku, kritiku či komentář. Smiling

4.87097
Průměr: 4.9 (31 hlasů)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Ivanitko
Vložil Ivanitko, Út, 2018-02-13 14:10 | Ninja už: 2136 dní, Příspěvků: 1568 | Autor je: Manga tým, Jinchuuriki

Mise V3: Ty růžové pantoflíčky mě dostaly. Obecně je tady Sasuke zobrazovaný dost zajímavě a vtipně. Hlavně ten úvodní obrázek je neskutečně cutě Laughing out loud Nevím proč, ale Sasuke mi tam připomíná pořádného rozjíveného puberťáka, který prvně Hinatě ukradně svačinu a pak srdce. Je zajímavé, že Tsunade se v povídkách často projevuje tak, že všem navalí tolik úkolů, které horkotěžko zvládají. A sloh se mi líbil, jen škoda, že nebyl mnohem delší, bych si i početla.

Obrázek uživatele Kakari
Vložil Kakari, Po, 2016-02-08 01:08 | Ninja už: 3251 dní, Příspěvků: 2050 | Autor je: Ošetřovatelka Kakashiho smečky - specialistka na Pakkuna

Asi mám dnes dobrou náladu (to bude tou misí ^^), protože jinak bych už při zmínce o pantoflíčkách povídku nedočetla, neb není zařazená i jako parodie, ale už kvůli tomu švihlému obrázku Laughing out loud jsem vytrvala. A jsem za to ráda Smiling Byla to milá povídečka, velice čtivá a pěkně napsaná s moudrým ponaučením – Pokud se má Sasuke zbavit všech svých chorobných neuróz, musí mu Naruto půjčit Hinatu Laughing out loud

Obrázek uživatele error1001
Vložil error1001, Po, 2014-12-22 13:08 | Ninja už: 1559 dní, Příspěvků: 54 | Autor je: Pěstitel rýže

oh my budho! tohle je ta asi nej nej nej užasnejši povidka.
pani škoda že ja nemam taky talent Sad ale čo už aspon viem kreslit
Smiling Smiling Laughing out loud

-vediet,môct,odvážit sa, a mlčat... (najväčšia zásada alchimie,ktorá vyzíva ticho)
-KRčMA: jedine miesto kde sa zo cicavcov stavaju plazy
-šKOLA: ústav kde za minimálnu dobu, maximálne zblbneš

Obrázek uživatele Atka
Vložil Atka, Ne, 2014-12-21 15:34 | Ninja už: 1696 dní, Příspěvků: 423 | Autor je: Ošetřovatel TonTon

Kéž by bylo tolik sněhu i tady (*Zasněně kouká do stropu*) Laughing out loud Udělala bych nejmíň 2 sněhuláky, bunkr, házela bych sníh do vzduchu.... Laughing out loud
K povídce:
Pěkný děj Laughing out loud Sasukemu jeho práci nezávidím, taky by mě to nebavilo Laughing out loud

Instagram: adela_snaselova Laughing out loud
"My potato way.jpg"

Obrázek uživatele Ukasima-Yamashiro
Vložil Ukasima-Yamashiro, Ne, 2014-03-30 10:33 | Ninja už: 2076 dní, Příspěvků: 147 | Autor je: Obsluha v Ichiraku

Oh My Jashin. Shocked Asi jsem se zamilovala do Tvého květného jazyka. Smiling Mohla bych se kochat na Tvým stylem psaní hodiny. Jak krásně popisuješ situaci s neobvyklými výrazy, a přitom s lehkostí, která je Tobě určitě vlastní. Smiling Fakt se mi to líbí. Kakashi YES


http://koyubi.webnode.cz/moje-ff-pro-otaku-sk-cz/ Pokud si chce někdo počíst mimo Naruta. Smiling
A pak o FF tady. Smiling http://147.32.8.168/?q=node/108579
Moje OC :3 http://2i.cz/b88b6b4192

Obrázek uživatele Kage-sama
Vložil Kage-sama, Út, 2015-08-25 17:20 | Ninja už: 2181 dní, Příspěvků: 1787 | Autor je: Asistent pošťáka

Oh my Jashin. Shocked Asi jsem se zamilovala do Tvého překrásného komentáře. Laughing out loud Opravdu jsi mě neuvěřitelně potěšila, až se červenám. Moc Ti děkuji, že sis na mé skromné dílko našla čas a o to více Ti děkuji za tak milý komentář. Smiling

Obrázek uživatele Karimao Toshika
Vložil Karimao Toshika, Út, 2014-01-28 21:50 | Ninja už: 1781 dní, Příspěvků: 912 | Autor je: Utírač tabulí na akademii

Pěkná FF-ka! Sticking out tongue Pár SasuHina je celkem dobrý a v tvém podání víc než to! Smiling Sasan a jeho povaha mi někdy fakt leze na nervi a tady to byla taková příjemná změna. Teď jsem tak nějak odpočatá, že bych mohla klidně vydržet to jeho kecání o pomstě atd. až do konce světa! Laughing out loud Moc se mi to líbí a ten obrázek je tak roztomiloučký! Laughing out loud

Není přítele, bez nepřítele...
Ti co mě znají to ví, ale pro ty, co ne- Toshika je křestní... Smiling
Chci poděkovat Joshině za můj Můj FC - http://147.32.8.168/?q=node/111416
Náš blog byl smazán, proto se když tak případně nedivte Eye-wink

Blog Sabaku no Tanaris a Mestekove... http://sameta.blog.cz/ Smiling

Obrázek uživatele Nellynuska
Vložil Nellynuska, Po, 2014-01-27 23:15 | Ninja už: 3419 dní, Příspěvků: 2292 | Autor je: Účastník Irukova doučování

Jé, po pozretí na obrázok má prekvapilo, že je to práve od teba.^^
Najprv k tej hornej poznámke, nikto ťa nerozcupuje, keby vidíš koho všetkého som ja schopná popárovať... Laughing out loud Laughing out loud
A teraz k poviedke - je to síce krátke, ale čítalo sa to príjemne. Opísala si naozaj pekne, tak jemnučko. Dokonale som si to predstavovala a celé mi to prišlo istým spôsobom také zlaté.
Páči sa mi, že to je a zároveň aj nie je romantika, vzhľadom na to, koľko si jej tam dala. Nepresladenosť je ďalšie plus. Jediné, čo sa mi už páčilo menej je, že si ho spravila strašne nesasukovského. Je pekné, že je taký milý, aj mne by sa tak celkom páčil, ale na to, aby z toho bolo skutočne cítiť Sasuhina, si tam mohla dať do istej miery aj tú jeho pravú stránku.^^


"Its not like the walls were built to protect people from titans. But to protect titans from Levi."

Levi. Humanity's strongest soldier < 3
Môj FC | NaruHina FF „Jeden z tých momentov“ | Kakashi FA

Obrázek uživatele Kage-sama
Vložil Kage-sama, Út, 2014-01-28 07:11 | Ninja už: 2181 dní, Příspěvků: 1787 | Autor je: Asistent pošťáka

Děkuji ^-^ Snažila jsem se to udělat takové jemné, jelikož většinou píšu tragédie Smiling Co se týče Sasukeho - asi jsem se příliš nechala unést obrázkem. Přemýšlím, že ještě něco sesmolím právě se Sasanem a tam už vložím jeho pravou povahu Smiling
Ještě jednou děkuji, že jsi si na mou povídku našla čas. Mile jsi mě tak potěšila a jsem ti vděčná Smiling

Obrázek uživatele Nellynuska
Vložil Nellynuska, Út, 2014-01-28 21:21 | Ninja už: 3419 dní, Příspěvků: 2292 | Autor je: Účastník Irukova doučování

FF s témou Sasana má moju plnú podporu. Laughing out loud Kakashi YES


"Its not like the walls were built to protect people from titans. But to protect titans from Levi."

Levi. Humanity's strongest soldier < 3
Môj FC | NaruHina FF „Jeden z tých momentov“ | Kakashi FA

Obrázek uživatele Kage-sama
Vložil Kage-sama, St, 2014-01-29 17:01 | Ninja už: 2181 dní, Příspěvků: 1787 | Autor je: Asistent pošťáka

Karimao Toshiko Jsem moc ráda, že se ti líbila, těší mě to Smiling Mně se ten obrázek také moc líbil Sticking out tongue Děkuji, že jsi si našla čas a přečetla si ji Smiling
Katema Teď jsi mě neskutečně potěšila, moc ti děkuji! Smiling
mestekova Děkuji, že jsi si na mou povídku našla čas Smiling Mně se k sobě také neskutečně hodí (ovšem jen ve ff) Laughing out loud Ups.. děkuji za upozornění, změním to na kurzívu Smiling Také si mě neskutečně potěšila, ještě jednou děkuji moc Smiling
suiken Opravdu? Shocked Jsem moc ráda, že se ti líbila a jsem velmi vděčná, že jsi si na mě našel čas Smiling

Obrázek uživatele Karimao Toshika
Vložil Karimao Toshika, St, 2014-01-29 21:41 | Ninja už: 1781 dní, Příspěvků: 912 | Autor je: Utírač tabulí na akademii

Co? Čas pro tvoje povídky se najde vždycky, i kdyby byla třeba apokalypsa! Sticking out tongue Líbí se mi tvůj styl psaní! Laughing out loud

Není přítele, bez nepřítele...
Ti co mě znají to ví, ale pro ty, co ne- Toshika je křestní... Smiling
Chci poděkovat Joshině za můj Můj FC - http://147.32.8.168/?q=node/111416
Náš blog byl smazán, proto se když tak případně nedivte Eye-wink

Blog Sabaku no Tanaris a Mestekove... http://sameta.blog.cz/ Smiling

Obrázek uživatele Kage-sama
Vložil Kage-sama, St, 2014-01-29 22:30 | Ninja už: 2181 dní, Příspěvků: 1787 | Autor je: Asistent pošťáka

Vážně? Shocked Až se z to červenám Smiling (neskutečně mě to potěšilo). Také si budu muset přečíst nějakou od tebe ^-^

Obrázek uživatele Karimao Toshika
Vložil Karimao Toshika, So, 2014-02-08 16:13 | Ninja už: 1781 dní, Příspěvků: 912 | Autor je: Utírač tabulí na akademii

No jejda! Sticking out tongue

Není přítele, bez nepřítele...
Ti co mě znají to ví, ale pro ty, co ne- Toshika je křestní... Smiling
Chci poděkovat Joshině za můj Můj FC - http://147.32.8.168/?q=node/111416
Náš blog byl smazán, proto se když tak případně nedivte Eye-wink

Blog Sabaku no Tanaris a Mestekove... http://sameta.blog.cz/ Smiling

Obrázek uživatele Katema
Vložil Katema, Po, 2014-01-27 20:00 | Ninja už: 1737 dní, Příspěvků: 1382 | Autor je: Student Akademie

V niektorých chvíľach SasuHina naozaj milujem :3 A tebe sa podarilo niečo úžasné, je to vtipné, romantické a prekrásne opísané zároveň, čo ma na takom krátkom rozsahu fascinuje Laughing out loud Rozhodne táto poviedka poputuje medzi moje obľúbené :3
P.S.: To imelo na konci KAWAI :3 Sticking out tongue

Obrázek uživatele mestekova
Vložil mestekova, Po, 2014-01-27 19:43 | Ninja už: 3254 dní, Příspěvků: 1311 | Autor je: Pěstitel rýže

Tákže, keď som videla obrázok SasuHina, veľmi som sa potešila. Oni mi k sebe vo Ff tak ladia! Smiling Nie len podobou sa k sebe hodia, ale trošku aj povahou. Myslím, že Hinata by vedela Sasukeho zmeniť, už len jej pristupovaním - Hovorím o Ff svete fantázie, nie Anime kde to je jasné Laughing out loud
Príbeh sa mi nepodobal s Tanarisin, len jedine tým, že tam bola slávnosť. No nie je to vôbec zlé, takže sa nemusíš báť Smiling
Len som čakal trošičku viac SasuHina Sticking out tongue Ale to nevadí. Opis si mala krásny Smiling len jedno ti musím vytknúť a to je jeho myšlienka, máš ju ako priamu reč, tak by som to dala skôr kurzivou Smiling Ale to je len moja pripomienka. Inak sa mi to s tým imelom veľmi páčilo. Smiling
Na začiatku ma tie papuče trošku vyľakali Laughing out loud poviem ti pravdu Laughing out loud
Ale som rada, že si to dala zo Sasukeho pohľadu, aj keď som trochu zostala prekvapená Hinatou a jej správaním Smiling
A pobavilo ma, že Hinata za celú poviedku nepovedala nič Laughing out loud to bolo fakt dobré, nepokazila si tým vôbec ten dojem a dokonca mi to vrátilo ten dojem našej starej hanblivej Hin Eye-wink Zaručene do obľúbených Smiling

FF série - pre milovníkov Sasukeho a Gaary :)

FC PRE SABAKU NO TANARIS: http://147.32.8.168/?q=node/107525#new

Obrázek uživatele suiken
Vložil suiken, Ne, 2014-01-26 21:25 | Ninja už: 1867 dní, Příspěvků: 2625 | Autor je: Ošetřovatel TonTon

ty sa nezdáš Laughing out loud myslím že som sa o tebe dozvedel zopár nových vecí Smiling Vážne, veľmi pekné Smiling mne je v podstate jedno kto s kým bude no tu sa táto dvojica veľmi hodí Laughing out loud 5/5 Kakashi YES