manga_preview
Boruto 31

Úterý, Červenec 10 2018

Jodzu Mamesiba.jpg
Místo konání: 
Japonské informační a kulturní centrum, Hellichova 1, Praha 1
Datum: 
10.07.2018 18:00 - 20:00

.
Velvyslanectví Japonska v ČR promítá film Yōjū Mameshiba (Jódžú Mamešiba) z roku 2009.

Info o filmu
Režie: Tōru Kamei, 2009/106 min.

Jirou Shiba je pětatřicetiletý nezaměstnaný muž, který stále bydlí s rodiči a takřka nevychází z domu. Nikdy neopustil rodné město. Jednoho dne jeho otec náhle zemře a matka následně uteče z domu. Zatímco si příbuzní dělají starosti, co s ním teď bude, objeví se Ichirou, dvouměsíční štěně rasy mameshiba. Ukáže se, že pejska poslala Jirouova matka, aby mu pomohla se najít. S podporou kamaráda z dětství se i se štěnětem vydá na svou první cestu v životě.

Film bude promítán v japonském znění s anglickými titulky.

Vstup je zdarma.


AVOID Gallery.jpg
Místo konání: 
(A)VOID Floating Gallery, Rašínovo nábřeží - Výtoň, Praha 2
Datum: 
10.07.2018 19:30 - 22:00

.
Pohupováni vltavskými vlnami si s polskou reportérkou Katarzynou Boni a česko-japonskou filmařkou Harunou Honcoop budeme povídat o životě ve stínu cunami a Fukušimy, ale také japonské společnosti a tradicích. Kapkou saké pokřtíme český překlad reportážní knihy Katarzyny Boni "Ganbare! Workshopy smrti" (Absynt 2017, přel. M. Alexa), věnované stejnému tématu. Setkání proběhne v rámci festivalu Na vlnách MKP.

Doprovodný program:

Trio shakuhachi
Japonskou estetikou inspirovaná improvizovaná hudba. Vystoupí Marek Kimei Matvija (tradiční japonská bambusová flétna shakuhachi), Annabelle Plum (hlas) a Žaneta Vítová (akordeon).

Katarzyna Boni (*1982), polská reportérka a cestovatelka. Zajímá ji především Asie – více než čtyři roky strávila v Japonsku, Číně, Kambodži, Thajsku, na Filipínách a v Indonésii. Píše o cestování, lidech, které potkává, netypických chutích a inspirativních tradicích. Absolventka kulturologie a varšavské Reportážní školy. Za svou knihu Ganbare! Workshopy smrti (polsky 2016, česky Absynt 2017 v překladu Michaela Alexy) získala cenu Gryfia, polskou cenu pro nejlepší autorky.

Haruna Honcoop (*1982), česko-japonská filmařka a překladatelka. Vystudovala sinologii na FF UK a FAMU, kde se zaměřovala především na dokumentární film. Během katastrofy ve Fukušimě pomáhala pořádat sbírky pro pozůstalé a oběti cunami. V současné době připravuje natáčení dokumentu o pekingských a tokijských olympijských stadionech. Její japonská rodina pochází z ostrova Kjúšú, města Beppu, otec fotograf žije v Tokiu.

Vstup je zdarma.