manga_preview
Tlumočení B. 34

Pondělí, Září 10 2018

Výstava-Minhang.jpg
Místo konání: 
Kostel Zvěstování Panny Marie, ul. Kladská, Šumperk, 787 01
Datum: 
06.08.2018 09:00 - 15:00
Datum: 
20.08.2018 09:00 - 15:00
Datum: 
10.09.2018 09:00 - 15:00
Datum: 
30.09.2018 09:00 - 15:00

Výstava probíhá denně do 30.9. 2018!

Pokud vás z Asie zajímají i jiné kultury než jen ta japonská, máte možnost nahlédnout pod pokličku ohromující čínské kultury.

V městském obvodu Minhang, který se nachází v samém srdci Šanghaje, se nachází velké množství historické architektury, jež byla svědkem dlouhých a bohatých dějin a kultury městského obvodu Minhang, a která s sebou přináší mnoho příběhů této městské části,“ říká Yukan Li z kanceláře pro mezinárodní vztahy městského obvodu Minhang a dodává, že již mnoho let dělá obvod Minhang velký pokrok v úsilí sesbírat, prostudovat a předvést veřejnosti tyto připomínky dávné minulosti. „Neméně důležitou součástí tohoto úsilí jsou i fotografie historické architektury,“ říká Yukan Li. Fotografie byly vybrány z prestižních fotografických soutěží amatérských i profesionálních fotografů, které se zaměřovaly právě na historickou architekturu Minhangu. „Přidanou hodnotou těchto soutěží bylo i zdokumentování většiny architektury,“ uzavírá Yukan Li.

Výstava bude přístupná zdarma všem zájemcům denně během července a srpna v rámci volných prohlídek kostela vždy od 9 do 15 hodin. Ukončení výstavy je naplánováno na 30. září. V září budou moci zájemci výstavu vidět v rámci pořádaných kulturních akcí, nebo také i Dnů evropského dědictví v polovině září.


uvodni2018 docasna m.jpg
Místo konání: 
Hlavní sál Valdštejnského paláce, Praha
Datum: 
10.09.2018 19:00 - 22:00

.
V rámci 27. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha proběhne v hlavním sále Valdštejnského paláce koncert.

Vystoupí:

  • Klára Gibišová - klavír (CZ)
  • Nathan Matsubara Son - violoncello (J)
  • Marie Bouchard - fagot (F)
  • Ana Tutič - flétna
  • Josef Štefan - dirigent (CZ)
  • Praga Camerata - komorní orchestr

O festivalu
Mezinárodní hudební festival Mladá Praha, při kterém se schází mladí nadaní hudebníci z celého světa do města hudby, Prahy, se letos koná již po dvacáté sedmé. Jsem velice potěšen konáním této kulturní události, která dává mladým hudebníkům plným energie příležitost předvést svůj talent před publikem.

Tento festival má velice důležitou roli ve vzdělávání mladých hudebníků nejen v Japonsku a České republice, ale i v mnoha dalších zemích po celém světě. Jsem ze srdce rád, že mohu s Vámi všemi, kteří jste festival navštívili, sdílet tuto událost, jenž pomáhá mladým talentům vylétnout z hnízda, a která zároveň pomocí hudby podporuje spolupráci a porozumění mezi národy..

Roku 2014 se v rámci spolupráce „V4 + Japonsko“ poprvé konal společný koncert hudebníků z Japonska, Polska a České republiky. I letos se opět ve spolupráci s Velvyslanectvím Polské republiky koná společný koncert. Rád bych tímto poděkoval Velvyslanectví Polské republiky za spolupráci.

Závěrem bych rád vyjádřil svůj vděk členům výkonného výboru Mezinárodního festivalu Mladá Praha. Velice děkuji i všem spolupracujícím osobám, sponzorům, partnerům a návštěvníkům festivalu za jejich podporu. Doufám, že si všichni návštěvníci užijí krásné chvíle při poslechu klasické hudby.

Kaoru Shimazaki
Velvyslanec Japonska v České republice