manga_preview
Tlumočení B. 34

Pátek, Září 21 2018

Comics Salon.jpg
Místo konání: 
DK Ružinov, Bratislava
Datum: 
21.09.2018 13:00 - 23.09.2018 18:00

.
Comics Salón 2018 je XXXI. ročník mezinárodního festivalu popkultury.

Festival se věnuje Comicsu, Anime, Hrám, Japonské kultuře, KPOPu, Scifi, Fantasy a Hororu. Součástí festivalu je bohatá nabídka přednášek, workshopů, soutěží, nejnovějších filmů, fantastické literatury, hudby a umění. Nabízí setkání se spisovateli, křtění knih a samozřejmě různé kreativní soutěže.

Vstupenky lze zakoupit na místě. Na tři dny za 18€, pátek 10€, sobota 15€, neděle 10€. Ti, co nejsou místní, si mohou zakoupit i ubytování.

Více informací o vstupenkách a možnostech ubytování naleznete na stránkách akce.


Kategorie:
uvodni2018 docasna m.jpg
Místo konání: 
St. Johanniskirche, Bad Schandau (Saské Švýcarsko)
Datum: 
21.09.2018 19:30 - 21:30

.
V rámci 27. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha proběhne v St. Johanniskirche, Bad Schandau (Saském Švýcarsku) koncert.

Vystoupí:

  • Adam Honzírek - kontrabas (CZ)
  • Szymon Drabiňski - klavír (PL)
  • Marie Wiesnerová - klavír (CZ)

O festivalu
Mezinárodní hudební festival Mladá Praha, při kterém se schází mladí nadaní hudebníci z celého světa do města hudby, Prahy, se letos koná již po dvacáté sedmé. Jsem velice potěšen konáním této kulturní události, která dává mladým hudebníkům plným energie příležitost předvést svůj talent před publikem.

Tento festival má velice důležitou roli ve vzdělávání mladých hudebníků nejen v Japonsku a České republice, ale i v mnoha dalších zemích po celém světě. Jsem ze srdce rád, že mohu s Vámi všemi, kteří jste festival navštívili, sdílet tuto událost, jenž pomáhá mladým talentům vylétnout z hnízda, a která zároveň pomocí hudby podporuje spolupráci a porozumění mezi národy..

Roku 2014 se v rámci spolupráce „V4 + Japonsko“ poprvé konal společný koncert hudebníků z Japonska, Polska a České republiky. I letos se opět ve spolupráci s Velvyslanectvím Polské republiky koná společný koncert. Rád bych tímto poděkoval Velvyslanectví Polské republiky za spolupráci.

Závěrem bych rád vyjádřil svůj vděk členům výkonného výboru Mezinárodního festivalu Mladá Praha. Velice děkuji i všem spolupracujícím osobám, sponzorům, partnerům a návštěvníkům festivalu za jejich podporu. Doufám, že si všichni návštěvníci užijí krásné chvíle při poslechu klasické hudby.

Kaoru Shimazaki
Velvyslanec Japonska v České republice